0 

Filip Eremita @FilipEremita 19. Jun 2014, 15:44

lep pozdrav. moje ime je Filip in rabim vašo pomoč, upam, da ima kdo kaj več izkušenj s tem kot jaz...

Torej, fotografiram predvsem naravo, ljubiteljsko, imam sicer spletno stran in facebook page...

DAnes pa me je kontaktirala oseba, ki bi rada moje fotografije uporabila na spletni strani. Pa kar citiram njeno sporočilo:

"pred kratkim sem začela pomagat pri promociji Zg. Savinjske doline. Nekaj tvojih znancev mi je omenilo, da rad hodiš po hribih in delaš super fotke. Zanima me, ali bi lahko kakšno tvojo fotografijo uporabili za predstavitev doline na spletnih straneh, facebook strani in pod kakšnimi pogoji? Hvala za odgovor"

Torej, zanima me kakšna vaša izkušnja, kako ravnati v tem primeru, koliko zaračunati, če sploh??

Hvala vsem za odgovore že vnaprej. Pa veliko fotografskih užitkov vsem grin
   0 

Peter @saintek 19. Jun 2014, 16:42

Prvo kar direktno vprašaj, če so pripravljeni kaj plačati? Če odgovorijo ne, pol veš na čem si, če rečejo da ja se pa začni pogajat. smile
   0 

Aleš @lial 19. Jun 2014, 17:06

Če pravilno razumem, gre za promocijsko/turistično spletno stran, ki ni direktno pridobitniška.
V takem primeru bi jaz prispeval fotografije brezplačno, le z zahtevo po objavi avtorstva, torej mojega imena in spletne strani.
   0 

tone sekne @tonccy 20. Jun 2014, 05:17

Moje mnenje: ko mi ponudijo objavo in zraven povedo, da so tako dobri, da bodo celo moje ime napisali spodaj, jih pošljem v 3pm. Tako simpl je to.
   0 

notko @notko 20. Jun 2014, 06:52

Se strinjam, da se jim slike ponudijo proti placilu. Oprema stane in v kolikor je to prva priloznost za zasluzek, bi ga jaz izkoristil.

V kolikor pa niso pripravljeni dati, pa ti ne bos na neki izgubi razen tega, da bi se ti lahko tvoje ime pojavilo na njihovi spletni strani. To pa tudi ni neki bav bav, je na tisoce strani, kjer se lahko tvoje delo prikaze.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati