0 

Note @Note 12. Jul 2014, 18:16

Pozdravljeni,

Začel sem delati z RAW formatom in imam vprašanje glede nastavitve barvnega prostora, Adobe RGB oz. sRGB. Na sam RAW format vem, da zadeva ne vpliva. Me pa zanima kako je najbolje nastaviti prostor v Photoshop camera raw. Slike bom dal v izdelavo se pravi narediti fotografije in tudi kakšna knjiga bo natisnjena. Zanima me torej kako je najbolje nastaviti barvni prostor v Photoshop-u ?

Hvala za vaše naveste !
   0 

Ratter @Ratter 12. Jul 2014, 18:51

Upam,da kaj pomaga:
https://www.youtube.com/watch?v=Xn9u1ZFriFU
   0 

tone sekne @tonccy 12. Jul 2014, 20:01

sRGB, tisk pa ti še tega ne pokrije.
   0 

Note @Note 13. Jul 2014, 10:34

Pozdrav,

Hvala obema, se pravi za amaterja, ki da slike tiskat preko net-a, je kljub vsem dolgim razpravam, ki sem jih prebral na raznih forumih sRGB še vedno več kot dovolj in ustrezno !

LP
   0 

andyz @andyz 14. Jul 2014, 07:47

Bolj važno je, da imaš monitor skalibriran.
andyz
   0 

Note @Note 14. Jul 2014, 08:58

Vem, to je pa še en problem !?
   0 

Miha @biturbo 14. Jul 2014, 16:22

Najmanj te bo bolela glava, ce bos delal v sRGB. Tvoj ekran najverjetneje itak ni zmozen prikazati vecjega barvnega obsega kot to, tako da je vse ostalo overkill.

Za razvijanje fotolabi zahtevajo fotke v sRGB. Ce s skalibiranega ekrana posljes fotko razvit v recimo AdobeRGB profilu, bo se vedno zanic. smile

Ce posljes razvit par testnih fotk in se ne bodo bistveno razlikovale od tega kar vidis na svojem ekranu, bos prezivel tudi brez kalibracije - se posebej ce ti je barvno upravljanje precej neznano podrocje.
   0 

Aleš @lial 14. Jul 2014, 16:34

Za prvo silo pa lahko malo kalibriraš na TEJ strani.
Vendar je to zelo probližno!
   0 

samos1111 @samos1111 14. Jul 2014, 18:11

Mislim da z ročno kalibracijo narediš prej kej škode kot koristi. Rajši si poskusi izposodit kalibrator. Gugelj najde npr tole http://najel.bi/o/2045/Kalibrator%2Bmonitorja
   0 

Note @Note 14. Jul 2014, 18:31

sRGB torej, hvala vsem !

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati