0 

Miran @smukec 29. Jul 2014, 18:03

https://www.youtube.com/watch?v=PHYidejT3KY
   0 

Aleš @lial 30. Jul 2014, 05:22

Hvala za povezavo, Miran, tole mi je polepšalo deževno jutro ! grin

Pa čeprav se na koncu izkaže, da gre za reklamo, dec je enkraten !
   0 

Miran @smukec 30. Jul 2014, 06:11

Ni problema, jaz sem se tudi nasmejal kot že dolgo ne smile
   0 

stm @stm 30. Jul 2014, 07:10

Hehe, super smile
   0 

nocomment @nocomment 30. Jul 2014, 09:58

Čez par let bo posnel enak spot s "FF vs. MF = zanemarljivo"... (razlika v "cropu" je namreč pri današnjih digitalnih MF senzorjih enaka kot med APS-C in FF)

Vsekakor pa pohvala Zacku. Ne da se vsem razpredat 10 minut o stvari, ki jo lahko pojasniš v 10 sekundah.
   0 

Jernej Lasič @Sviri 30. Jul 2014, 12:56

v končni kvaliteti res ni več velkih razlik. je pa še vedno ena velka razlika.... pogled skozi viewfinder. je čisto druga pesem ko gledaš skozi FF kukalo ali crop kukalo.
Krotim fotone. Kako? Poglej na www.foto-lasic.com
   0 

notko @notko 30. Jul 2014, 13:23

Sviri je napisal/a:
pogled skozi viewfinder. je čisto druga pesem ko gledaš skozi FF kukalo ali crop kukalo.

Kako to mislis? Nisem se gledal skozi kukalo na FF kameri?
   0 

komar89 @komar89 30. Jul 2014, 14:20

notko je napisal/a:
Sviri je napisal/a:
pogled skozi viewfinder. je čisto druga pesem ko gledaš skozi FF kukalo ali crop kukalo.

Kako to mislis? Nisem se gledal skozi kukalo na FF kameri?

svetlejše, večje
   0 

milosh @milosh 1. Avg 2014, 23:57

ja mal povrsno je tole vse skupi za moje pojme.
kot omenjeno pogled skozi kukalo, crop lece, seprav nimas 24mm ce pise na objektivu 24mm in seveda s tem tudi "povecanje" napak lece (govorimo ce je isto megapixlov),...
tole je pac amerisko posploseno... ma pa seveda svoj point.
   0 

Aleš @lial 2. Avg 2014, 06:48

In resnični 'point' kompletnega posnetka in njegovega zabavnega 'nakladanja' je od 7.37 do 8.52 (10.25)
Potem pa seveda še v zaključku grin grin :

P.S.:imam občutek, da večina tega niti ne opazi, kar pomeni da gre za res spretno prikrit reklamni trik...
   0 

Daniel Tomanovič @DanielTomanovic 17. Avg 2014, 12:49

Zelo majhne so razlike v kvaliteti slike med FF in crop danes,čedalje manjše v zadnjih 5 letih je to zelo napredovalo ,na nekaterih posnetkih celo neopazne.
Fuji-ev xtrans je pa še najbližje FF
Razlika med aparati je bolj v funkcijah ki jih fotic ponuja in to tud viša ceno in pa seveda ta FF ki men ne predstavlja bistvene razlike...
   0 

Damir Galic @korenje 21. Dec 2014, 19:51

Velikost senzorje ne pomeni nič.

Recimo tale: http://www.red.com/products/epic-dragon
So snemal hobit z njim.

Ima manjši senzor kot full frame, podpira 6k video, 16EV z hdrx do 20ev, preko 500fps... vsi fotoaparati/senzorji se lahko skrijejo pred tem.
   0 

Maddingo @Maddingo 22. Dec 2014, 00:28

Nevem no. Sam sem tudi gledal ta video dokler sem mel cropa in mu verjel, ampak odkar sem upgrejdal na FF temu ni tako.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati