0 

eike @eike13 16. Avg 2014, 19:54

Pozdravljeni,

sem pred nakupom novega fotoaparata, s fotografiranjem se ne ukvarjam profesionalno vendar bi vseeno rada nekaj več kot imajo nizkocenovni fotoaparati, zato se nagibam k nakupu Sony DSC RX100, pomembno mi je predvsem da je majhen (žepni) ter da ima nekaj več funkcij kot tisti nizkocenovni fotoaparati za malo ustvarjanja, bolj amaterskega seveda smile Skratka zanima me ali mu glede na ceno (ca 450 eur) in kakovost konkurira še kakšen drug fotoaparat druge znamke? Mogoče Cannon, Nicon?

Že vnaprej hvala za pomoč!
   0 

Daniel Tomanovič @DanielTomanovic 17. Avg 2014, 11:09

Brez dvoma odličen fotič ima vse kar potrebuješ,pa še kvalitetno aluminijasto ohišje ima,mislim da celo najboljši od kompaktnih fotoaparatov,mogoče bi pogrešala viewfinder, ima velik senzor 1inch kar je za takšen mali fotič zelo veliko ,če pa hočeš kaj več torej DSLR je pa potrebno že malo znanja pa pogledaš za kakšnim nikon d3200 ali canon 600d nekaj v takem rangu...
Čeprav kvaliteta fotk pri tem sony-ju ne peša tudi pri visoki občutljivosti ISO1600...
Lep Pozdrav
   0 

Miran @miran_a 17. Avg 2014, 13:43

V tem segmentu (žepni fotoaparati višjega ranga) mu konkurirata predvsem RX100 mk2 in RX100 mk3, se pravi njegov naslednik in naslednikov naslednik. Vsaka naslednja generacija je boljša, še posebej trojka, ki ima dosti boljši objektiv.

Aja, pa ne vem od kje ti cena 450€. RX100 stane trenutno okoli 370€ (+ pošiljanje v Slovenijo), dvojka je okoli 520€, trojka je pa dražja (čez 800€), ker je pač najnovejši model.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati