0 

aero @aero 4. Sep 2014, 13:07

Katera nastavitev fotografske ločljivosti se vam zdi najboljši kompromis fizične velikosti in sprejemljive kvalitete? (Torej, da tudi ob približevanju (v večini primerov) ni (pretirane) zrnatosti.)
Težko grem namreč iz svoje kože. Ločljivost želim imeti na max, a to ponavadi potlej pomeni več 100MB, včasih celo preko gigabajt ...

Gre za fotografije zasebne uporabe z občasno objavo na spletu. (Ampak FB ipd. itak avtomatično zmanjšajo fotografijo.)
   0 

aero @aero 4. Sep 2014, 13:15

Npr. v albumu, nastalem iz včerajšnjih fotografij, je trenutno 242 le-teh. Skupna velikost je 1,17GB.
   0 

Aleš @lial 4. Sep 2014, 13:57

Prvi zapis sem zbrisal, vprašanja nisem dobro prebral.
   0 

Aleš @lial 4. Sep 2014, 14:07

Torej še enkrat: če le malo obvladaš programsko urejanje, potem fotografiraj in shranjuj v RAW. Če je znanja za pretvarjanje iz RAW manj, potem v jpg, maksimalno ločljivost. Če pa je prostora na diskih dovolj, potem pa RAW+jpg in shraniš oboje.
   0 

aero @aero 4. Sep 2014, 14:23

Prostora je že dovolj (zaenkrat), a takšna velikost zahteva tudi večjo procesorsko moč.
   0 

Aleš @lial 4. Sep 2014, 14:29

Ja, to je pa začaran krog, pa ne samo pri fotografiji.
Ne glede na vse, pa ti priporočam shranjevanje v maksimalni velikosti ali pa vsaj samo RAW zapise.
Logika je kruto enostavna - več je podatkov, več je možnosti kasnejših obdelav.
   0 

aero @aero 4. Sep 2014, 15:52

Dokler je šlo samo zame, o tem sploh nisem razmišljal. Zamislil sem se, ko sem bil nedavno s prijateljico na izletu, pa ji potlej sharal fotke na Dropboxu. Reva je bila že vsa zmatrana, pa je morala čakati, da so se zdownloadale na comp (pa še to ne takoj, ker je imela na disku premalo prostora) ...
   0 

Janez Ule @ulej 4. Sep 2014, 16:14

Če pošiljaš preko spleta, fotkam prej zmanšaj resolucijo. Na recimo 800x600 ali malenkost več. Če si kdo želi kako fotko naprintati na večji format, naj ti pa pove katere fotke bi rad v maksimalni ločljivosti.
   0 

Anja88 @Anja88 5. Sep 2014, 07:06

Če lahko semkaj pristavim. Omenjena je bila procesorska moč...je verjetno bolj smiselno doma imeti stacionarni računalnik, ki ga lahko po potrebi nadgrajuješ, kakor pa leptop, ki je sicer priročen za premikanje sem in tja, ampak je hudič z nadgradnjami. No za kakega bolj veščega računalničarja to tudi verjetno ne bi bil problem?
100% predanost...100% zagnanost...vmesne poti ni

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati