0 

sunofagun1 @sunofagun1 12. Sep 2014, 11:09

Pozdravljeni,

Na foromu sem včlanjen na novo ampak prebiram ta forum že kar nekaj časa. Imam nekaj vprašanj glede fotkanja na poroki z 50mm 1.4D na bodyju Nikon D90. Naj kar takoj povem, da kolegica že ima uradnega fotografa ampak mi je dovolila, da tudi jaz lahko malo "skačem" naokoli in pofotkam zadevo. Prej sem imel na bodyju kit objektiv 18-105VR, ki sem ga uničil, po eni strani hvala k... smile

Tako...Sposodil sem si od kolega 50mm 1.4D, za katerega vem da je brez AF motorčka tako, da bo tuki zadeva potekala malo počasneje. Vem, da nekateri uporabljajo za poroke 1.8G ter 1.4G ter jim zadeva dobro služi. Zanima me ali ima kdo izkušnje z 1.4D? Tudi na Youtube je zelo težko najti kakšen pameten review od dotične leče. Prebral sem, da je ostrina super. Za kakšno bolj konkretno informacijo pa se obračam na vas smile

Vem, da se bo potrebno z mojim bodyjem izogibat slabih svetlobnih pogojev, kjer bom pogorel tako, da se bom cerkvice izognil. Zanima me ali paše na 1.4D sončna zaslonka od 1.4G?

Najlepša hvala za odgovore!
   0 

zoranv12 @zoranv12 13. Nov 2015, 13:04

Ne vem, kaj točno boš ujel v crop in 1,5faktor s 50mm (to je 75mm na tvojem body-ju), razen doprsnih portretov...Ta komplet, še posebej brez AF, ti prav pride v studiu, oziroma nekje, kjer imaš čas, čas in čas, da ti kader ne uide. Ti časi, ko so pozirali po 5 minut, so mimo. Za kakšno večjo skupino bi že potreboval kak 15, pa tja do 24-28 mm, če sploh želiš ujeti vse v kader.
zoranv
   0 

Simon @SimonG 13. Nov 2015, 19:16

Mah če že ima uradnega fotografa bo tole dbest... rajši ožje, karkol širšega pa bi mu že skakal v zelje...
Če hočeš naredit veselje nevesti je moj nasvet da se skoncentriraš na svate, familijo, probaš lovit spontane reakcije, emocije... uradni fotograf je fiksiran na nevesto in ponavadi ne ujame teh momentov... če bosta imela oba iste fotke vrjetno nobenmu ne koristi (pa še on bo imel vrjetno boljšesmile ... za cerkev čist odprta blenda pa 1600 asa, kej bo že ratal...
   0 

nocomment @nocomment 14. Nov 2015, 12:38

D90 ima AF motor v body-ju. AF bo torej delal tudi z 50/1.4D objektivom.
   0 

samos1111 @samos1111 16. Nov 2015, 13:37

> 50mm 1.4D, za katerega vem da je brez AF motorčka tako, da bo tuki zadeva potekala malo počasneje

Bo malo bolj renčal, drugače pa čist okej. Škljocanje aparata je itaq glasnejše tko da ni dab se sekiral.
Z D90 si v slabi svetlobi mogoče kakšno zaslonko na slabšem kot z zadnjimi aparati ampak ti tudi ni treba bit zakompleksan zaradi tega. Kot je pa točno tolk ozek kod da bi svoj bivši 18-105 zaselotejpal na 50.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati