0 

Nik Kostajnšek @Vohun612 29. Nov 2014, 20:09

živijo! smile

že več kot leto dni je okoli, odkar sem si kupil svoj prvi DSLR, a za fotografiranje še vedno uporabljam avtomatski način. glede na to, da moj aparat ponuja mnogo več kot crappy auto bi se rad naučil kaj več o fotografiji in uporabljal manual način. približno vem, kaj je potrebno nastavljati, ne vem pa kaj in kako. zato me zanima, če mi lahko Vi kako pomagate, da fotografijo bolje spoznam.

če bi mi lahko kdo razložil, kaj pomenijo stvari v fotografiji oz. na kaj vplivajo (npr. "kaj se zgodi če povečam f" in podobno) bi bil zelo hvaležen. vem, da se vam sliši smešno ampak sem res popoln začetnik. tako da hvala vsem ki/če boste pomagali. grin

p. s. naj za konec omenim, da opreme nimam veliko (EOS 1100D body + 18-55mm KIT objektiv) in jo več žal še nekaj časa ne bo. osnovnošolski žep pač je dopušča. sad
   0 
   0 

komar89 @komar89 30. Nov 2014, 16:23

Simulator DSLR
http://camerasim.com/apps/camera-simulator/
šank, drš me, jst te bom spustu...
   0 

samuraj @samuraj 30. Nov 2014, 22:06

Poišči bolje založeno knjižnjico okrog tvojega kraja in si izposodi knjige Digitalna fotografija 1, 2 in 3.
   0 

stm @stm 1. Dec 2014, 08:44

Huda reč, tale simulator DSLR smile

Jaz sem na ročno nastavljanje prešel postopoma.
Najprej avtomatika, potem prioriteta zaslonke ali časa - pri tem se naučiš gledati številke, vključiš podosvetlitve in nadosvetlitve, torej kje je črtica smile in na koncu greš na ročne nastavitve. Nekje na tej poti, tudi bolj proti koncu, pa kupiš še svetlomer (to je malo odvisno tudi od tega, s kakšnimi motivi se ukvarjaš, mogoče ga ne rabijo vsi).
   0 

Jernej Lasič @Sviri 1. Dec 2014, 10:39

Svetlomer?
Zelo redki ga rabijo.
Krotim fotone. Kako? Poglej na www.foto-lasic.com
   0 

stm @stm 1. Dec 2014, 15:25

Res je. Odvisno je tudi od fotografskega motiva in načina dela.
Vsekakor pa ti skrajša čas dela, če seveda sodiš v skupino, ki misli, da ga potrebuje smile
   0 

Nik Kostajnšek @Vohun612 19. Jan 2015, 20:29

(se opravičujem za pozen odgovor, kup dela v šoli in slab spomin ne dopuščata več bigrazz )

najprej bi se rad vsem skupaj zahvalil za linke. vse sem pogledal in še najbolj me je fasciniral simulator. smile
ampak mene bolj zanima, če bi bi bil kakšen (hobi) fotograf pripravljen malo razložiti, ne kako kakšna stvar deluje, ampak kako jo uporabiti v praksi oz. "če hočeš dobiti svetlo sliko v mraku moreš zaslonko nastavit na toliko in toliko, f na toliko in toliko, če nočeš da je zrnata ISO na toliko in toliko...".

ne potrebujem navodil profesionalca za sliko, katero bom prodal naprej, rad bi samo iz mojega DSLR (EOS 1100D) izvlekel malce več potenciala kot ga sedaj, ko fotkam na avtomatskem načinu. grin

hvala!
do NOT touch my Canon or I'll f***in kill you!
contact me on: vohun612@gmail.com
   0 

Ratter @Ratter 20. Jan 2015, 05:05

Potem pa je najbolje,da se prijaviš na kakšen tečaj fotografiranja za začetnike.
   0 

Jernej Lasič @Sviri 21. Jan 2015, 17:16

YouTube.
Krotim fotone. Kako? Poglej na www.foto-lasic.com
   0 

komar89 @komar89 21. Jan 2015, 17:53

Sviri je napisal/a:
YouTube.

Drži...na youtubu imaš malo morje posnetkov, od osnov, do zadev za profije, rabiš samo čas in prakso.
   0 

Damir Galic @korenje 21. Jan 2015, 19:19

Predno začneš slikati v manual načinu, probaj A, potem S in nato M.
Večina profijev slika v A ali S načinu.
nikon d750
   0 

-lux- @-lux- 21. Jan 2015, 22:10

Bom kar tole temo izkoristil, je pravšnja.
V kratkem mislim organizirati en mini foto tečaj, pravzaprav bolj druženje na to temo. Prezentacija na računalniku, malo praktičnega prikaza in nič drugega. Zelo začetniško. Potem pa kliknem na link, http://camerasim.com/apps/camera-simulator/ ki je v tej temi in se mi odpre zanimiva simulacija, ki bi jo bilo vsekakor fajn imeti za ponazoritev dogajanja pri nastavitvah fotoaparata. Problem je pa v tem, ker na lokaciji, kjer bo dogodek skorajda ni signala , oz. je zelo slab (2G). Sem pa videl, da se lahko ta simulacija proti plačilu 10 evrov prenese na računalnik. Nisem pa prepričan ali ta zadeva potem deluje na računalniku tudi brez internetne povezave. Hvala!
   0 

Denis Zelnik @Zelnik 23. Jan 2015, 20:23

Moje mnenje je da bi moralo delovati brez povezave.
Najbolješe da vprašaš na http://camerasim.com/contact.
   0 

Nik Kostajnšek @Vohun612 23. Jan 2015, 22:33

bom poiskal po youtubu, pa res bo treba začeti s prakso... da kar naravnost vprašam: to sezono se imam namen začeti ukvarjati z avtošportno fotografijo. tu je dosti pomembno znanje panninga saj so slike vrhunske (ZiZa, poznate vsi). kako se to naredi? verjetno mora biti zaslonka dlje odprta?
do NOT touch my Canon or I'll f***in kill you!
contact me on: vohun612@gmail.com
   0 

komar89 @komar89 23. Jan 2015, 23:53

Pomoje je pa pametno, da uporabljaš manual vsaj v začetni fazi učenja, saj tako najenostavneje ( s pomočjo svetlomera v kameri) vidiš kako se spreminja osvetlitev glede na ISO, čas in zaslonko.
šank, drš me, jst te bom spustu...

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati