0 

Kreheljc @Kreheljc 29. Dec 2014, 17:24

Imam Canon EOS 650D z objektivom Canon EF 100-400mm f/4.5-5.6 L IS USM. Poleti je še šlo, najbrž zaradi dobre svetlobe, zdaj pa je večina mojih fotografij zrnastih in pretemnih. Spreminjal sem med Tv, Auto in Brez bliskavice. Vsi časi osvetlitve naredijo sliko pretemno, razen tistih najdaljših. Tam se pa motiv samo malo premakne in posnetek ne uspe. Spreminjal sem tudi ISO, pa noben ne štima. Pri manjših vrednostih je pretemno, pri večjih zrnasto. In dodatek osvetlitve imam na 1/3. Ne vem, če naj ga nastavim na 0, ali povečam...? Ko vidim fotografije drugih v podobnih zimskih scenah, pa imajo zelo ostre in svetle slike pri podobnih nastavitvah in opremi. Vsak nasvet dobrodošel! Kaj še lahko spremenim, da bodo tudi zimske slike kvalitetnejše?
In še nekaj: Obstaja kakšna nastavitev za točko ostrenja? (Razen menjave med MF in AF). Ne vem, kako naj AF prepričam, da bi ostril točno na sredino. Stalno ostri veje na robu fotografije in ne motiva, ki ga imam na sredinski točki. Hvala že vnaprej!
   1 

andyz @andyz 31. Dec 2014, 09:31

Lahko, da je objektiv fuč.
Ali si poskusil zamenjat z drugim objektivom? Če je potem v redu, je skoraj sigurno to.
Pozimi, če je sneg, je pa svetlobe več kot dovolj.
Zahvala: Kreheljc
andyz
   1 

stm @stm 31. Dec 2014, 12:26

Če fotografiraš sneg z avtomatiko, potem moraš kar precej presvetliti fotke (1/3 je premalo). Ko bo sneg ravno prav bel in ne prekurjen (občasno tudi lahko), potem bo v redu. Poizkušaj smile

V navodilih ti piše, kako prepričaš fotoaparat, da ostri točno na sredini. Ni veliko dela smile
http://gdlp01.c-wss.com/gds/0/0300007700/01/eosrt4i-eos650d-qg-c-en.pdf
Zahvala: Kreheljc
   0 

Kreheljc @Kreheljc 31. Dec 2014, 17:29

Najlepša hvala obema! Bom poskušal. smile "z avtomatiko" je mišljen program Auto? Kaj pa, če uporabljam Av in Tv, naj tudi presvetlim?
   0 

Kreheljc @Kreheljc 31. Dec 2014, 18:02

Sledil sem navodilom in ugotovil, da je bila izbrana AF točka že ves čas na sredini confused
   0 

stm @stm 1. Jan 2015, 16:25

Enako velja za Av in Tv. Tudi tukaj ti fotoaparat sam izbere svojo pravo vrednost časa ali zaslonke glede na tvojo izbiro zaslonke ali časa.
   0 

Kreheljc @Kreheljc 1. Jan 2015, 16:48

Hvala smile
   0 

Kreheljc @Kreheljc 4. Jan 2015, 16:04

Najlepša hvala še enkrat za nasvet o dodatni osvetlitvi. V petek sem fotografiral na Ptujskem jezeru in mi je prav to rešilo kar nekaj posnetkov smile

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati