0 

beno @beno 10. Jan 2015, 13:19

Lp.
Kopujem nov fotoaparat in nevem kaj naj kupim? Rabo bi ga za domačo rabo ampak da bi lahko z njim posnel hitre fotografije in zvečer da bi ble tud lepe (ne pretemne)...
Odločam se med fotoaparati:
-canon powershot sx60 hs
-sony cyber-shot dsc-hx 300b
-sony cyber-shot dsc-hx 400vb

Če lahko kako pomagate in svetujete že v naprej hvala.
   0 

Gregor Gomboc @George 10. Jan 2015, 20:07

Pozdravljen.

Kaj so "hitre fotografije"? Hitro ostrenje, hitro premikajoči se motivi, ali morda kaj drugega?
Kako temna bo večerna fotografija ni odvisno od fotoaparata - ampak od načina kako fotografijo narediš.

Zakaj si se tako zapičil v super-mega-zoom aparate?
   0 

beno @beno 11. Jan 2015, 10:16

Ja en majnši fotoaparat že imam z 12x optičnim zoomom ampak ni to to kaj so mi v trgovini povedli. Potem sem se razjezo pa reko dam res neke močnega kupo in sem se odločo za nikon d5200 z dvema objektivoma en do 55mm drugi pa do 300mm ampak ko sem fotoaparat z tistim velikim objektivom v roki držal sma z ženo se začela menit da za domačo uporabo je to bz. da je prevlko pa kdo bo objektive menjavo,.... No potem so pa nama rekli naj med temi fotoaparati pogledama. saj ni mus da je zoom ravno 50x. Gre pač za slikanje da lahko otroke slikam normalno ko recimo skačejo da ni slika meglena ali pa temna pa nasploh za domačo uporabo. Gre pa še najbol za to da med enim in drugim posnetkom čim bol hiter da lahko hitro nardim novo fotografijo.

Če imate morda kak drug fotoaparat za predlagat bom vsakega predloga vesel.

hvala
   0 

Gregor Gomboc @George 11. Jan 2015, 19:54

Kateri aparat pa je že obstiječ, ki ima 12x zoom in kaj mu pravzaprav manjka? Kaj so povedali v trgovini?
   0 

beno @beno 12. Jan 2015, 06:57

Canon ixus 510 hs. Ja premali zoom pa ful dolgo traja med eno in drugo fotografijo pa hitrih slik nenaredi lepih in ponoci so tud full slabe slike. Pa smo na vse nacine probavali pa ne gre. Prej sem pa mel canon powershot sx 60 z tistim sem bil kar zadovoln razen kaj je od ene do druge fotografije predolgo trajalo.
   0 

beno @beno 12. Jan 2015, 10:20

Pardon narobe napiso canon powershot a2100 is sem mel prej
   0 

Gregor Gomboc @George 12. Jan 2015, 12:07

Potem pa najbolje, da greš v trgovino in preizkusiš hitrost.

Če naj bo mal več zooma (pa še zdaleč ni 50x, niti 12x ne) poglej še Nikon P7800, čeprav vem, da ni najhitrejši v delovanju. Je pa oblektiv mnogo boljši (po svetlobni moči) od vseh navedenih.
Velikih optičnih zoomov se, vsaj jaz osebno, izogibam na daleč.
   0 

beno @beno 12. Jan 2015, 12:27

Ok. Hvala

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati