0 

Kreheljc @Kreheljc 16. Feb 2015, 14:29

Imam Canon EOS 650D z objektivom Canon EF 100-400mm f/4.5-5.6 L IS USM in nabralo se mi je kar nekaj vprašanj. Zelo vesel bom vsakega odgovora smile (Če se vam ne da celega brati, najpomembnejši sta vprašanji 4 in 5)
1. Kakšna je razlika med Stabilizer mode 1 in 2? Katerega naj uporabljam?
2. Po zadnjem nasvetu, ki sem ga dobil tukaj, uporabljam visok dodatek osvetlitve. Zadnje čas kar +3. A ima to kako slabost? Bo kvaliteta posnetkov kaj slabša?
3. Če želim posneti čim boljše posnetke tako ptic v letu kot tudi mirujočih motivov, predlagate Al Servo ali Al Focus?
4. Ali obstajajo taki telekonverterji, ki prav nič ne poslabšajo kvalitete posnetka? Taki, s katerimi se še vedno da narediti ostre posnetke letečih ptic, npr.? Če je to res, katerega bi mi svetovali?
5. Na sliki je pobeg pritlikavega kormorana. Čas osvetlitve je bil že primeren (1/1600s), zaslonka avtomatska (pri tej sliki f/5.6), mislim, da sem uporabljal Al Servo, morda Al Focus, a ne vem, zakaj je ostrina na vodi in ne na kormoranu. Predvsem glava je neostra. Tu bi potreboval nasvet, kaj naj naredim, da bo zamrznjeni objekt izostren?
6. Pri tej sliki pa me zanima, zakaj ni dovolj ostra? Tv: 1/400s, ISO 800, zaslonka se je nastavila na f/14. Bi moral uporabiti krajši čas? Roko sem držal mirno, kolikor se je dalo.
Komaj čakam odgovore.
   1 

andrazh @andrazh 16. Feb 2015, 16:08

1. Razlika je v tem, da ti en mode stabilizira samo po vertikali, drugi pa po vertikali in horizontali.
2. Nima nobene slabosti.
3. Uporabljal AI servo. AI servo ti non stop focusira, ko imas do polovice pritisnjen shutter button. AI Focus samo izbira med AI servo in single shot.
4. Ne obstajajo. Pri vsakemu se bo malo poznal padec kvalitete. Pac vec denarja manj padca kvalitete.
5. Nisi pac focusiral na glavo. Verjetno imas moznost nastavitve, da ti focusira na vec sosednjih tockah in lazje potem lovis focus. Ce si imel izbrano sredinsko tocko ostrenja je povsem logicno zakaj je focus kjer je.
6. Slikal si proti soncu, ISO 800. Lahko bi z lahkoto izbral iso 100 in odprl zaslonko.

Ce sem se kje ustel me pa naj kdo se dopolni.
Zahvala: Kreheljc
   0 

Kreheljc @Kreheljc 16. Feb 2015, 16:25

Najlepša hvala smile Torej Stabilizer mode 2 je boljši. Če pa ima še kdo kakšen nasvet, naj kar napiše smile
   0 

komar89 @komar89 16. Feb 2015, 18:02

IS 2 ti stabilizira samo po vertikali. Uporabno za slikanje s potegom (panning tehnika). IS 1 ti dela v obeh oseh, vsaj na 70-200 je tako.

6.Mogoče zgrešen fokus, ali pa mehčanje slike zaradi precej zaprte zaslonke. Objektivi naj bi najlepše risali okrog F8.
šank, drš me, jst te bom spustu...
   0 

Kreheljc @Kreheljc 16. Feb 2015, 19:29

Aja, potem pa tako, hvala!

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati