0 

Bolha6 @Bolha6 19. Feb 2015, 19:48

Odločam se med nakupom teh dveh bodyjev. Glede na teste je Nikon prav v vsem boljši, razen v ISO. Je 6D res tako "slab" napram D610? Kako je v praksi?

Glede na to, da lastim Canona bi bilo mogoče tudi, da najprej kupim L objektiv pa kasneje se body. Pri Nikonu pride do kompletne zamenjave sistema.

Največ se ukvarjam s popotno fotografijo tako, da se bolj nagibam k 24-105 kot k Nikkorju 24-70, ki je precej velik. Prednost Canona je tudi v tem, da je manjši in lažji. Torej, kakšen nakup mi priporočate?
   0 

nejko @nejko 19. Feb 2015, 21:36

kakšne objektive imaš?
   0 

stm @stm 20. Feb 2015, 08:18

Ne boš zgrešil če kupiš karkoli od omenjenega... oba imata vgrajen svetlomer ter avtomatsko nastavljanje zaslonke in časa...

Mogoče te bo kot popotnika zmotilo to, da eden nima vgrajenega fleša. Je pa manjši in lažji... hahaha, življenje je težko in polno kompromisov... hec smile Ne se toliko obremenjevati s primerjavami. Nikoli ne dobiš vsega v enem fotoaparatu. Na nakup glej pristransko smile
   0 

Srečko @sreckoo 20. Feb 2015, 09:10

Jaz sem šel iz 40D na 6D, ker sem že imel od prej en "L" objektiv, drugače bi mogoče tudi razmišljal o Nikonu. Me je pa najbolj motilo to, da 6D nima bliskavice, Nikon jo pa ima, čeprav pri standarnih objektivih fleš dela senco (predvidevam, da Nikon naredi senco s 24-70 pri širokem kotu), tako, da ne vem koliko je v takih primerih uporaben. Pred nakupom me je to zelo motilo, da 6D nima bliskavice, ampak danes lahko povem, da praktično tudi zunanje bliskavice ne uporabljam več. Ponavadi v notranjosti, če ni prave svetlobe, navijem ISO tudi do 4000, pa ni kaj dosti opaziti kakšne zrnavosti.

Mogoče se ti splača počakati, če bo kak 6D MK2 kmalu.
   1 

Andrej @fotokaj 20. Feb 2015, 12:49

Bolha6 je napisal/a:
Največ se ukvarjam s popotno fotografijo tako, da se bolj nagibam k 24-105 kot k Nikkorju 24-70, ki je precej velik.

Kaj pa 24-120/4 in 24-85/3.5-4.5 Nikkorja in 24-105/4 Sigma?

Bolha6 je napisal/a:
Torej, kakšen nakup mi priporočate?

D610.
Zakaj? Več posnetkov/s (6/4.5), dve reži za spominsko kartico (6D ima eno), boljši dinamični razpon, 100% pokritost iskala (6D ima 97%), vgrajena bliskavica (na 6D je ni), zmogljivejši AF sistem, daljša pričakovana življenska doba zaklopa (150k proti 100k na 6D) ... Pa kakovost slike pri višjih ISO vrednostih je enaka ali na D610 celo boljša - pri 6D so samo višje vrednosti na voljo ...
Zahvala: Bolha6
   0 

Bolha6 @Bolha6 20. Feb 2015, 15:27

Kako se pa obnese 24-120? Verjetno se ne more primerjati s 24-70. Res škoda, da ni 24-70 bolj zložljiv in lažji, vendar bi se tudi to preživelo na račun kvalitete, hm.

Kako je pa s temi AF pointi, ki jih ima Canon občutno manj? Se pri hobi fotografu sploh pozna (sploh v mojem primeru, ko ponavadi fotografiram naravo, mesta)?
   0 

komar89 @komar89 20. Feb 2015, 15:57

To so samo številke...da še kaj v prid canona napišem smile Posnetki na sekundo? To ni pomembno, razen če si profi in fotkaš šport, pa še tam je najbolj važen hiter objektiv. Razlike med 97 in 100% iskalom je praktično neopazna vsaj zame, koliko zdrži zaklop je tudi čisto brezvezen podatek in je čista marketinška fora. 6D ima precej boljšo ergonomijo (sprobal v trgovini) in tudi boljši avtofokus v ekstremno slabi svetlobi napram nikonu, vendar samo sredinsko točko, ostale naj bi bile bolj takotako, odvisno kaj rabiš, jaz recimo še nisem uporabljal drugega kot center. Nikon naj bi v zelo slabi svetlobi (gledal test na youtube) brez tiste AF lučke bil nezmožen fokusiranja, napram canonu...jaz bi drugač gledal tudi kakšne objektive dobiš pri enem in pri drugem. Tukaj ima mogoče nekaj prednosti canon. Recimo dobiš dobre L objektive za dokaj malo denarja 17-40 F4, 24-70 F4, 70-200 F4, 24-105 F4...za potovanja imaš tole odlične zadeve, z enim ali dvema objektivoma imaš pokrito vse in ne rabiš nosit 10kg opreme s seboj
   0 

Bolha6 @Bolha6 20. Feb 2015, 20:44

Hvala komar89! Te informacije s prve roke so najbolj dobrodošle. Po teh videih na yt je Canon 6d precej izenačen z D610, po sami teoriji pa ima D610 majhno prednost. Srce me nekako vleče h Canonu... mislim, da bo prava izbira. Pa se wi-fi ter GPS ponuja kar za potovanja niti ni slaba prednost.
   0 

iztok @izo 22. Feb 2015, 09:57

trenutno (splošna) prednost nikona je več ali manj sonijev senzor, ki lahko potegne pri nadosvetlitvi (v recimo post obdelavi) precej več brez šuma, kot npr canonov senzor (je pa treba vedet, da recimo 6d še zdaleč ni slab pri vsokih iso vrednosti, verjetno mogoče celo boljši kot d600/610). to je lahko včasih precej dobrodošlo, če recimo ne uporabljaš večkratne ekspozicija za večanje dr-ja na slikah ipd. veliko razlike v samem nativnem dinamičnem razponu v praksi ni, ko se recimo vsi sklicujejo na rezultate dxo-ja (ki, če se mene vpraša, precej dela pr za sonij-nikon navezavo).
če pa damo to na stran, so pa sami tehnični plusi in minusi bili že povedani, čeprav je recimo zadnjo komentar povedal tudi kr nekaj resnic. dejstvo je, da je pri nas odločitev za canon lahko dosti bolj racionalna, tudi zdaj, ko vsi skačejo na drugo stran (tudi sam občasno razmišljam o tem, pa vendar), je ogreomno poceni in dobre rabljene opremam za canon, vsi vemo, da je optika v bistvu skoraj najbolj pomemben (tehničen) člen pri vsem ipd. tudi stari objektivi brez af-ja je precej več možnosti uporabe na canon sistemu (sploh z liveview varainato na stojalu) itd itd. se mi zdi, da se je na to malce pozabilo zadnje čase ob vsem tem navalu brezzrcalnih sistemov in ogromnega pr nikona.
torej, kot zmerja pri dslr-jih (enako bi rekel, da tudi pri brezzrcalnih ali mogoče še bolj, ker zadeva šepa še zaenkrat) , treba razmišljat celovito o kompletu opreme, ne samo ohišju.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati