0 

Andrej @omega63 17. Mar 2015, 23:22

Pozdravljeni!

Sčasoma bi rad pridobil več mnenj glede zgoraj omenjenih objektivov. Nekako sem si zamislil, da bi si počasi nekaj takega nabavil. Želim si namreč kakšen mm več, ker pretežno slikam živali, ptice in mi je 300mm, ki jih trenutno premorem postalo malce premalo. Kakšni fiksni objektivi ala 400, 500+ mm žal ne pridejo v poštev, ker je cena previsoka.
Omenjena pa sta mi zelo všeč in tukaj se mi postavi dvom katerega vzeti. Nekaj testov in mnenj sem že pridobil, kljub vsemu pa me zanima ali bi bilo vredno dati skoraj še enkrat toliko za Sigmo S in ali je za takšno razliko v ceni tudi tako velika razlika v kvaliteti fotografij. Obstaja pa še ena različica Sigme in sicer C, prav tako 150-600mm, ki je pa cenovno tam tam S Tamronom. To je moj ožji izbor, le še odločitev je potrebna. smile)
Vsem vnaprej hvala za mnenja, predloge in nasvete.

Lep pozdrav,
Andrej
   0 

Matic Zalaznik @LazyBones 18. Mar 2015, 07:03

včeraj sem prijel v roke sigmo S 150-600.... razočaran smile

težak je toliko kot 500mm f4 , teža zelo slabo porazeljena imaš občutek, da ima kil še več, težišče vleče naprej in je res težko za z roke delat.

V večerni svetlobi af ni neka perla ( tako kot pri vseh objektivih v rangu do 2000€) , sama kvaliteta fotografije je super,
stabilizacija pa slabša kot pri sigmi 50-500....praktično ga ne umiri nič...

Na hitro evo smile
   0 

Andrej @omega63 18. Mar 2015, 09:36

Živjo!

Matic, HVALA LEPA! To pa kar nekaj pove, kajne...

Lp,
A.
   0 

BeerBelly @BeerBelly 18. Mar 2015, 10:50

Sam sem bil pred podobno dilemo in primerjal veliko slik narejenih z enim in drugim objektivom preko interneta. Prebral vse kar je bilo možno smile Nato sem videl da je Tamron na zalogi pri Beseničarju in šel zadevo stestirati. Nad kvaliteto slike (uporabljam Nikon D750) sem bil prijetno presenečen, tako da sem na koncu pristal kar pri Tamronu...četudi je mogoče Sigma za odtenek boljša pri 600mm in f6.3 zaslonki je razlika v ceni in teži prevelika da bi zaradi tega šel na Sigmo.

Tako da jaz priporočam Tamrona...za konec pa še 100% crop na 600mm in f6.3

Celotna slika zgornjega cropa je pa vidna tukaj: http://www.bobr.si/fotke/t156_600_63.jpg
   0 

Andrej @omega63 18. Mar 2015, 12:30

Živjo!

Hvala lepa! Ekola, to so dejansko prava mnenja, na podlagi katerih se lahko lažje odločiš. Ja, cena Sigme je kar velika, no. In če je dejansko kvaliteta zanemarljiva, se mi ne zdi vredno dodatnih 1000€.
Kako je pa kaj z avtofokusom in kako deluje stabilizacija? Si zadovoljen? Bi se dalo iz roke narediti kakšno fotko oz. je nujen stativ? Pa še to, če dovoliš - kakšno se ti pa zdi kaj ohišje? Je dovolj robustno? Res hvala lepa vnaprej,
Andrej
Andrej J.
   0 

BeerBelly @BeerBelly 18. Mar 2015, 12:56

Kar se tiče stabilizacije deluje super...lahko narediš ostro sliko tudi pri 1/80s na 600mm. Sam vse slikam iz roke in nimam težav ne s težo in ne s fokusom. AF je bil od samega nakupa naprej zanesljiv in brez potrebe po fine tune. Sicer je res da je pri 600mm počasnejši kot pri 300mm recimo, ampak še vedno dovolj hiter za praktično uporabo. Ohišje je mene presenetilo v pozitivno smer...glede na določene zapise na netu sem pričakoval da je slabše narejeno, pa moram reči da čeprav je plastično, gre za trdno zgrajeno stvar brez kakšnih luftov kjerkoli...

Mislim, da je najboljše če enkrat zadevo primeš v roke in sprobaš...dobiš najboljši občutek.
   0 

Andrej @omega63 18. Mar 2015, 13:22

E, superca!

Bo treba do Beseničarja čimprej in v praksi videti kako sede. Edino kar me res malce zmoti je ravno to plastično ohišje, priznam. Nikon, ki ga imam, je namreč izredno robusten. Upam, da me Tamron prepriča. Sicer pa 1/80s na 600mm je kar neverjetno. Hvala lepa za izčrpen odgovor in sporočim, če kaj nabavim. Mimogrede, kaj pa fotkaš? Žival? Jaz bi ga imel izključno za to.

Lep pozdrav,
A.
Andrej J.
   0 

benzooo1337 @benzooo1337 19. Mar 2015, 07:53

Heloow...

Večinoma posegam po Sigmi in Tamronu. Res je razlika o kvaliteti samega objektiva od Nikkor-ja. Vendar še zdaleč ne morem rečti da sigma in tamron niso uredu objektivi. Definitivno pa sta obe firmi naredili velik napredek o sami kvaliteti fotografije in seveda o stabilizatorjih. Tako da nakup! Ne bo ti žal in še denarnica ne bo povsem prazna. Lahko še ženo pelješ na večerjo, da se odkupiš smile
   0 

Andrej @omega63 19. Mar 2015, 08:30

Halo! smile

He he, super odgovor. Nakup! Saj bom res kar šel po Tamrona. Sem kolebal kaj ja in kaj ne in mnenja res kažejo na slednjega. Sicer pa imam makro objektiv od Tamrona 90mm in res seka! V vsem moram reči, kar je res.
He he, vidim, da imamo vsi iste "probleme" - mislim na ženo pa večerjo.... biggrin

Hvala in lep pozdrav,
Andrej
Andrej J.
   0 

benzooo1337 @benzooo1337 19. Mar 2015, 10:56

Nekako se je treba odkupit smile Veš kako je to ko imaš dilemo... Ženo peljat na dopust, ali za ta denar kupiti objektiv, aparat smile

Hehe, malo heca more biti...

Želim ti veliko uspešnih fotografij, predvsem pa zabave in veselja pri fotografiranju. Pa ne pozabi na ženo smile
   0 

BeerBelly @BeerBelly 19. Mar 2015, 11:06

Še moj odgovor, ki sem ga dolžan...večinoma uporabljam za živali ja...zadnje čase mi je uspelo sicer le okoli hiše malo skakati z njim (bolezen), ampak kolikor sem ga uporabljal sem navdušen nad njim...

nekaj fotk je tudi na mojem 500px: https://500px.com/BotjanBrumen
   0 

Andrej @omega63 19. Mar 2015, 11:31

Seveda mora biti hec, hehe, to je vse! smile

Ne bom pozabil,brez skrbi, drugače pa hvala obema. Bom pogledal fotke, trenutno nimam dostopa. Ma bom pa verjetno kar vzel Tamrona.

Bodite lepo,
Andrej
Andrej J.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati