0 

Kambr @Kambr 21. Mar 2015, 14:21

Pozdravljeni.

Zanimam se za nakup sistemskega fotoaparata. Ogledana imam te dva. Mi lahko svetujete kateri vas boli preprica? Lahko predlagate tudi kaj podobnega.

Sony alpha ILCE 5000 ali samsung nx300.

Hvala.
   0 

iztok @izo 23. Mar 2015, 10:16

zanimivo, sem ravno hotel malo povprašat o podobnem, samo da jst razmišljam o alfi 6000 (ima pa 5000 nekaj bombončkov, kot npr touchscreen ipd) za bolj prenosno varianto na potovanja ipd, ki ima okular (sicer elektronski, pa vendar).
zdej, ne vem, kakšen senzor nuca samsung, ampak jst bi ravno zaradi senzorja premislil o soniju. so pa objektivi (če hočeš original) kr precej dragi in jih ni ravno na pretek. seveda pa lahko nucaš prek adapterjev praktično vse objektive (sploh manualne) na brezzrcalnih..
   0 

abo01 @abo01 23. Mar 2015, 10:59

Tako je, zaslon na dotik se vsaj meni nikoli ni obnesel. Ga nasloniš prižganega na telo, pa se spremenijo nastavitve, ne hvala. Glede izbire Samsung/Sony ... preprosto, cena oziroma objektivi. Če ti bolj ležijo Samsungove goriščnice, potem Samsung, če ne Sony. Se pa zaradi cene splača razmišljat o Fujijih, X-M1 ali X-A1 znata biti smešno poceni, X-E1 bo kmalu akcija (pravzaprav za 35/1.4, kjer boš za nekaj evrov dobil še ohišje), skratka, dobre robe je kar nekaj.

BTW, Samsungov senzor je dober.
   0 

Jurij Turnšek @JurijTurnsek 23. Mar 2015, 12:53

Če te prepričajo Sonyjevi objektivi, potem vzami raje a5100 oz. če ti budget dopušča kar a6000. Senzorji so recimo približno enako dobri pri Sony, Samsung in Fuji, zato išči prednost v drugih specifikacijah (fps, objektivi, ki jih želiš, AF itd.).
   0 

Steve @Dauphin72 24. Mar 2015, 08:19

Upoštevaj, da je priloženi objektiv pri Samsungu NX300 izredno slabe izdelave. Pri zoomiranju se namreč zatika, navoj pa je iz cenene plastike, ki je kromiran, da dejansko izgleda kot bi bil kovinski. Drugače, je sam body ok.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati