0 

rannt @rannt 30. Mar 2015, 09:55

Pozdravljeni

V kratkem imam namen kupiti rabljen DRSL skupaj z objektivom, vendar sem v tem svetu precej laik, prosim za nekaj nasvetov. MAX cena je 250€.

- katere znamke in modeli bi bili za ta denar prišli v poštev oz. kaj priporočate. Kakšen naj bo objektiv, da bo čim bolj "univerzalen"?
- na kaj moram biti pozoren, da mi kdo ne proda "škrt" robe

Hvala
   0 

komar89 @komar89 30. Mar 2015, 10:30

Canon 40d in objektiv 18-55, dodaš še dober fleš, recimo metz 50af1 in si zmagal za slabih 300€. Za kaj več bi moral pa še dodati stotaka ali dva, za tamrona 17-50 ki je baje optično odličen.
šank, drš me, jst te bom spustu...
   0 

komar89 @komar89 30. Mar 2015, 10:31

Canon 40d in objektiv 18-55, dodaš še dober fleš, recimo metz 50af1 in si zmagal za slabih 300€. Za kaj več bi moral pa še dodati stotaka ali dva, za tamrona 17-50 ki je baje optično odličen.
šank, drš me, jst te bom spustu...
   0 

rannt @rannt 30. Mar 2015, 12:22

komar89 hvala za odgovor, še kdo? =)

Sem sedajle opazil, da sem kratico dslr napisal dvakrat in obakrat sem se zatipkal biggrin
   0 

andrazh @andrazh 30. Mar 2015, 13:59

Meni se doma potika kot nov 40D. Ce te zanima pisi na ZS.
   0 

PIP33 @IgorPodlipnik 1. Apr 2015, 17:52

Živjo

Mislim,da se ne splača kupiti 40D, ker je to fotoaparat iz leta 2007 in nikakor ne more biti kot nov. Lahko je samo malo rabljen.
Kot nov bi lahko bil 70D. To je 3 generacije fotoaparatov nazaj, kar ti lahko pove marsikaj o tem. Nikakor to NI slab fotoaparat, samo malo ga je že čas povozil.

Če smo na Canonu, bi ti jaz definitivno raje predlagal fotoaparat nižjega razreda, vendar par let novejšega, saj ima definitivno več "bombončkov", ker je tehnologija v fotografiji od leta 2007 kar dosti napredovala.
Mislim,da lahko za 300€ dobiš kakega Canon 600D, kar je PO MOJEM MNENJU boljši fotoaparat.

V lepi svetlobi v bistvu niti nebi opazil razlike (razen to, da ima 40D 10mp, 600D pa 18mp), proti večeru, ponoči in na splošno v temi se pa potem vidi razlika (visoki ISO). 600D ima boljši ekranček, ki je še gibljiv v vse smeri, kar je lepa uporabniška vrednost, veliiiko boljši ISO, novejši in posledično hitrejši procesor. Da ne omenjam video opcij, če misliš še kdaj kaj posnet mogoče v FULL HD.

Mislim,da se ga da dobiti za 300€, če ti ni težko dati še tistih 50€ več za občutno boljši fotoaparat (pri katerem VERJETNO dobiš še boljši in novejši objektiv).

Kot sem rekel... moje mnenje.
   0 

Dani Turnšek @gr33k3 2. Apr 2015, 19:52

Zdravo !

Če te zanima prodajam fotografski komplet.
In sicer Canon 500D canon 18-55 objektiv ter objektiv sigma 70-300mm plus stojalo plus torba 8gb kartica makro predleca vse v original embalaži vsi papirji in kabli ter polnilec in baterija... Na vse sem zelo pazil in ni poskodb vse brezhibno deluje ni pa kot novo saj je staro že nekaj let in so vidni znaki uporabe...komplet je primeren za spoznavanje dslr sveta. Slike narejene z aparatom in objektivoma si pa lahko pogledaš v moji galeriji na slo-foto.net

Okvirna cena 320€ in se še da pogajat ;-)

Pa lep večer želim
   0 

Alen Odzakovic @AlenOdzakovic 12. Apr 2015, 13:10

Pozdravljeni!

Morda nisem izbral pravega naslova za svoje vprasanje, definitivno pa verjamem, da mi boste lahko pomagali.
Namrec odlocam se za nakup kamere in sicer Sony nex fs100ek, pa me zanima ali na trziscu obstajajo kaksne bolse moznosti v tem cenovnem razredu, ali so morda kaksne druge moznosti nakupa dosti bolj pametne.
Prav tako sem nekaj primerjav delal med le to kamero in Canonom 5d mark iii.
Nekako mi samo te dve znamki pritegneta interes.
Dvomim, da bi me kdaj kak panasonic ipd. Pritegnili ampak vseeno sprasujem za vasa Mnenja.
Sama uporaba kamere bi pa bila za snemanje raznih stvar. In zelim cim bolj filmski efekt.

Ze v naprej se vam zahvaljujem za pomoc in mnenja.
   0 

Aleš @lial 12. Apr 2015, 14:12

Kaj si pa primerjal?
   0 

Tomaž Pirman @tomovader 12. Apr 2015, 21:50

Moje mnenje je, da za 250€ boš težko dobil kaj uporabnega... Sicer se dobi nekaj, ampak moj nasvet je da raj našpari še dobrih 100€ in boš potem dober za dlje časa... na hitro sem skočil na bolho in tole se mi zdi nakup, ki se ti obrestuje vsaj za kako leto.
http://www.bolha.com/fotografija-in-optika/digitalni-fotoaparati/zrcalno-refleksni-digitalni-fotoaparati/nikon/nikon-d90-body-objektiv-nikkor-18-105mm-vr-oprema-1298229143.html?aclct=1428856754&kw=nikon+d90

Objektiv je univerzal in tudi ima solidno ostrino (eden izmed boljših kitov.) Aparat pa je tudi še vedno več kot dovolj dober. Sam točno ta model uporabljam že 5 let in mi še vedno dela kot nov in ga ne zamenjam, ker nimam potrebe.

Dobra zadeva pri fotografiji je to, da oprema ne zastara tako hitro kot recimo računalniki... Tako da se ne strinjam z PIP33, ki pravi da je canon 40D povožen aparat... je star, vendar še vedno odličen za nekoga, ki začenja s slikanjem.. Edino če imaš takoj namen vstopiti v neko agencijo in slikati za 200€ na koncert, kar pa močno dvomim...

http://www.bolha.com/fotografija-in-optika/digitalni-fotoaparati/kompaktni-digitalni-fotoaparati/-canon/canon-40d-17-85-dodatki-5000-prozenj-1297752229.html?aclct=1428149350&kw=canon+40+d

tudi tole je solidna izbira..

Torej na kratko. Prišparaj malo več in kupi nekaj bolšega. To je moj nasvet. Razmišljaj v smeri, da ti ta investicija traja kar nekaj časa zato je vredno reskkirat več denarja.

LP
   1 

Gregor Gomboc @George 21. Apr 2015, 19:58

DSRL, DRSL ali vendarle DSLR?

Malo šale...
Zahvala: Sviri
   0 

andyz @andyz 30. Apr 2015, 10:16

40D je bil svoj čas špica med crop aparati, tako da se ne bi strinjal, da je sedaj out.
Res pa je, da nisi napisal, kaj konkretno bi z aparatom delal. Če gre za začetke na področju DSLR, je več kot zadosti!

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati