0 

Matej Oblak @keka20 15. Maj 2015, 10:08

Pozdravljeni,

vrjetno sem že vsaj stoti, če ne že kar tisoči ki sprašuje za mnenje na tem forumu o fotoaparatih.

Torej nevem kaj izbrati zato sprašujem za vaše mnenje, kaj bi izbrali vi, če bi bili na mojem mestu.

Gledam aparate v cenovnih okvirjih do 600€, kar bi naj bili ti ki sem jih dal v primerjavo: http://www.dpreview.com/products/compare/side-by-side?products=nikon_d3300&products=nikon_d5200&products=nikon_d3200&products=canon_eos650d&products=canon_eos700d&products=canon_eos600d&products=canon_eos1200d&sortDir=ascending

Kaj izmed teh izbrati oziroma lahko je katera druga znamka v teh okvirjih.

Za vsakršno pomoč bom resnično hvaležen.
   0 

benzooo1337 @benzooo1337 15. Maj 2015, 20:24

Na tem linku kar si podal potem D5200. Vendar priznam da sem že od nekdaj nikonov pristaž. Kot sem že MNOGIMMMM omenil...

Prvo se moraš vprašati kaj boš fotografiral....
Drugo Nikon ali Canon....
In nato šele model aparata....

Vem da ti nisem skoraj nič pomagal smile
   0 

zoranv12 @zoranv12 11. Nov 2015, 16:17

poišči nekaj na bolhi za ta denar in boš 100X bolj zadovoljen.
zoranv
   0 

andrazh @andrazh 11. Nov 2015, 17:09

Za dobrih 600€ se dobi že Canon 60D z objektivom 17-55 2.8 IS. Mislim, da si boljšega kompleta za začetek ne moreš želet.
   0 

Andrej @fotokaj 11. Nov 2015, 18:07

Od dsanes naprej; D5300 + 18-140 VR za 750€; malo čez tvojo mejo, a vsekakor odlična izbira:

https://www.bigbang.si/info/nikon-d5300-intuitivni-fotoaparat-d5300-ki-spodbudi-vaso-ustvarjalnost/

https://www.bigbang.si/zrcalno-refleksni-fotoaparati/d5300-18-140mm-vr-nikon-554606
   0 

zoranv12 @zoranv12 11. Nov 2015, 19:53

Namesto vstopnih modelov s kit objektivi raje razmisli o nakupu rabljenega, midrange aparata, kot npr. EOS 60D, Eos7D, NikonD90,...in kak objektiv s fiksno goriščnico in še kakšnim prime-om in boš čez par škljocov veliko srečnejši. Ta nov end level šit bo čez nekaj školjocov enako star in zdelan, pa še vedno samo entry-level s precej ergonomskih težav in omejitev na takšen ali drugačen način.
   0 

Aleksander Jakša @AleksanderJaksa 27. Dec 2015, 22:00

Živjo!
Da ne odpiram nove teme...
Kako se vam zdi nakup Sony a37K?
Se izplača?
lp alex
   0 

Primoz @primzi 3. Jan 2016, 16:45

Odvisno od cene, fotoaparat so delali samo samo 2012 in 2013 in je torej dosegljiv samo rabljen.

Je vstopni razred digitalca in ima nekaj zelo uporabniku prijaznih zadev, ampak je kvalitetno slabsi od trenutnih modelov. Ga imam kot backup fotoaparat in sem vedno znova presenecen nad njim.

Prednost Sonyja je, da so na njemu kompatibilni stari Minoltini objektivi, ki so zelo kvalitetni in danes zelo poceni.

P
   0 

Aleksander Jakša @AleksanderJaksa 3. Jan 2016, 16:47

Hvala za info, nažalost prepozno, sem tačas kupil Nikon D3200...
lp
   0 

Primoz @primzi 3. Jan 2016, 17:32

D3200 je novejsi in boljsi aparat.

A37 bi bil primerljiv D3100.
   0 

Aleksander Jakša @AleksanderJaksa 3. Jan 2016, 17:33

Hvala!!
   0 

Petra @Olivia 21. Feb 2016, 22:33

Pozdravljeni,

tudi mene zanima nakup. Prosim za vaša mnenja v razmerju med ceno in kakovostjo. Žal ne premorem toliko bogastva kot nekateri, zato iščem nekaj kompromisnega:-) Imam še odličen sony alpha 200, ki nima video funkcije. Zato me zanima nekaj takega v paketu. Znamka ni pomembna, bolj se oziram na kvaliteto. Pomembna mi je tudi občutljivost na svetlobo in da je tih. Sony kar zaropota ob kliku:-)

Se pravi, fotkanje tudi v slabših svetlobnih pogojih, kvalitetni posnetki in video.

Pa ne me oskubiti za nad 500 eur:-)

Hvala!

Lp
   0 

Primoz @primzi 22. Feb 2016, 08:34

Vsi zrcalno refleksni ropotajo ob kliku, ker morajo dvigniti zrcalo. Mogoce se da pri novih sonyjih s fisknim zrcalom izklopiti zvok (se nisem nikoli ukvarjal s tem).

1) Kaksen objektiv imas na A-200 ? ce je karkoli kvalitetnega in bi ga zelela uporabljati naprej potem ti ostanejo SLM sonyji ( trenutno nov a58, spomladi pride nov a68 - pogojno v tvojem budget). Drugace zamenjas vse skupaj.

2) Ce ne pa zelis velikega zrcalno refleksnega, pa imas malo morje sistemskih kamer na formutu m4/3 (npr Olympus), Sony brez-zrcalni (nex, alpha 5000, 6000), ....

3) Ali pa aparati brez izmenjlivih objektivov

Odloci se kaj rabis slikati (motive) in koliko ti je pomembna teza/velikost in moznost menjavanja objektivov....
   0 

Ajda @ketoryhmaksi 27. Jun 2016, 07:57

Pozdravljeni!
Letos prvič vstopam v svet DSLR fotoaparatov. Sem že fotografirala z DSLR ampak zdaj sem se odločila da si bom kupila svojega. Na Foki se že nekaj časa spogledujem z Canonom EOS 1200D in Nikonom D3300. Nikakor se ne morem odločiti katerga naj izberem ker sta mi oba zelo všeč. Malo pomoči? Želim ga imeti kar nekaj časa saj nameravam študirat fotografijo v tujini.
Hvala lepa za pomoč in lp smile
   0 

Primoz @primzi 27. Jun 2016, 16:49

Ajda

oba sta povsem zacetniska aparata in med njima ni velikih razlik.
Bolj je vazno kaksne objektive bos uporabljala in ce ima kdo od tvojih bljiznih take objektive, da si jih lahko izposodis...

Ne misli, da ti bo zelo dolgo sluzil. Digitalni aparati zastarijo in jih moras menjavati tako pogosto kot racunalnike, dobri objektivi pa ostanejo
   0 

Ajda @ketoryhmaksi 27. Jun 2016, 19:09

Res hvala lepa za odgovor, en objektiv takoalitako dobim zraven, drugi objektiv pa sem nameravala kupiti od sestrične (75-300MM DC III - če bi se odločila za Canona).
   0 

Primoz @primzi 28. Jun 2016, 07:00

Draga Ajda, oprosti za malo daljši prispevek. Zdi se mi da veš, kaj hočeš, rad bi ti pa dal nekaj iztočnic - morda sploh ne veš kaj in kako vprašati...

Fotografiranje ima tri dejavnike: 1) Kompozijo motiva, 2) Osvetlitev, 3) Tehniko.

Tehnika pomeni vedeti kateri gumb kdaj pritisniti. Npr. kako moraš kamero nastaviti, da je portret oster ozadje pa zabrisano, ali kako slikati avto v vožnji, ali pa s katerim objektivom in kako slikati v živalskem vrtu če želiš vtis divjine in kako če želiš pokazati kako blizu pridejo ljudje do živali.

Osvetlitev
pomeni, da se zavedaš kako postaviti luči oziroma še bolj, kdaj, kako pri kateri naravni svetlobi slikati različne motive. Obraz tvojega dedka bo čisto drugače prišel do izraza pod jasnim poletnim soncem, zagorela koža tvoje sošolka bo najlepša v jesenskem gozdu, če jo boš pa slikala pod zelenjem pomladnega listja bo pa izpadla nezdrava.

Motiv je po eni meri nadarjenost - vsak ima svoj dar (jaz npr tezko slikam ljudi in raje držim distanco) in ti moraš najti svojega. Torej: kaj rada slikaš, s kakšne oddaljenosti, ob kakšnih priložnostih. Kompozicije se da naučiti in napake se da odpraviti. Vprašaj se če - ko slikaš ljudi - opaziš, da jim veje strlijo iz glave, ali da kaka kapelica visi na žicah od daljnovoda. Ali si pri sprehodu predstavljaš kako bi "uokvirila" kompozicijo. Ali na Bledu gledaš postavnega veslača in hkrati opaziš laboda malo pred njim - in se postavič tako, da nista v isti liniji?

Če boš študiral fotografijo, te bodo naučili kako tehnika in osvetlitev služita tem ciljem. Kamera je lahko DSLR, ali še večja studijska kamera ali pa tudi bistveno manjša...

Če poveš kaj, ob katerih urah, kje in s kakšne oddaljenosti slikaš, ti morda lahko celo bolj natančno svetujemo.

Zato je v tem trenutku brez zveze razmišljati o predobrem fotoaparatu. V večini primerov lahko motiv posnameš z mobilcem. "Velik" fotoaparat v večini od teh primerov omogoča dobiti sliko, ki je dovolj dobra, da jo povečaš na A2 format. Ker imaš že Canon v družini, je seveda Canon prva izbira. Ampak tudi objektiv od tvoje sestrične ni noben biser (nov dobrih 100 eur), in pri začetniškem Canonu jogurtovi lončki, ki jih imenujejo objektivi (vse verzije III), niso vredni plastike iz katere so narejeni. Npr. nimajo stabilizacije....

Gledala si Foko; v luči trenutnega dogajanja bi ti svetoval da pogledaš tudi amazon.co.uk in druge angleške trgovine. Zaradi padca funta se ti morda splača uvoziti iz VB.
   0 

Luka @lukao 28. Jun 2016, 14:52

Kakšno mnenje imate o Canon Eos700D?
https://www.mimovrste.com/zrcalnorefleksni-fotoaparati/canon-digitalni-fotoaparat-eos-700d-ef-s-18-55-mm-is
   0 

Primoz @primzi 28. Jun 2016, 15:25

Živjo Luka,

za kakšne namene (kakšni motivi iz katere razdalje, ob kakkšni vetlobi)? S katerim(I) objektivom(vi). Koliko nameravaš v naslednjih 3 letih dodatno vložiti v fotografsko opremo.

Tvoje vprašanje je zaprto: jaz lahko vprašam kakšen avto je Mercedes SLK, in ti mi odgovoriš, da je super. Če bi pa vedel, da iščem avto za ženo in tri otroke, potem pa nekako dvosedni kupe ni več najprimernejši...
   0 

Luka @lukao 28. Jun 2016, 17:28

Razdalje bodo različne. Svetloba tudi. Veliko hodim naokrog, tako da mesta, znamenitosti, narava, kakšni klubski koncerti,...

Sedaj imam kompakten aparat Nikon P100 in me mika še DSLR. Že s tem aparatom ne uporabljam avtomatike za slikanje, tako da nastavitve mi niso tuje. Glede objektivov ne vem točno kaj bi še vzel zraven, poleg pride 18-55, potem bom pa videl. Koliko nameravam vložiti ne vem, predvsem je odvisno od zaslužka, ampak nekaj prav gotovo.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati