Najmanjši problem je lahko zgrešen avtomatski White Balance. Če si slikal raw, potem lahko to naknadno popravljaš v raw konverterju brez nekih škodljivih posledic.
Drugi možni problem je v barvni kalibraciji zaslona. Nima smisla izvajat barvnih popravkov na slabem monitorju in brez barvne kalibracije (slednja sama ne more naredit čudeža iz slabega ekrana). "Na roke" se to ne da rešit, rabiš kalibrator, mogoče si ga lahko izposodiš.
Tretja zadeva je sam polarizacijski filter. Cenejši, ki imajo slabe antirefleksijske prevleke ali jih sploh nimajo, delajo včasih težave z odsevi. Tudi dražji običajno nekoliko spremenijo barve (poskusi primerjat slike z/brez kadar svetloba ni polarizirana). Potem pa še sam polarizacijski efekt, včasih je njegov rezultat všečen, drugič sploh ne, odvisno kaj slikaš in kaj bi rad dosegel. Nebo postane včasih nenaravno temno, v morju dobiš ponekod pretirane kontraste. Pri širokih kotih je učinek tipično neenakomeren. In štos je, da tega efekta z računalnikom ne moreš enostavno odstranit, no vsaj jaz ga ne znam, pa če dvigaš tisto tisto temno nebo se rad pokaže šum sredi belega dne. Z današnjimi boljšimi tipali in raw konverterji, ki praktično že delajo podobno kot HDR, pogosto dobiš boljši rezultat iz posnetka brez polarizatorja.