0 

gkovac @gkovac 6. Avg 2015, 10:22

Dragi strokovnjaki.

Žena si želi postati fotografinja (ljubiteljska, da se razume) in si je za rojstni dan zaželela "boljši" fotoaparat z objektivom (predpostavljam, da bi imela DSLR, trenutno pa imamo Cannon PowerShot SX20 is).

Seveda bi ji rad ustregel, ampak vem da je pri fotografiji precej več kot samo fotoaparat. Kako se torej lotiti tega izziva?

Moja ideja je:
1) tečaj fotografije -> mi lahko priporočite koga, ki je dober in ne predrag?
2) mogoče nadaljevalni tečaj fotografije in/ali tečaj PhotoShopa
3) kupiti "dober" začetniški fotoaparat

Je moja ideja prava? Bi bilo potrebno zamenjati korake in že prej kupiti "boljši" fotoaparat?

Že v naprej najlepša hvala za mnenja in pomoč.

lp;G
   1 

Primoz @primzi 6. Avg 2015, 19:44

Canon Powershooti niso slabi aparati, tvoj model niti ni toliko zastarel, da se ni bi z njim dalo lepo fotografirati.
Slike z nekim zacetniskim DSLR ne bodo v vecini primerov nic boljse, zna biti da celo slabse. (Npr Makro fotografija).

Tecaj je super ideja, je pa zelo pomembna izbira nivoja. Lahko zacnes s kako knjigo o fotografiji, kjer razjasnijo osnovne pojme in so potem lahko zadeve na tecaju bolj smiselne.
Photoshop je po mojem nivoju sele na tretjem ali cetrtem mestu. Ce ze govoris o obdelavi fotografij raje kak lightroom, ali elements: Photoshop je prevec profesionalen.

Nakup aprata je povezan s pristopom: ali bo tvoja draga iskala motiv in se posvetila pretezno kompoziciji, ali se bo vrgla na tehncni del - igranje z ostrino/neostrino, perspektivo, gibanjem. To bo namrec dolocalo izbiro aparata in dodatne opreme.

P
Zahvala: Lucifix
   0 

andyz @andyz 7. Avg 2015, 06:56

Zelo dober odgovor, Primož.
Nima smisla izbirati novega, če ne veš, kako in kaj boš slikal. Za začetek je SX20 odličen.
Ima vse tisto, česar se v osnovi moraš naučiti. Ko si bo bolj razčistila pojme in dobila malo prakse, pa bo samo po sebi prišla do tega, kakšen aparat bi bil najbolj primeren.
andyz
   0 

Primoz @primzi 7. Avg 2015, 08:44

Jaz bi ne kupoval aparata ampak bi si za tecaj kakega sposodil, odvisno, kaj na tecaju hocejo. Za nekatere stvari je Canon Powershoot prevec automaticen.. ceprav mislim da se da zelo veliko nastaviti.

predvsem ne mores na njemu videti ucinka vec objektivov.

Imas pa na internet veliko on-line tecajev....
   0 

gkovac @gkovac 7. Avg 2015, 10:50

Najlepša vama hvala za odgovor. Odgovore in ugotovitve bom predstavil ženi in potem naj se odloči smile

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati