0 

Ajdka @ajdas 13. Avg 2015, 16:11

Pozdravljeni,

na vas se obračam, ker sama ne sledim dovolj aktualni ponudbi fotoaparatov.
Mi zna kdo svetovat:
Odločila sem se, da del svoje prve "ornk" plače unovčim za nakup profesionalnega fotoaparat.
Cena: do 800 evrov (+-50)
Namen: studijsko slikanje artiklov; fotografiranje kot hobi, morda kdaj bolj profesionalno fotografiranje raznih dogodkov.
Želim si: ostrih slik, najboljšega kar se za ta denar da dobiti.
Znamka: Canon ali Nikon ali ...?

Sem laik,
Ajda
   0 

Andrej @fotokaj 14. Avg 2015, 10:34

Profesionalni fotoaparat za 800€ ne obstaja. Lahko pa za ta znesek kupiš zrcalno-refleksni (D-SLR) ali brezzrcalni fotoaparat z izmenljivimi objektivi. V tem cenovnem razredu bistvenih razlik med posameznimi modeli različnih proizvajalcev ni, tako da preprosto stopi k nekemu bolje založenemu foto-trgovcu, tam povej, da iščeš fotoaparat z izmenljivimi objektivi za ceno do 800€ in kupi tistega, ki ti bo najbolj všeč oz tistega, ki ti bo najbolj "sedel" v roko.

Sam ti toplo priporočam komplet Nikon D5300 z objektivom 18-140:
http://trgovina.besenicar.si/dslr/4177-nikon-d5300-18-140-vr-kit.html

Zgoraj gre za aktualen fotoaparat ne ravno najnižjega razreda, imaš vrtljiv zaslon, vgrajeno Wi-Fi povezljivost, malo boljši kit objektiv s kovinskim bajonetom in dovolj zuma, da služi kot univerzalec ... pač luštna izbira.

... tule je pa še ostala izbira med 700 in 900€:
http://www.ceneje.si/L3/530/foto/digitalni-fotoaparati/d-slr?craz=BZ692Z905
   0 

Primoz @primzi 14. Avg 2015, 14:42

Zivjo Ajda

kot ti je ze Andrej odgovoril, professionalni aparati niso tako poceni sad.

Moras vedeti, da se s fotoaparatom (ohisje) vse sele zacne. Napisala si, da bi rada studijsko slikala artiklov; morda kdaj bolj profesionalno fotografirala razne dogodke.

Kaksnih artiklov, za kaksne namene, kaksnih dogodkov?

Moras vedeti, da bos poleg fotoaparata rabila vsaj se stativ (in ce hoces vsaj malo ven iz premaknjenih amaterskih slik racunaj na 200 Eur) rabila bos fles (morda vec njih za studijsko fotografijo - vsaj 200-350 eur), itd...
   0 

Tomaž Pirman @tomovader 15. Avg 2015, 00:19

Jaz osebno ti toplo priporočam nakup rabljene opreme. K sreči je luštno da foto oprema ne zastara tko hitro kot recimo računalniška.

za ta denar ko pišeš bi jaz recimo kupil (zgolj en primer, ki se mi zdi super za vse kar si napisala in ta denar.):

http://www.bolha.com/fotografija-in-optika/digitalni-fotoaparati/zrcalno-refleksni-digitalni-fotoaparati/nikon/nikon-d5100-oprema-nikkor-18-105mm-nikkor-35mm-1-8g-1297931525.html?aclct=1439112793&kw=nikon+d5100
To je soliden aparat in poleg dobiš univerzalni objektiv, ki ti omogoča dostojno slikanje na dokaj daleč in blizu + portretni objektiv, ki ti lahko dobro služi za studijo... Ko boš točno vedela kaj želiš prepprosto prodaš oba objektiva in kupiš tisto kar rabiš.

http://www.bolha.com/fotografija-in-optika/fotografska-oprema/bliskavice-svetila/bliskavica-sb-700-1299815631.html?aclct=1438598726&kw=nikon+bliskavica
Soliden flash, lahko posežeš tudi po sb900 ali sb910, vendar mislim, da če šele začenjaš ni potrebe...

to pride za 690€ pa sem samo na hitro oko vrgu na bolho... ostane ti še denar za solidno stojalo in mogoče kake odbojnike za studijo oz. slikanje izdelkov. ali torbo...

No to je moj nasvet.... Lahko pa kupiš novo opremo vendar boš za ta denar dobila precej manj... smile

Lp
   0 

benzooo1337 @benzooo1337 25. Avg 2015, 13:13

Helooo....

Ko si sedaj vprašala nas fotografe na foromu kaj kupiti, boš še bolj zmedena kot si bila prej. HEHEH
Ne morem ti pomagati glede canona, ker ga nisem nikoli imel.

Sem pristaž nikona že od vsega začetka. Glede na tvoj denar, ki bi ga rada zapravila, boš izredno težko prišla do profesionalne opreme. Kajti sam sem dal za svojo opremo krepko čez 15.000 EUR smile Da ne govorim o studiju oz. osvetljavi smile

Naj te še preden ti priporočam nakup opomnim na nekaj kar nekateri pozabljajo. Če imaš žilco in da si boš želela profesionalenga fotografiranja, ti bodo fotoaparati nizkega razreda hitro premalo. Poleg tega če gres v profesionalne vode moraš vedet nekaj ! Ko te nekdo najame moraš imet ob sebi vedno rezervo. Kaj boš storila če ti zataji aparat, bliskavica oz. kar koli smile

Če želiš novo opremo ti priporočam paket z objektivom : D7100+18-140 / meni osebno najboljši aparat v DX.
Novega FX za omenjei denar ne boš dobila smile

Ti pa je že nekdo omenil, da se spogleduj z rabljeno opremo. V tem primeru ti priporočam D700 ( FX )
D700 dobiš že za cca. 800EUR z bateriskim držalom in neko normalno število sprožil. Kupiš še 50mm1.8 ki je rabljen že od 80EU dalje. Za start je ok.

Če si kje v moji bližini, lahko prideš tudi sprobat D7100, D90 ali D750. D700 sem prodal in ga zamenjal z naslednikom D750

Drage bliskavice kot so SB910 ti ni potrebno kupiti, namreč jo lahko zamenjaš z kakšno cenejšo verjanto drugega proizvajalca, recimo Metz ima dobre bliskavice jih tudi sam uporabljam, ter tudi Nissan so ok.
   0 

Ajdka @ajdas 9. Nov 2015, 16:26

Hvala vsem! smile smile
No, da povem kako sem zadevo izpeljala ...
Upoštevala sem prvi nasvet, naj za ta denar raje izberem DSLR. Vsi "nikonovci" boste razočarani, saj sem se odločila za Canona EOS 750D, objektiv - 18-135 mm. Cena je bila okoli 1000 evrov, priložen je bil telefon, ki sem ga prodala za dvesto, tako da je moj budget to prenesel. Zakaj Canon? Ker imamo doma že dva in zato tudi nekaj opreme.
Slike so super, s fotoaparatom vežbam vsak dan in nikakor ne obžalujem nakupa. Definitivno pa bom, če se bom začela profesionalo ukvarjat s tem, gledala za čem boljšim. Zaenkrat pa mi zadošča ... smile
   0 

andrazh @andrazh 9. Nov 2015, 16:50

Kje pa je bilo to kupljeno in kateri telefon je bil zraven? Zanimiva akcija, nisem se slisal.
   0 

Ajdka @ajdas 9. Nov 2015, 17:48

Big bang, zraven je bil Huawei P7, ki sem ga potem hitro prodala.
Akcija je potekla 21. 9.
   0 

zoranv12 @zoranv12 11. Nov 2015, 16:11

Moj predlog: odloči se raje za nakup rabljenega fotoaparata, naj nekdo, ki mu zaupaš in ve, kaj počne, preveri, ali je body OK in koliko ima "škljocov", zelo zelo uporabna in ugodna stvarca je Canon EOS 60D ali bolj profi, EOS 7D;
Za kaj resnega boš najbrž uporabila kak fixni objektiv, aktualen poceni in odličen je nov 50mm f1,8 STM, preveri teste.
zoranv

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati