0 

Lana Babič @Lana6 4. Nov 2015, 09:38

Živijo! Odločam se za nakup novega fotoaparata in sicer na vse prebrano in pregledano se nagibam k Nikonu D7200. Vendar pa me muči še ff varianta zaradi različnih zmožnosti, ki jih nudi (igranje z globinsko ostrino, bokeh, manj zrnatosti v slabših svetlobnih pogojih, boljša resolucija fotografij pri povečavah...). Nevem, ali cena naprimer Nikona D610 ali D750 vse to odtehta in ali je možno dobiti prav tako odlične fotografije s crop aparatom? Za razliko v ceni lahko dobim boljši objektiv ali pa dva namesto enega. Moj žanr fotografije je praktično vsega po malo. Narava, družina, otroci in njihova športna tekmovanja (v dvorani), tako, da so tudi svetlobni pogoji različni.
Če se odločim za ff format, sem razmišljala za začetek o kakšnem fiksnem objektivu - 35mm, 50mm ali 85mm, ker mi je zelo všeč zablurano ozadje (pri manjši zaslonki). Pri crop pa pride potem v poštev še kakšna zoom varianta (na začetku).
Prosim vas za nasvet, kaj bi bilo dolgoročno najboljša naložba. Pa kupovala bi novo opremo. Aja, naj še omenim, da mi obdelava fotografij ne dela problemov, ker mi je Photoshop tudi službeno orodje.
   0 

tone sekne @tonccy 4. Nov 2015, 11:36

Zame ni dileme - FF. Predvsem zaradi fotografiranja v slabih svetlobnih pogojih.
   0 

Lana Babič @Lana6 4. Nov 2015, 12:04

Če bi se odločila za ff, bi bila seveda bolj omejena z budgetom glede izbire objektiva. Všeč so mi fiksni zaradi večje svetlobne moči in zaradi hitrosti. Zoomi s takšno močjo so mi trenutno predragi. S fiksnim 50mm 1.8g objektivom verjetno nebi zgrešila, lahko bi pa dodala še 35 ali 85mm varianto. Kateri pa se v praksi bolj obnese oz. je bolj uporaben? Ozadja pri 85mm 1.8g so lepo zablurana, 35mm pa je bolj širokokoten in najbrž bolj primeren za zunaj in v zaprtih prostorih. Ali je dovolj 50mm za notri? 85 bi mi prav prišel na tekmah (borilne veščine). Najboljše je imeti vse tri, ampak spet... Po vrsti.
   0 

buzicek @buzicek 4. Nov 2015, 13:53

Ker photoshop ni ovira lahko zabluraš ozadje tudi z njim... crop+85mm 1.8 je zelo dobra varianta za šport, in portrete (čeprav kar dolg)... čeprav po mojem skromnem mnenju v Nikonovem taboru je ff d6xx zagotovo najboljša varianta v tem trenutku...
   0 

Lana Babič @Lana6 4. Nov 2015, 14:18

No, zdaj sem skoraj prepričana, da bom posegla po ff. Res je, da fotošop ni ovira, ampak vseeno ne želim tega počet z vsako fotko posebej.. Razmišlala sem tudi o kit objektivu 24-85 ali pa 24-120, ampak se bojim, da ne bom dosegla željenega rezultata - ostrine, zabluranega ozadja in pa kvalitete slik v slabših svetlobnih pogojih. Tako, da se sprašujem ali bi bila opcija 50mm + 85mm morda za začetek dobra izbira..
   0 

Kris @kris 4. Nov 2015, 17:28

Ne dobra, pač pa najboljša izbira.
   0 

Lana Babič @Lana6 5. Nov 2015, 07:39

Potem pa ni več dileme glede nakupa smile
Hvala!
   0 

tone sekne @tonccy 5. Nov 2015, 09:11

Moja izbira: 35 in 85
   0 

zoranv12 @zoranv12 11. Nov 2015, 16:03

EOS 6D in 24-70 f2,8, 50mm f1,8 STM ter Sigma 70-200 f2,8

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati