0 

Alen Bencic @Alenbe 22. Feb 2016, 09:46

Pozdravljeni..

Zanima me vase mnenje glede nakupa opreme in sicer ,sem v dvomu med
temi dvemi varjantami:

-Sony alpha 7 ,objektivi : sel1855 in sel2870 cena:1410eu
Ali
-Sony alpha 7 Mark ll, objektiv sel2870 cena:1990eu

V dvomu sem ker je markll novejsi in z stabilizatorjem slike...alpha 7 PA ima dva objektiva...
Prosim za kak pameten nasvet ker res NE vem kaj naj zberem..

Hvala in lep pozdrav
   0 

Primoz @primzi 22. Feb 2016, 16:14

Svetujem ti, da se najprej poglobis v razlicne vrste fotoaparatov (velikosti senzorjev) in da napises za kaj rabis fotoparat.

Sel1855 in sel2870 paseta na isti naboj, ampak sta namenjena dvema razlicnima vrstama senzorjev in na vsakem senzorju pokrijeta isti zorni kot. To je tako kot da bi kupoval avto z dvema razlicno velikima stresnima prtljaznikoma.

Glede cene tezko komentiram, ker ne vem kaj dobis zraven, ampak ponudbe, ki so vec kot 10% drazje kot na Amazonu se mi ne zdijo a-priori ugodne.

Oba objektiva sta sorazmerno svetlobno sibka. Paseta sicer na ta fotoaparat ampak meni se to zdi tako kot da bi gume hitrostnega razreda Q (max kmh) montiral na avto ki potegne 200 kmh.

Ce bos slikal samo pri dobri svetlobi, ti bo ta objketiv dobro sluzil, za kake bolj posebne namene (v temi ali pa npr portret kjer je obraz osebe oster, ozadje pa zabrisao) pa je tak objektiv presibek. Zavedaj se tudi da je goriscnica sorazmerno kratka. Npr, se pri slikanju zivali v zoo-ju ne bos mogel dovolj "priblizati".
   0 

Alen Bencic @Alenbe 22. Feb 2016, 16:54

Stvar je taka jaz sem do sedaj uporabljal NikonD300,...
zelim fullframe.Poleg fullframea si zelim bolj enostaven
In manjsi aparat lazji za uporabo in mansim volumnom...
Slikam still life in mestno pohodnisko fotografijo...zdej
fladh ni problem ker itak uporabljam zunanje luci ali pa
deugo ce bi pa rabu flash bom ze dokupil....
Zanima me kakovost posnetkov mislim kakovost slike in
to je naceloma glavna stvar objektive bom dokupil..
Glede svetilnosti objektivov pa itak koliko placas toliko dobis...
Pri sony ju je zaiss presneto drag tako da se bom zadovolil z
zaslonko 2,8 ker je vse ostalo iznad 1000eu in je too much..
Hvala za odgovor...in sorry za dve teme ampak se mi je
tako mudilo da nisem mogu cakat...
Uglavnem se enkrat hvala in lep pozdrav...
   0 

Primoz @primzi 22. Feb 2016, 19:27

Razmem zeljo za fullframe (FF). Jaz sem se odlocil proti njemu, ker so mi objektivi predragi.

A7II je bistveno boljsa (to dokazuje, da je Mark II prisel na trg manj kot eno leto po Mark I).

Katerakoli nova kamera je svetlobna leta pred D300. Se pa zavedaj da FF prinese priblizno eno stopnjo zaslonke proti APS-C. Kar pomeni da bo kamera z enako svetlobno mocnim objektivom priblizno enkrat boljsa od npr Alphe 6000 (kar je razlika v ceni glede na A7) pri A7II imas se stabilizator, ampak zato je kamera priblizno 1cm sirsa.

Sedaj se pa moras odlociti koliko ti pomeni velikost kamere.

Npr. A7II + 24-70 3,5-5,6 za 1800 EUR je priblizno enako dobra kot kombinacija A58+SAL1650 (850 Eur) 2.8 (malo boljsi stabilizator in AF, bistveno slabsi objektiv). Ce pa primerjas A7II + 24-70 3,5-56 z A68+ SAL1650 2.8 (ki pride na trg kmalu) pa se pricakuje cena 1100 Eur za boljsi AF, svetlobno moc in zgolj malenkost slabsi stabilizator.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati