0 

Uros Raker @UroshR 8. Jul 2016, 14:09

Pozdravljeni,

Sem nov na forumu in kupujem nek malo boljši kompaktni fotoaparat...drugače pa sem čisti laik glede fotografije.

Moj budget je okrog 500-600 evrov.

Uporabljal se bo za ljubiteljsko slikanje..nič profesionalnega, vendar vseeno hočem nekaj malo boljšega.

Moj ožji izbor...Nikon Coolpix P900 ali Canon G7 X...vem, da ima prvi nepredstavljivo večji optični zoom ostale stvari mi niso poznane...

Mi lahko kdo pomaga? Morda razlika med tema dvema...ali kaj tretjega?
   0 

Primoz @primzi 15. Jul 2016, 08:05

Verjetno bi bilo bolje postaviti vprasanje v podforumu nakup:

p900 je superzoom z manjsim senzorjem in svetlobeno sibkejsi, G7 ima vecji sensor in je svetlobno mocnejsi, ampak nima iskala (gledas na monitor in slikas). Za slikanje v zaprtih prostorih, koncerte, itd je G7 boljsi. Na prostem je verjetno p900 boljsi. Problem superzooma je, da sicer zelo "pribliza" ampak kvaliteta pa zelo pade. Tale slike ne mores povecati na vec kot A4... Se posebaj superzoomi trpijo pri slabi svetlobi (v mraku, v cerkvah, gradovih itd)

Se boljse alternative so (cca 700 eur) Sony RX10 (prva verzija) = zelo svetlobno mocan, primeren da "priblizas zadeve" tudi v mraku, ali Panasonic FZ1000 = malo svetlobno sibkejsi, ampak vec zooma.

Malo slabsa alternative tema dvema in nekje med tvojima osnovnima izbirama je Panasonic FZ300.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati