0 

Matic Šulc @Ficko 18. Avg 2016, 20:09

Pozdravljeni!

Sem čisti začetnik v fotografiji, do zdaj sem slikal z powershotom a3000is, je delal ok slike če si se poigral z nastavitvami a mislim da je čas da malo nadgradim.
Budget imam 200€
Želim si slikati nevihte, bral sem, da lahko ujameš strelo z daljšim časom zaklopke, ali pa z "live composite" mode, ki je kar drag.
Večinoma se bo slikala narava, kakšna skupinska slika, izleti, ognjemeti, razni izleti itd..
Mora biti kompakten, saj se bo nosil zraven na ture v gore, na ferate in podobno.
Če je možno vsaj 10x zoom, mislim da vedno pride prav.
Da dela OK slike na auto, ampak da se da spremeniti nastavitve tudi ročno.
Tv mode, za spreminja shutter speeda, lahko predlagate kaj o teh nastvitvah M, AV, P, B
   0 

Primoz @primzi 19. Avg 2016, 16:59

V tojem bugetu bo nabava novega tezka. Morda kaj rabljenega.

Ognjemeti in strele potrebujejo stativ.

Pri slikanju na prostem je skoraj nujno iskalo (da ne gledas na monitor na katerem se ti blesci)

Svetujem ti Panasonic TZ70 ali TZ71 ce je velikost in teza odlocilna ali FZ200 ce je svetlobna moc oldocilna (cene so pa med 250 in 300 eur)
   0 

Jure Verdnik @pajdo 20. Avg 2016, 11:31

http://camerasim.com/apps/original-camerasim/web/ Simulator dslr fotoaparata.
Se lahko malo poigraš z nastavitvami, kakšen učinek ima kaj.
   0 

Primoz @primzi 21. Avg 2016, 09:28

Jure, simulator je zelo nazoren in pokaže, kako moraš izbrati čas, da zamrzneš gibanje (glej vrtenje vetrnico).

Ostale simulacije so pa samo zelo pogojno uporabne.

Če pogledaš kako velika je glava punčke pri 3,2 ft in goriščnici 50 mm je slika visoka malo manj kot pol metra. To ustreza FF (fullframe formatu). Torej je globinska ostrina (kako je ozadje zabrisano) in kako močan je šum (pri povečanju ISO) povsem nerelevantno za sensor ki je po površini bistveno manjši (kot je npr Maticova prejšna kamera) .
   0 

Anja88 @Anja88 14. Sep 2016, 08:43

Vzameš rabljenega. Meni doma še vedno krasi polico Nikon D40...Kar nihče ga noče imeti. Res, da se je izgubil pokrovček objektiva (nov stane 10€)...Ampak drugače je OK, pod 10.000 proženj. za 100€ je tvoj s torbo + 2gb kartico+ 18-55 objektivom in osebnim prevzemom (ravne na koroškem, sg, velenje, bukovžlak).

http://www.bolha.com/fotografija-in-optika/digitalni-fotoaparati/zrcalno-refleksni-digitalni-fotoaparati/nikon/nikon-d40-1294622776.html?aclct=1473672935&kw=nikon+d40
   0 

Primoz @primzi 14. Sep 2016, 09:29

Anja, na splosno imas precej prav, vendar bo 10 let stara kamera kvalitetno na nivoju njegovega kompakta (ce skalira 10MP na 6MP tvoje D40 se kvaliteta zaradi velikosti senzorja izravan).

Zamerim ti pa, da nisi niti prebrala njegovega zacetnega posta. Potrebuje kompakten aparat ki ga bo nosil na ferate pri plezanju in malo vec zooma kot mu ga priporocas.

Razumem pa, da nihce noce kupiti tvojega fotoaparata po ceni ki jo zahtevas. Vrednost D40 je cca 50, in vrednost kit objektiva je 30 eur.
   0 

Anja88 @Anja88 15. Sep 2016, 07:19

Ne zahtevam cene...Saj piše, da ni zadnja smile In 40ka je skoraj kompakt smile Še vedno je pa precej nizka cena, glede na ostale podobne produkte.
   0 

Primoz @primzi 15. Sep 2016, 07:38

Videl sem tvojo ceno na bolhi in jo primerjal s trznimi cenami tukaj http://www.fotoversicherung.com/fotoversicherung/gebrauchtpreisliste-nikon/

Se strinjam, da je D40 dober fotaparat, ampak cene so pa zelo padle.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati