0 

Monika Grušovnik @MonikaGrusovnik 16. Sep 2017, 08:58

Pozdravljeni!

Se zelo rada ukvarjam s fotografijo, to počnem za svojo sprostitev, z zrcalnorefleksnimi aparati sem že slikala, ampak samo ljubiteljsko. Prosila bi vas za mnenje, v mislih imam za začetek tale fotoaparat: Canon 1300 D z objektivom 18-55 in 75-300 DC.
Trenutno preveč denarja nebi vlagala (do 600e), dokler se še učim, kasneje pa definitivno. Ali je primeren fotoaparat, zame kot ''začetnico''? zanima me glede tehničnih sposobnosti je vreden tega denarja s priloženima objektivoma?

Za vašo pomoč se vam že v naprej zahvaljujem, Lp Monika
   0 

Jure Verdnik @pajdo 25. Sep 2017, 16:20

Morda me bo kateri resen fotograf pribil na križ zaradi mojega mnenja, pa vendar;
Vsak zrcalno-refleksni fotoaparat je primeren za učenje, razlika je samo kako hitro in udobno prideš do posameznih nastavitev, to pa je stver denarja. S priloženima objektivoma pa boš tudi lahko delala prve korake in nabirala izkušnje, ko pa boš prišla do njunih meja, pa boš sama opazila (mislim glede svetlobe, fokusa, hitrosti fokusiranja, odprte zaslonke...) Bolj važna je kompozicija
   0 

misfits @misfits 26. Sep 2017, 12:25

75-300 je precej star objektiv in verjetno ga dajejo k današnjim kompletom le zato, ker ga drugače ne morejo prodati, ker je že precej novejših objektivov podobnega razpona s stabilizacijo. Verjetno gledaš komplet, ki je znižan na ceno 450 € in stane praktično isto kot brez tega objektiva, potem seveda le vzemi s tem objektivom.
Glede modela, dodatnih objektivov v kompletu in cene, težko rečem, ker je treba malo raziskat po trgovinah kaj in kje se najbolj splača.
Glede objektivov bi jaz raje kakšen 18-135, 18-200... kot pa 18-55 in 75-300. Za začetek bi bil verjetno dobrodošel še objektiv 50mm f1,8 STM, ker se lahko igraš/učiš z globinsko ostrino in verjetno boš navdušena nad zamegljenostjo ozadja.
   0 

Gregor Grm @gg91 7. Okt 2017, 14:26

Če te zanima, jas prodajem D5300 z 18-140 objektivom + dodatna baterija, daljinski sprožilec 10 stopenjski ND filter. Z tako ceno kot maš budget ti dam vse skupaj. Če te zanima kakšne slike se da delat s tem kompletom si pa lahko ogledaš moj profil. LP

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati