0   

Timiiomfg @TimotejZlatnik 26. Feb 2020, 14:35

Zdravo!
Ze nekaj casa zelo rad slikam (hobi) in do zdaj sem uporabljal le telefon.
Sem pa se odlocil da bi rad kupil fotoaparat ki je cenovno ugoden saj sem dijak in nimam glih velikega budgeta
Budget je do max 250-300e (odvisno od kvalitete)
Ze v naprej se vsem lepo zahvaljujem
Ps. Nocem odgovorov kot so "za ta denar nemores dobiti dobrega fotoaparata" ker to ze vem, hocem le nekaj ki bo nadgradnja od telefona smile
 0   

Aladin Unger @compfun 26. Feb 2020, 19:32

Kaksne motive imas rad? Zelis DSLR ali kompaktnega? Ce dslr z objektivom bo malo tezka ,ceprav dobis rabljen ali celo nov Canon rebel za priblizno to ceno na ebayu. Jas bi kupil rabljenega ,cim boljse serije z 18-55 objektivom. Mislim ,da ima Nikon tudi modele v tem rangu.

https://www.ebay.com/itm/Canon-Rebel-XTi-DSLR-Camera-with-EF-S-18-55mm-f-3-5-5-6-Lens-Black-Made-In-Japan/153672007742?hash=item23c790c03e:g:m2oAAOSw0Yxdl5n1 Jas bi ti svetoval nekaj v tem stilu.

Ali pa to,ce bi bil pripravljen dati 350€: https://www.mimovrste.com/zrcalnorefleksni-fotoaparati/canon-fotoaparat-eos-2000d-z-objektivom-efs-18-55is
 1   

MiroR @Ramirov 26. Feb 2020, 20:10

Pozdravljen
Vse kaže, da premalo spremljaš dogajanja na naši in tuji foto sceni. Vedi, da je iz trgovskih polic izginilo skoraj tri četrtine kompaktnih kamer, se vprašaš zakaj ? Zato, ker so zdaj telefoni nadgradnja fotoaparatov !! Torej, če želiš vstopiti v svet DSLR fotoaparatov si lahko krepko razočaran, kajti ugotovil boš, da je tvoj telefon naredil lepšo in bolj všečno sliko kot fotoaparat, ker je pač tako narejen. Bistvo je, da se ne ukvarjaš z nastavitvami ampak ga potegneš iz žepa in sprožiš, to je to.
Če se pa odločiš za DSLR aparat, boš pa naenkrat vstopil v popolnoma nov svet fotografije, vedi da DSLR aparat ne pomeni avtomatsko boljše slike ampak predvsem veliko učenja in trdega dela. To niso aparati, nameri in sproži, moral ga boš dobro obvladati in spoznati vse njegove nastavitve in gumbe, da boš lahko izkoristil vse kar ti ponuja, tudi kakšen tečaj fotografije ti ne bi škodil. Poleg tega pa ne misli, da si z nakupom aparata kaj naredil, kaj kmalu boš spoznal, da bi bilo dobro imeti še kakšen dodaten objektiv ali dva, potreboval boš solidno stojalo, foto torbo ali nahrbtnik, dodatne baterije, daljince, filtre, dodatno bliskavico in še in še....... Vse kar boš dokupil pa ima seveda svojo ceno in, če kje drži pravilo "malo denarja, malo muzike" je to pri fotografiji !
Če se boš vseeno odločil vstopiti v svet DSLR-jev, ti svetujem nakup rabljenega fotoaparata, za tvoj "budget" kot praviš lahko na našem največjem oglaševalskem ponudniku dobiš kar v redu aparat. Potem ga temeljito stestiraj, primerjaj slike s slikami iz telefona in se seznani preko navodil z vsemi nastavitvami in predvsem ne bodi razočaran nad prvo sliko. Vedi v teh aparatih je vsega v izobilju, ostrine, barv, kontrasta in vsega kar boš želel, samo moraš znati poiskati in aparatu pomagati, mu povedati kaj želiš in kako želiš.
Ne ustraši se mojih besed, samo tako pač je. Morda si boš zdaj mislil, zakaj bi sploh še kdo rinil v svet zrcalnih in brezzrcalnih kamer, če je to res ? Ja za to, ker je ta svet nekaj posebnega, lepega, zanimivega, odpira ti nova spoznanja, fotografija te lahko tudi zasvoji in ko te, poti nazaj več ni ! Boš pa moral vložiti res veliko časa in predvsem denarja, če boš vztrajen boš poplačan za vse.
LP. Miro
PS. Če bi potreboval kak nasvet glede nakupa ali pomoč pri nastavitvah, me lahko kontaktiraš.
Zahvala: Lucifix
Miro_R
 0   

Dani Turnšek @gr33k3 29. Feb 2020, 12:38

Tudi sam sem prešel z ''fotografiranja'' s telefonom na DSLR...in na začetku sem bil zelo razočaran, saj je s telefonom bilo lažje narediti boljšo fotografijo. Ampak mene je zelo zanimala fotografija zato se mi ni bilo težko učiti o njej oziroma gledati posnetke na youtube (tako sem se sam vsega naučil) in po nekaj letih (8) lahko rečem, da sem prišel na nivo fotografij ki sem si jih želel takrat ko sem začel s fotografijo...Zdaj pa še samo nadgrajujem...celo življenje se učimo ;-)

Torej če si pripravljen vložiti veliko volje in časa ter tudi kar nekaj denarja si kupi DSLR aparat, ker brez vložka ne bo dobrih rezultatov in boš aparat čez en mesec prodajal...če se ti pa ne da, pa raje ostani na telefonu ;-)
Dani Turnšek

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati