0   

Bravo @Bravo 11. Maj 2005, 07:07

Mene pa zanima koliko nas je lastnikov omenjenih aparatov.Na forumih sem opazil samo debato med lastiki Canonov in Nikonov.Mar je Pentax res tako redka znamka med uporabniki?Bilo bi lepo ce bi se nas naslo nekaj lastnikov Pentaxov za izmenjavo izkusenj ,nasvetov,pomoc pri nakupu objektivov itd.
Oprostite,ker mi sumniki ne delajo na tipkovnici.Pa saj ste tega navajeni ze iz sms-ov . biggrin
 0   

tomaž @mju 11. Maj 2005, 17:55

enga poznam, samo bolj poredko spremlja forum, no, vsaj zadnje čase :wink:
 0   

iztok @izo 11. Maj 2005, 18:07

če mene vprašaš ima pentax ist najlepše in ergonomično narjeno ohišje od vseh treh (canon, nikon, pentax, olympus ima tudi zelo dobra ohišja), pa tudi aa baterija nuca, če se prav spomnem, ki so poceni in jih dobiš povsod.
ima samo eno pomanjkljivost (vsak kolkr sem vidu testne fotke) in sicer zelo mehko sliko v jpeg formatu, raw fajl je veliko boljši in čisto primerljiv z fotkami iz canonov ali nikonov. za objektivi pa ni problem, pentax objektivi so zelo kvalitetni (no, vsaj so bili, kako je zdej, ne vem), drgač pa tudi sigma in tamron delata objektive razen za canon in nikon, tudi za pentax navoj, tako, da ni problema s tem.
 0   

iztok @izo 11. Maj 2005, 18:46

na linku spodaj jeprimerjava raw in jpeg formata na istd. razlike je očitna, čeprav je tak jpeg še vedno čist uporaben v praksi, večine ne bo motilo, za kakšno bolj natančno delo z veliko detajli ipd, pa fotkš v raw, pa je..
http://www.dpreview.com/reviews/pentaxistds/page20.asp
 0   

Matej Herbst @matto 12. Maj 2005, 08:36

Kot je meni prišlo na uho so jih v Slo prodali kr lepo število.

Pri pentaxu so zelo lepo poskrbeli za svoje uporabnike saj lepo sodeluje z vsemi njihovimi lečami.
 0   

Andrej @fotokaj 12. Maj 2005, 09:17

Jaz sem imel Pentaxa, sicer *ist SLR, torej klasični fotoaparat, ampak ohišje je isto kot pri *ist D. Kar sem jaz takrat (naročil sem ga tri mesece preden je pri Beseničarju prišel v trgovino in tako sem dobil čisto ta prvega) držal v rokah je bilo vse kaj drugega kot ergonomično oblikovan fotoaparat. Tako micena igračka je premajhna, da bi sploh kaj na njej imelo ergonomično oblikovat. Skratka; ultra premajhen, ultra prelahek in ultra preveč elektronska zadevca. Ohišje je v temi delovalo kot Las Vegas v malem; vsi gumbki osvetljeni, polno piskanja... Zaklop je bil izredno glasen in čisto elektronski zvok je imel; ko si pritisnil na sprožilec se je zaslišalo 'zzzzzzzzzzeek'... Groza je bila šele kako glasno in dolgo je previjal film nazaj v kaseto; spomnim se, da sem takrat še z njim za lokalni časopis fotkal in če sem se znašel na kakšni seji al pa prireditvi s filmom bolj proti koncu, sem vedno šel zadnji posnetek naredit ven iz prostora,drugače so vsi samo mene gledal... groza.
Meni takrat to ni odgovarjalo in sem ga prodal po štirih mesecih. Razumem pa, da nekateri palijo na micene in lahke fotoaparate, pa tudi specifikacij ni imel slabih. V bistvu je ob izidu lepo nadigraval canona 300V, kateri uporabniku ni omogočal pol toliko kot *ist SLR.
*ist Ds se bo pa izgleda moral kosat z Nikonom D50; če ne bo obeh modelov pohodil 350D...
 0   

kjask @kjask 12. Maj 2005, 09:45

dominikus je napisal/a:
...Na forumih sem opazil samo debato med lastiki Canonov in Nikonov...

Če imaš Pentaxa, nimaš kaj debatirat, hehe... :christmas:
 0   

Matej Herbst @matto 12. Maj 2005, 10:12

Kjask to si mislil kot "da veš kam si zabredel" ali ... :mrgreen:
 0   

kjask @kjask 12. Maj 2005, 12:40

hehe, matto... lahko tudi tako... :wink:
 0   

tomaž @mju 12. Maj 2005, 13:36

kjask je napisal/a:
dominikus je napisal/a:
...Na forumih sem opazil samo debato med lastiki Canonov in Nikonov...

Če imaš Pentaxa, nimaš kaj debatirat, hehe... :christmas:

hiihihihihihihih :mrgreen:
 0   

Bravo @Bravo 12. Maj 2005, 19:55

Glej ga smenta.Torej sem jaz kupil neko sranje,in bi moral vzeti Canona.
Ali se motim? :?
 0   

kjask @kjask 12. Maj 2005, 20:11

dominikus je napisal/a:
Glej ga smenta.Torej sem jaz kupil neko sranje,in bi moral vzeti Canona.
Ali se motim? :?

Motiš se! Ni tako pomembno kakšno firmo imaš...
Pentax je v redu fotič, kot je tudi kakšen canon, nikon... itd...
Važno je, da ti leži v roki, da imaš spodoben objektiv in da uživaš v fotkanju

Jaz imam tudi istds-ja :wink:
in sem zadovoljen z njim! biggrin
 0   

Pele @Pele 12. Maj 2005, 20:15

Dominikus hudo se motiš. S pentaxom se da narediti prav takšne fotke kot z Nikonom grin

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati