0   

HONDA @HONDA 9. Sep 2003, 11:53

Upam da ni kje ze to vse predbaterano pa tega nisem naseL. :oops: Zanimam se namrec za nakup CF kartic in me zanima na kaj naj bom posebej pozoren in pa seveda kje so najcenejse. Zanimam se za nakup 256 MB kartice za Canon fotoaparat (A70)
 0   

rado @rado 9. Sep 2003, 12:20

saj dobiš sandisc ki jih uporablja canon 256 za manj kot 20000sit ne išči nekih poceni variant ker boš prišparal 2000 sit mogoče kakšnega več potem pa ti bo bolj počasi shranjevala slike in pa tudi ko jih boš prenašal na računalnik bo trajalo dlje pa še večji procent jih crkne po informaciji potnika ene od firm so imeli z nekimi čudnimi firmami veliko reklamacij ,imaš pa v rolanu internetna prodaja Lexarovo ki je tudi dobra firma 256mb 8* hitrost za 17.300sit
splača se ti razmislit če je računica zaradi nekaj tolarjev ostati brez slik,saj tudi vrhunska lahko crkne vendar je manjša možnost in ti jo bodo če jo kupiš v trgovini zamenjali ker ima garancijo
Angleži imajo dober pregovor glede tega "nikoli ne bom tako bogat da bi kupoval poceni "
 0   

Jackson @Jackson 9. Sep 2003, 12:29

CF kartice so pri nas zaenkrat še kar drage. Vsekakor se bolj splača kupit 2 kartice po 128mb ne tok cenovno ampak če 256mb crkne kar se tudi lahko zgodi si potem brez. Zelo kvalitetne kartice so od firme SanDisk.
Če se boš odločil za dve 128mb kartici boš odštel okrog 30000sit. Cena 256mb kartice pa je okrog 20000sit. Zdej je pa na teb za kaj se boš odločil. Jst bi veliko rajši vzel 2 kartici. Drugače je pa tujina cenejša.
Sam če računaš pol še poštnino je pa ista cena.Kje lahko dobiš pa razlika v cenah: Foto Tivoli je zelo drag-se ne splača, Foto Grad ima zelo veliko izbiro pa tud dost ugodni so. Za ta dva vem ostali mi niso tok znani. Se splača mal sprehodt po trgovinah pa pogledat al pa http://rolan.si tud dobra izbira. Ne pozabi 2 kartici ne ene.
Upam, da sm kej pomagu.
LP smile
 0   

EMET @EMET 9. Sep 2003, 13:06

Če nisi neuk angleškega jezika, ti bodo spodnje povezave morda pomagale:

http://www.compactflash.org/

http://www.dpreview.com/articles/mediacompare/

http://www.xbitlabs.com/articles/storage/display/compact-flash.html

http://www.datamem.com/CF_LIST.asp

Veselo branje !!
 0   

jannez @jannez 9. Sep 2003, 13:20

Preden sem sam kupil dodatno kartico sem na netu pregledal več tujih fotografskih forumov in strani ki testirajo fotografsko opremo. Ugotovil sem da ti nekje priporočajo neko firmo in model kartice, drugje pa ti ravno to odločno odsvetujejo ker naj bi bila porazna. Tako da je debata o tisti ali oni kartici EN VELIK ŠMORN in ne veš več komu verjeti.

Mislim da za amatersko uporabo tistih par milisekund hitrosti gor ali dol ki se kartice med seboj razlikujejo nima nobene veze. Drugače pa je s tistimi vrhunskimi ki so zelo hitre in cenovno skoraj podvojene.

Dandanes so vse kartice solidne in je za amatersko uporabo vredu katerokoli kupiš, saj kartice ne crkujejo kot po tekočem traku ampak le tu in tam katera (potem pa se iz tega dela tak cirkus da nakup nove kartice izpade že kar tvegano dejanje...).

Daj pa se izogibati kakšnim sumljivo nizkim cenam da ti ne bodo podturili kakšne kilave serije.

Trenutno ima rolan ugodno sandiskovo kartico 256MB za 13.900 SIT.
 0   

HONDA @HONDA 10. Sep 2003, 09:02

Na Rolanu sem nasel tole kartico COMPACT FLASH KARTICA LEXAR 8xUSB 128MB za 7.712 SIT, kaj pravite
 0   

EMET @EMET 10. Sep 2003, 09:22

Ena serija Kingmaxovih CF 256 MB ima napako, zato jih nekatere firme celo zamenjajo za nove. Pazite, da ne naletite nan jih (čeprav ne vem katera serija naj bi to bila) ...
 0   

Jackson @Jackson 10. Sep 2003, 11:48

Jst mam Lexar kartice 128mb pa sm kr zadovoljen. Ta cena na rolanu 7000sit se mi pa zdi kr ugodna. Ne vem naj še kdo pove svoje mnenje. Jst bi jo kupu. :wink:
 0   

rado @rado 10. Sep 2003, 12:58

lexar spada med solidne kartice tudi sam imam 256mb 24*hitrost in pa eno 128 12*hitrost v uporabi sta že leto dni predvsem 256 je prenesla že kakih 200 brisanj brez problema tista cena pa ne vem če drži ker ima rolan v ponudbi lexar 128 12* za 13200 256 8* za 17300 ima pa sandisc 256 za 13900 ni podatka o hitrosti vendar je firma kvalitetna saj jih daje canon v svoje aparate
 0   

jannez @jannez 10. Sep 2003, 13:30

Jaz imam poceni kartico APACER 256MB. Se mi zdi da je to neka nepoznana firma, pa tudi svoje spletne strani nimajo bog ve kaj.

Dosedaj sem z njo naredil že kakšnih 5000 fotk in dela odlično. Zelo zadovoljn jo priporočam.
 0   

HONDA @HONDA 10. Sep 2003, 14:41

Kje pa si ti dubu to tvojo apacer kartico in koliko si dal zanjo?

Rado-k poglej drugo stran na Rolanovem ceniku kjer sta se dve kartici in ena je ta ki sem jo omenil
 0   

jannez @jannez 10. Sep 2003, 17:19

Kupil sem jo pri Janus trade pred tremi meseci. Takrat je prišla 15.000 SIT, sedaj pa jo sigurno že dobiš za kakšnih 13.000 SIT. Sicer pa se mi zdi tale ponudba Sandiskove kartice 256MB pri Rolanu za 13.900 SIT najboljša.
 0   

HONDA @HONDA 11. Sep 2003, 08:45

Se vedno si nisem na jasnem ali naj vzamem 256 MB sandiskovo (13.900), ali dve Lexarjevi 128 za 7.700 SIT, hvalite namrec oboje :?
 0   

jannez @jannez 11. Sep 2003, 09:53

S tvojim digitalcem in 128 MB kartico narediš 76 fotk v najboljšem načinu. Se pravi če boš kupil dve 128 MB kartici in veliko slikal v tem načinu, boš kartico kaj hitro zapolnil in jo boš moral zamenjati z drugo. Če pa boš kupil 256 MB potem menjav ne bo.

Prav tako boš kartici kar naprej "heblal" sem ter tja ko boš slike kopiral na računalnik (seveda če si ne boš nabavil čitalca).

Slaba stran ene večje kartice pa je, če ti ta crkne, potem nimaš več ničesar.

Sam sem kamot in sem izbral drugo varianto, ter sem zadovoljn. Če pa mi bo kartica crknila, potem mi bo to šola za drugič in bom pričel s "heblanjem". Ampak kot sem že enkraj prej povedal, vse kartice so solidne in crkujejo le tu in tam in ne vsevprek.

Torej odloči se med "heblanjem" in priročnostjo. Lep pozdrav !

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati