0   

Uroš Uršej @Lucifix 1. Okt 2003, 16:12

Kot vsak kdo, ki ima ADSL ali kable imam tudi Emulo. Vse teče kot so spodobi, toda problem se pojavlja ko grem še malce surfat naokoli po netu. Vse gre tako zelo počasi, kot bi imel staro modemsko povezavo.

V emulu sem nastavil da bi pobira 70%. Se pravi če imam cca max 110KB/s, mi ostane še dobrih 35KB/s za surfanje, kar bi moralo biti zadosti za hitro povezavo do strani. A žal tudi to ni. sad

Rešitev je ...?
 0   

MAto 1. Okt 2003, 17:03

Hitrejso povezavo si naroci npr. 1mb hitrost
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 1. Okt 2003, 17:24

ups pozabil nastav da lahko sodelujejo samo registrirani člani :oops: hehehe

Sam poglej... zdaj mi vleče samo s 4kb/s. Internet pa zopet dela zelo počasi. Kaj bi dosegel pol s tem, da bi si omislil boljšo povezavo? :?
 0   

slowenien @slowenien 1. Okt 2003, 17:37

Js za vse kazo lite uporablam k vse najde pa mi normalno dela nism razlike opazu,za tiste k pa dost dol vlecejo pa vem da jh ma dost poisebej masinopac en drug rac.Mislim pa da sm na slo-compu enkrat cital kr en obsezn clanek zakaj ne in kako bi blo bolse...... :?
 0   

slowenien @slowenien 1. Okt 2003, 17:40

Sm ze nasu na slo-compu mas med clanki emule od a do z mogoci pise kj 8)
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 1. Okt 2003, 17:41

Sem bil jaz kar zvesti uporabnik kazaa-ja dokler me niso pritegnili še kakšni večje datoteke, ki jih nisem našel na kazi. Prav zaradi tega sem začel uporabljat emule. Zihr dobiš veliko veliko več na emulu kot na kazi. a mi je kazaa pri nekaterih fajlih dost bolj vlekla. ker pri emulu ne dobiš skor na en fajl recimo 90KB/s, temveč okoli 20kb/s. Se pravi da je najboljše vleči dol več datotek. Pri kazaaju pa je to drugače. En fajl ti lahko pobira tudi z 100-tko. Pa še internet ti bo normalno delal smile
 0   

Letanca @Letanca 1. Okt 2003, 18:18

Jaz sem uporabljal Emule, pa presedlal na Kazza Lite, ker mi je delalo hitreje in ne vidim nobene omejitve ali zatikanja, pri odpiranju drugih oken.... je pa res, da sem s hčerinim potrdilom :roll: o šolanju vzel 2Mbit-no povezavo (pa še 300 tolarjev te manj košta kot normalna 1 Mbit-na povezava)...

Ni pa mi jasno o kakih večjih fajlih ti to govoriš?...saj te smem tikati? :oops: ... kakšne fajle pa iščeš?... malo povej mogoče ti lahko pomagam kak.... :wink:
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 1. Okt 2003, 18:21

Se najdejo kakšni "večji fajli" za katere ni ravno primerno govoriti okoli. Žal ti trenutno kakšnega primera ne najdem povedati, a sem marsikaj našel na emulu kot na kazi lite. Da ne govorim o igrcah (shareware) :roll:
 0   

Letanca @Letanca 1. Okt 2003, 18:26

Lucifix je napisal/a:
Kot vsak kdo, ki ima ADSL ali kable imam tudi Emulo. Vse teče kot so spodobi, toda problem se pojavlja ko grem še malce surfat naokoli po netu. Vse gre tako zelo počasi, kot bi imel staro modemsko povezavo.

V emulu sem nastavil da bi pobira 70%. Se pravi če imam cca max 110KB/s, mi ostane še dobrih 35KB/s za surfanje, kar bi moralo biti zadosti za hitro povezavo do strani. A žal tudi to ni. sad

Rešitev je ...?

samo nekaj še... na 70% daš UL in DL ali samo DL?
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 1. Okt 2003, 18:29

Oboje imam tako naštimam. Uploada mi vedno s 24kb/s, download pa je različen. Pomembno ni da ni nikoli polno obremenjen UL in DL.
 0   

Letanca @Letanca 1. Okt 2003, 18:31

Lucifix je napisal/a:
Se najdejo kakšni "večji fajli" za katere ni ravno primerno govoriti okoli.

no saj če misliš take okoli 700MB... npr v velikosti zgoščenke:) pol ti zaupam kako drugo možnost.. predvsem pa hitrejšo :wink:
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 1. Okt 2003, 18:34

hmm... ko bi vedel kaj imaš v mislih? če misliš še kakšen drug program kar povej, če pa kaj drugega... pa lahko tudi e-mail 8)
 0   

Turob @Borut 1. Okt 2003, 18:39

No jast mam na muli vse na¸1024, če ne gre uporabite linux-e slackware 9.0 firewall,pa sklopte na muli vse filtre,firewalle vse zaščite ubistvu!
No meni uspe 10 filmou na teden po dvd kvaliteti naprimer terminatorja 3,hulk,matrica2 ubistvu novejše!!!
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 1. Okt 2003, 18:42

Dejmo rajš mal pazit kakšne besede uporabljate. Ker warez na tem forumu ni dovoljen.
 0   

Letanca @Letanca 1. Okt 2003, 18:44

torej predvidevam, da imaš 1Mbit-ni ADSL (ali imaš kaj drugega?)

po priporočilu ženinega bratranca sem se 100% preusmeril na program DC++ in ne odstopam od njega.....Na Kazza samo še občasno če iščem kak MP3....

Razlika je v tem, da DC++ vleče od 1 uporabnika s polno hitrostjo in ne od npr....50-ih malih po male odseke...... za primer: za en divx film na kazza-ju sem potreboval včasih po 10 dni in upal, da ni fejk.....dočim na DC++ pa je film pri meni z 2Mbit-no povezavo dol nekje v 2 urah, če nimam sreče pa maximalno v 2-eh dneh (toliko je do sedaj namvreč največ trajalo - s tem, da je imel samo 1 človek film, ki ga še ni bilo niti za slišat, da bo prišel ven smile )

link?.....http://dcplusplus.sourceforge.net/

preglej in uporabi :roll:
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 1. Okt 2003, 18:46

sem probaval dc++ a imam nekaj vprašanj:
- kako veš da tam tudi ni film fejk (v kazi se da to preveriti)

- kako veš kakšno povezavo ime tist od katerega vlečeš film dol?

- kaj narediš če gre ta uporabnik offline?
 0   

Turob @Borut 1. Okt 2003, 18:56

Letanca kako se pa zaščitiš proti virusom?
 0   

slowenien @slowenien 1. Okt 2003, 19:07

Na dc++ je malo fejkov sj je odvisn kolk ponujas tok dobis vse pa je odvisno kok mas hubov in ktere,spet popizditis dobis k te hube zbiras.Vecinoma vsi sam govorijo kako stvar dela polj pa ko neki nucas pa sam u gugl napis tam je vse sleep
 0   

Letanca @Letanca 1. Okt 2003, 19:17

- kako veš da tam tudi ni film fejk (v kazi se da to preveriti)

Hja to je kao interno porihtano, da v kolikor daješ fejk v net in te dobio, te pol banajo iz skupine... kar pa ni dobro :S... mislim škoda je:) načeloma pa so fajli enaki kot pa na kazza :wink:
drugači pa z avi preview programom: http://www.avipreview.com/

- kako veš kakšno povezavo ime tist od katerega vlečeš film dol?

povezavo ti napiše na desni strani tam kjer iščeš fajle npr cable, dsl, modem, T1, T3...... T3 je najhitrejši in največji prenos... ponavadi ga imajo skandinavci....sploh švedi....je pa fora, da v kolikor ima odprtih dosti slotov-portov (odvisno od zasedenosti) se potem zmanjša tudi prenos... ampak do sedaj še nisem videl manjšega prenosa pri T3 od cca 25kb/s

- kaj narediš če gre ta uporabnik offline

če je uporabnik offline, lahko v jezičku čakajoče datoteke klikneš z desno tipke miške na fajl in poiščeš druge uporabnike z enako velikostjo datoteke in prenašaš od katerega drugega v kolikor je online.... to narediš samo prvič, ker če slučajno prekineš (ne vem zakaj bi :? )povezavo, se drugič pač poveže s tistim, ki je online :wink:

No sicer jaz tudi nisem kak expert, če bo pa še kaj nejasnega pa ti bom pomagal kolikor bom lahko (znal)....

aja pa še nekaj..... vsak HUB ima svoja pravila... ponekot si lahko član če šeraš vsaj 20MB fajlov, ali pa imaš odprta vsaj 2 slota/ hub.... je pa precej datotek... vrjemi smile

do sedaj sem potegnil samo 1 fejk film... no ja če se temu lahko reče... potegnil sem si Italian Job ki sedaj igra po kinih....problem je v tem, ker sem si potegnil film z istim naslovom, ki je bil posnet leta 69... ti povem kristalna slika, samo film ni bil željeni biggrin

Samo podatek za zanimivost: v 24 urah sem potegnil dol za cca 16GBdatotek... ženin bratranec pa v 12 urah skoraj 11GB...

Torej naj živi DC++ biggrin
 0   

Letanca @Letanca 1. Okt 2003, 19:24

Borut je napisal/a:
Letanca kako se pa zaščitiš proti virusom?

najlažje je preverit s kakim NIS (norton antivirus sistemom) saj to pa je itak osnova v kolikor vlečeš fajle z neta....

jp.. maš prav slowenian... kolkor daš toliko dobiš.. nekje rabiš manj ponekot pa več.. če slučajno igram kako online igro, hube dol pozaperem in tiste ki UL dol pomečem tako da ne šteka smile

tistih par hubov pa res ni problem dobiti no... na googl-u pa tudi ne najdeš ravno vsega 8O

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati