0   

jranzi @jranzi 18. Jun 2005, 20:17

Letošnji junij nam prav streže z idealnim vremenom za fotografiranje. Malo jasnega vremena, večinoma oblačno - a svetlo, s čudovito razpršeno svetlobo.

Dirka, ki šteje za slovenski pokal v gorskem kolesarstvu, poteka od petka do nedelje. Danes, 18. junija je bil dan za prosti in uradni trening ter zadnje prijave. Če pohitite, lahko jutri že/še fotografirate na dirki…

Ciljno areno boste zagledali s ceste, če se boste peljali iz Trbovelj proti Čebinam oz. Javorju. Če boste že zgrešili opozorilne table za downhill ali avtomobile in kombije, ki bodo zaparkirani ob cesti. :mrgreen:

Tako se lahko začne dober skok...

... in tako se lahko konča.

Na treningu ni manjkalo nekaj "dobrih" padcev. Eden se je menda končal celo v trboveljski bolnišnici…

Sicer pa je bil teren pripravljen za fotografije kolesarjev na tleh in v zraku. V veliko pomoč vam je pri tem kakšna močnejša bliskavica in vsaj en dodaten komplet baterij zanjo.

Nekaj kolesarjev na tleh, ...

... nekaj v zraku ...

... in še dva "portreta".

Po končani vožnji so mnogi postali še serviserji.

K sreči je vsaj navzgor vozil "yellow cab".
 0   

ksantipa @ksantipa 19. Jun 2005, 13:27

pohvalno, jranzi! še več takih reportaž :wink:

edina pripomba, ki jo imam, je klikanje na vsako fotko, da jo lahko vidim :?
nekaj res dobrih reportažnih fotk!
LP X
 0   

iztok @izo 19. Jun 2005, 14:07

ja, fajn fotke..
moti me pa isto kot x, to klikanje. jst ponavadi nardim za reportaža fotke z največjo stranico 500 pix (za galerijo 700) in je glih prav za moje pojme, tudi prej se naloži ..
drgač pa super reportačica, akcija.
 0   

Peter Novak @Petrac 19. Jun 2005, 18:58

Dobre fotke, moti samo to da je fleš prva zavesa. Za teka stvari se dela zadnja zavesa, da zgleda da za tekmovalcem ostaja senca in ne pred njim.
Tole klikanje pa niravno posrečena zadeva.

Vidim da si slikal na ciljni jasi, predzadnji in zadnji ovinek.
Si morda posnel, kako je tekmovalec v finalni vožnji v predzadnjem ovinku podrl del publike. En od tistih ki jih je pošteno dobil po nogah sem tudi sam, pa bi rad kakšno fotko da vidim kako me je spodneslo.

LP, Petrac
 0   

jranzi @jranzi 19. Jun 2005, 21:28

Petrac:
Hmm... Katere fotke naj bi bile po tvojem narejene "na prvo zaveso"?
(da vidim, ali res veš 8) ali samo blefiraš :oops: )
Ker prva zavesa pride do izraza, če se nekdo premika, ti pa imaš aparat pri miru. Jaz pa sem "sledil", zato da sem zabrisal ozadje in je občutek "prve" ali "zadnje" zavese odvisen od tega ali sem točno sledil ali prehiteval ali zaostajal...
Vse fotke so od včeraj, s treninga. Danes nisem bil na tekmi. Je pa kolega, ki je bil na "foto točki", povedal, da mu je tisti tip letel malo mimo glave.
Dodaj kakšno sliko od danes - ali si samo gledal?!

Lp,
Jože
 0   

Grega Jazbec @psiho 20. Jun 2005, 18:11

jranzi. Ok, sej je vredu. AMPAK - pogresam cropping, spinning in tretjo zaporo. Fleš je še kar, ampak SENCE, dragi moj, SENCE!!! Zoom kul, outforcing sprejemljiv, na pigstyling pa le pazi. Le prijateljski nasvet, sej veš grin Psiho, tvoj najbolj puhasti prijatelj in občudovač.
 0   

iztok @izo 20. Jun 2005, 18:24

spinning, outforcing, pigystryling..hehe, malce preveč po tujih forumih bezljate.
za tretjo zaporo pa imaš slovensko besedo, hehe, čeprav se mi zdi, daene obstaja (za drugo sem še slišal)
 0   

jranzi @jranzi 20. Jun 2005, 18:35

Psiho:
:wink:
 0   

Peter Novak @Petrac 22. Jun 2005, 22:48

jranzi je napisal/a:

Ker prva zavesa pride do izraza, če se nekdo premika, ti pa imaš aparat pri miru. Jaz pa sem "sledil", zato da sem zabrisal ozadje in je občutek "prve" ali "zadnje" zavese odvisen od tega ali sem točno sledil ali prehiteval ali zaostajal...

Se popolnoma strinjam s tabo, pri panningu (slediš objektu) je to tako kot si napisal.

Drugače pa:
- prva zavesa, najprej fleš in nato naravna svetloba; izgleda kot senca pred objektom v smeri gibanja, kot da se giba nazaj
- zadnja zavesa, najprej naravna svetloba in potem fleš; izgleda kot senca za objektom v smeri gibanja

In ko vidim pri akcijski fotki senco ki prehiteva objekt me kar zanese, tudi panning spregledam.

jranzi je napisal/a:
... da mu je tisti tip letel malo mimo glave.
Dodaj kakšno sliko od danes - ali si samo gledal?!

Sem samo gledal. Me je kolega snel s kosila pri tašči, da vidim kako sam ne bom nikoli kolesaril, pa sem bil brez fotiča. Se je na koncu izkazalo za varneje, saj ne-bi preživel cel.

Pazi nase in še veliko dobrih fotk, Petrac

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati