0   

Gašper @gaspers 19. Jun 2005, 11:32

Pozdravljeni!
Doma imam HPjevo multifunkcijsko napravo PSC 1210.
Delam en projekt pri katerem moram tudi do 18 let stare fotografije pretvoriti v digitalni zapis (jpeg). Na slikah se pojavljajo nekakšni artefakti v obliki črt. Sicer skener ni ravno vrhunski, vendar sem nekje slišal, da se to da popraviti z neko programsko opremo. Ali bi mi lahko pomagali pa čim htreje prosim? Ker moram projekt dokončati do 27.6 .

Najlepša hvala!
 0   

iztok @izo 19. Jun 2005, 11:48

hmm, najbrž govoriš o moire efektu (ponavadi se pojavi, ko skeniraš fotke iz revij, se pravi tisk, ali pa je efekt viden na določeni povečavi). a je to vidno na vseh fotkah, kler se spomnem, da je bilo pri meni podobno, vendar ko sem fotko sprintal, ni bilo videt napak, provaj še ti.
 0   
 0   

Gašper @gaspers 19. Jun 2005, 11:53

izo ne vem točno kaj misliš s tem, ampak jaz imam takšen problem kakršen je na priložni sliki.

0   

iztok @izo 19. Jun 2005, 11:54

slab skener, pa preveč navita gamma, se mi zdi,moire je drugo. :wink:
ta rdeči šum lahko odpraviš v kakšnem anti-šum programu aka neat image ali pa noise ninja ipd, nov fotošop ima to že notr, se mi zdi. poguglaj za kakšne free anti noise program..
 0   

Gašper @gaspers 19. Jun 2005, 11:56

navita gamma?
 0   

iztok @izo 19. Jun 2005, 11:59

jakost svetlobe skenerja. sicer pa je ta šum bolj viden na temnih fotkah, na svetlih no bo takih problemov.
kaj pa to skeniraš, diase al že razvite fotke?
 0   

Gašper @gaspers 19. Jun 2005, 12:03

Že razvite fotografije. Če sem bolj natančen delam sestri za 18 rojstni dan album od njenega 1. leta do 18ega.
 0   

iztok @izo 19. Jun 2005, 12:07

ok. kot sem rekel, probaj se malce poigrat z nastavitvami skenerja, se pravi ne pusti vse na avtomatiki, ampak probaj naštimat kontrast, gammo ipd tako, da bo čim manj viden šum, in potem obdelaj šum v programo, in na koncu popravi v fotošopu (ali podobnem), če je fotka pretemna ali kaj podobnega.
 0   

Gašper @gaspers 19. Jun 2005, 12:13

Ok hvala za tvojo pomoč izo.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati