0   

jannez @jannez 4. Okt 2003, 22:14

Kupujem stojalo za Canona G3. V mislih imam nekaj čisto malega kar bi lahko nosil zraven vsepovsod in mi ne bilo v napoto. Gledal sem enega miniaturnega, mislim da znamke unimat ali unimot. Bil je v obliki valja, velik morebiti 20 cm in premera okoli 4 cm. Iz notranjosti valja so se spodaj izvlekle tri kovinske nogice in se raztegnile na vzmet. Pozna kdo to zadevico, ali je za kaj?

Zanimajo me vaši predlogi, nasveti, izkušnje... da se lažje odločim kaj kupiti. Preko neta poznam edino Manfrotto ki pa žal nima takšnih miniaturnih zgoraj opisanih modelov, dočim domače strani tistega unimata ali unimota nisem našel. Ja, pa zanima me kje imajo veliko izbiro tega (tudi internetna trgovina).

Za odgovore se zahvaljujem !
 0   

slowenien @slowenien 4. Okt 2003, 23:59

Ti si mislu vrjetno Unomat.Ne vem no js si dozdj se nobenga nism kupu razn enga mam taksnga namiznega znamke gitzo

To kar sm oznacu sm enkrat enmu kazu k mi ni najbolj zastopu kj js hocem pa mi slikca ostala no sj prisla parav.
Pr tem stativu je men usec da se dajo noge malenkost vn potegnit to je plus pa da ima pregibno glavo tudi plus pa da se glava tudi nagne tudi plus edni minus je to da ni vaservage.Najbols si je eno tako kupit

jo kr na hot kontakt das pa je zadeva resena.No ce sm ze pr glavah ostal so men najbolj pomembne pr teh bolj poceni stativih so sicer ravne vsaj zgleda tako sam polj ko pa fotko vidis pa vse skup mal visi no ja sj zato pa mas tisto majhno vagico.Nevem kok sicer stane to stojalce in tista vaga sam je to ful pocen.Js imam to kr v torbi vedno se plac najde sj je stojalo cist majhno.
Drugac pa ponavad vse firme delajo taka in podobna stojala tud Manfroto ce se ne motim ima nekaj podobnga.Ene celo dobis v velikosti pipca z torbico za na pas tud prau pride.
Js gledam zdj eno fiber carbon stojalo rabim enga tam nekje da bo zdrzalo 4-8kg sam me finance neki basejo pa bo treba do bozica se mal pocakat 8)
 0   

jannez @jannez 5. Okt 2003, 05:28

Hvala ti lepa Slowenien. Točno, unomat je. Sem bil pa blizu biggrin

Ja tale model ki mi je všeč je AS 1 table tripod in se nahaja na tejle povezavi : http://www.unomat.de/products/products_eng.php?display=id&id=574

Ko se zloži skupaj pa je mali kot baterijska svetilka smile

Kje pa imajo veliko izbiro tega?
 0   

slowenien @slowenien 5. Okt 2003, 12:31

Kok sm js te izvedbe gledal jih je samo ene par imelo fiksne noge no ne mislim trde ampak tko da jih bolj na trdo premikas zarad balansa mislim k ce tega ni pol tezko nastavis v vaservago.No ja gre samo z podlaganjem kamenckov listja al lesa kar pac pr roki sm ze enkrat hehehe.

Tud manfroto sm nasu na njihovi strani

Njihovi so sicr mal drazji od drugih so pa vsestransko uporabni tak tish stativ lahk uporabis tud kot dodatno fiksiranje pri monopodu pa se ene par varjant je

Zdj kar se nakupa pr nas tice ne vem tocno kje in kako saj je ta roba raztepena najdes jo povsod kjer se prodaja foto oprema no ponavad je to pomanjklivo.Drugac pa avstrija ali italija kj ti pac blize.U Avstriji recimo Mediamarkt,cosmos pa se ene par privatnikov vse skupi pa spet slabo zalozeno kr po navadi je tko k ises ne najdes ko pa ne pa imajo vse 8)
 0   

rado @rado 5. Okt 2003, 20:04

jannez stojala ki so na slowenianovih slikah v prvi vrsti tisto drugo in četrto prodaja eurofoto iz kranja tisto na sliki 2 se ne da raztegnit je takšno kot je mislim višino okoli 10 cm stane pa okoli 1000 tolarjev tisto iz slike 4 pa se da raztegnit kot antena na tranzistorjih in je raztegnjeno visoko dobrih 30 cm stane pa okoli 2500 sit probaj jih kontaktirat na eurofoto@s5.net ne vem če pošiljajo je pa to večje od firme Rowi
 0   

Sheki @Sheki 6. Okt 2003, 15:47

A lahko kdo razloži tipe priključkov ali so vsi standardno enaki. Zadnjič sem bil v trgovini, pa nisem vedel ktero stojali bi lahk bilo za moj fotoaparat... Mam pa s620s.
 0   

slowenien @slowenien 6. Okt 2003, 17:07

Prikljucki :?:

Ti si vrjetn mislu na tist srauf ki ja na premicni ali fiksni plati ki je na stojalu.Tisti so ponavadi za potrebe fotografije skoz enaki in pasejo na vse foto-kamere.Izjema je ponavadi srednji in veliki format in videokamere pr kterih rabis en adapter.Sam js bi rajs kupu za zacetek ce ze tko gledas recimo Manfrotto Stativ 190D Mini Basic ki stane nekje 90€ brez glave ena taka simpl kugl glava pa se 30€ tko da si zmagu.Pa mas kr lep cas mir.
Ponavad so vsi ti stativi nizjega cenovnega razreda precej nestabilni in posevni no ja kakorkoli stvar odlocitve pa tud poceni niso ti navadni tko da razlika je sam mjhna 8)
 0   

Letanca @Letanca 7. Okt 2003, 22:19

k... saj že veste, da sem novinec in bla bla gor in dol... sem tudi sam danes malo skakal po trgovinah in se zavzel kakšne so cene in izbira stojal...

moram reči, da sem bil prav presenečen nad kakovostjo (kolikor se lahko sploh vun spoznam na to) in ceno.... mislim, da mi bo božiček prinesel stojalo bigrazz

cene pa od 10k (v Merkurju - presenečen nad ponudbo) - 30k (Big Bang - imeli so tudi cenejše verzije)

Ker pa sem idiot za imena, pa samo povem, da sem videl vsa imena ki ste jih naštevali 8) ..... aja... pa v fotosalone nisem niti hodil gledati....
 0   

slowenien @slowenien 7. Okt 2003, 22:38

Js sm danes kupu en star stativ zlo dobro ohranjen Manfrotto 055c-clasic brez glave visok ko je skupaj 61cm,najnizja delovna visina 8cm,raztegnjen max.178,tezek 2,3kg maksimalno ga lahk obremenis z 6kg zanj sm dal 60€ nov nekje 160€.Glavo pa sm kupu novo kr pac ne zaupam starim glava pa je tud Manfrotto pro compact z hitro menjajoco plato vred maksimalna obtezitev 9kg premikas jo lahko v vse mozne smeri z tremi rockami plus so tud tri vaservage moti me sam k nima bolj detaljno oznacenega kroga zarad panoram sam se bo tud dalo brez tega delat.Cena pa bla 100€ minus mwst 80€ use skupi zneslo 140 evrov kar pa se splacalo in mislim da je proti nasim cenam kr ugodno bolje receno superugodno.Za to za kar ga bom js rabu ga bom mel do smrti razn ce ne nastopi visja sila 8)

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati