0   

ales @ales 24. Jun 2005, 17:56

Zivjo !

Zanima me, kaj se v praksi bolje obnese kot remote shooter: Zicni ali daljinski prozilec ?
 0   

Pele @Pele 24. Jun 2005, 21:41

Meni je boljši daljinski proŽilec. Naj bo že vse digitalno če je že sam aparat smile
 0   

milosh @milosh 24. Jun 2005, 22:36

to je zlo pocen, rc-5 ki je za 300d stane 5.221 sit smile je pa supr, tanek da ga das v kaksn zepek v torbi in zelo uporabn. bi ga prov pogresu kdaj ce ga nebi mel
 0   

Rotto Router @Router 27. Jun 2005, 13:38

Ali ni tako da moras za uporabo brezicnega sprozilca stati PRED aparatom (IR senzor na prednji strani aparata - narava IR zarkov pa je zelo 'muhasta' - rabis direktno linijo) ? ?

R.
 0   

Pele @Pele 27. Jun 2005, 13:40

Ni nujno. Lahko stojiš za aparatom in malo bolj stegneš roko in pritisneš na gumb na daljincu. Res pa je glede direktne linije. Se navadiš...
 0   

iztok @izo 27. Jun 2005, 13:55

jst sem dobil zravn rabljenega eos50 tudi daljinc (rc1) in dela tudi na 300d brez problema. ni treba met direktnno linijo (če misliš direkt pred fotičem), tudi dost od strani nese in kar deleč. zdej vam je lahko jasno, kolk stare tehnologije je v fotičihm tudi af senzorji in to, ko folk misli, da z vsakim modelim te stvari izbuljšujejo. mogoče, kozmetično, hehe.
 0   

iztok @izo 27. Jun 2005, 14:01

aja, glede razlike. ne vem, kako je na novejših, vendar ima žično to prednost, da ne kuri baterij, hehe, predvsem ja pa bolj odziven (dela v vsakem primeru) in pa ima dve stopnje pritiska (tako kot sprožilc na fotiču), torej lahko pritisneš do polovice, kjer zaklene fokus in potem do konca, da nrdi posnetek.
ja, pa bulb zaklop ima (za daljše čase akspozicije, zakleneš zaklop in pustiš poljubo dolgo odprt). tega rc1 nima, kot sem rekel, kako je na novejših, ne vem..
 0   

Igor @Umetnik 3. Jul 2005, 11:34

Vprašanje za 350D:
Rad bi v bulb funkciji slikal več kot 30s, s tem, da ne držim sprožilec pritisnjen do konca. Z drugimi besedami: nastavim na bulb, pritisnem sprožilec do konca in ko se meni zdi primerno ga zopet pritisnem in s tem končam ekspozicijo. Kako naredim to? Če je seveda to mogoče kako to naredim z remote shooter - žičnim ali daljinskim?
LP Umetnik
 0   

milosh @milosh 3. Jul 2005, 11:49

na dalincu je tko da enkrat prtisnes da zacne in nekrat da neha (rc5)
 0   

Dejan Dular @smejo 3. Jul 2005, 11:50

Originalni žični sprožilec omogoča "zatikanje" gumba. Tako gumb ostane pritisnjen in ga sprostiš po svoji želji. Mislim da je to to kar iščeš.
 0   

Igor @Umetnik 3. Jul 2005, 12:07

To je to, da biggrin

Če sem pravilno razumel mi to možnost omogoča tako žični sprožilec - z "zatikanjem gumba" kot rc5 z dvakratnim pritiskom, mar ne?
LP Umetnik
 0   

milosh @milosh 3. Jul 2005, 12:15

da
 0   

Igor @Umetnik 3. Jul 2005, 12:22

@milosh
@smejo
Hvala vama za promptna odgovora
LP Umetnik

Aja, še to: brez daljincev tega ne morem storiti?!
 0   

Matjaž @sajhtam 3. Jul 2005, 17:57

@ Umetnik

Lahko, samo moraš držati gumb na aparatu ves čas osvetljevanja oz. ga po željenem času čele spustiš! Malce nerodno za moje pojme.
 0   

ales @ales 3. Jul 2005, 20:06

A mi lahko sedaj nekdo razlozi gumbe in funckije rc5 ?

A lahko recem start in cez 20 sekund stop, al samo start, cajt pa na aparatu nastimati ?

Ce omogoca vse isto, kot zicni (le na mogoce drugacen nacin), mi je bolj pri srcu, kot pa kablarija. Pa se sebe lahko slikam...
 0   

Matjaž @sajhtam 4. Jul 2005, 10:56

@ ales

V navodilih (350d) piše, da v funkciji bulb (kjer si sam določiš čas odprte zaslonke) pritisneš prvič za odprtje zaslonke, z drugim pritiskom pa jo zapreš. Ko dobim daljinca bom sprobal in sporočil! smile
 0   

V.B. @bray 22. Avg 2005, 23:14

Da ne bom odpiral nove teme o dalincih...
Zanima me, ce je ze komu uspelo usposobit kak univerzalni IR dalinc da bi deloval z 300D/350D?
Ali pa ce bi kak srecni lastnik RC-5 bil pripravljen posodit to zadevo za kak dan v raziskovalne namene...tolko, da "posnamem" paketek, ki ga dalinc poslje.
Vem, da tistih 5 jurjev al kolk stane ni nek velik denar....ampak kaj cem...sem pac stromar in rad sam caram. grin
 0   

milosh @milosh 22. Avg 2005, 23:34

ce si iz lj se lahko kej zmenva, sam mam trenutno bl mal casa, izpiti se blizajo

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati