0   

andrej @ANUR 21. Jul 2005, 20:28

objavim foto pa ko ga pomanjšam ni oster barve se izgubijo itd
moja je fotografija hitrost v kategoriji šport
kritike so : prežgana fotografija(original ni), neostra fotografija(original ni) in podobno
v resnici se nikoli nisem bavil z objavljanjem na netu in tudi fotografij nisem pomanjševal tako, da so vsi fotosi, ki jih objavim zelo slabi napram originalu
zdaj pa jas vas vprašam kako naj pomanjšam foto, da bo oster in lep kot original, kakšen program naj uporabim kakšno resolucijo, če foto popravim ali samo pretvorim iz raw v jpg so fajli veliki in če želim objaviti foto ga zmanjšam ter čisto pokvarim
 0   

Heretic @Heretic 21. Jul 2005, 20:45

normalno je, da se pri kompresiji izgubi nekaj ostrine. če uporabljaš photoshop in ukaz save for web, nastavi kompresijo ravno pod mejo, tako da bo fotka velika malo pod 250kb.
pa daj malo pokaži original in kompresirano fotko, da vidimo, kako hudo je :wink:
 0   

andrej @ANUR 21. Jul 2005, 20:48

kam ti pošlem ?
 0   

Heretic @Heretic 21. Jul 2005, 20:51

najbolje, da kar tu objaviš, da bodo vsi videli-več glav več ve. drugače pa na mail, ki ga imam v profilu
 0   

andrej @ANUR 21. Jul 2005, 20:59

evo na mail
tu tak ne znam
 0   

andrej @ANUR 21. Jul 2005, 21:02

uporabljam pa corel photopaint (11)
 0   

Heretic @Heretic 21. Jul 2005, 21:08

uh, kar konkretno ti je spremenilo. v originalu voda vleče na vijolčno, so pa vidne kapljice po celi površini špricajoče vode. izgleda, kot da je kompresija zvišala kontrast in popravila barve.

corel photopainta ne poznam, vendar preveri, če nimaš pri kompresiranju vključenega kakšnega avtomatskega popravljanja barv in kontrastov ali kaj podobnega...

mi dovoliš, da namesto tebe objavim original, tvojo objavljeno in kompresirano v fotošopu?
 0   

tomaž @mju 21. Jul 2005, 21:20

ANUR, lej, prvo si preberi tale moj post, sem se zelo potrudil smile https://www.slo-foto.net/ftopict-3104.html pa daj fotko v forum grin potem ti bo zagotovo svetovalo več ljudi grin drugo pa, kateri program uporaljaš za resize??
 0   

Heretic @Heretic 21. Jul 2005, 21:55

save for web s photoshopom

odvzeta saturacija vijolčne

tvoja objavljena fotka

presodite sami.
 0   

andrej @ANUR 22. Jul 2005, 06:32

ja to se mi dogaja
to se mi je zgodilo tudi z mojo črnobelo fotografijo, ki sem jo objavil
bila je brez srednje sivine kontrasta itd
fotose sem pomanjšal s funkcijo resize image
enkrat pa z windows picture manager
enkrat pa corel save for web
 0   

andrej @ANUR 22. Jul 2005, 07:02

bom malo poskušal še kaj drugega
če pa ma še gdo kako dobro finto za pomanjševanje fotografij, ki so slikane
eos350d, raw spremenjene v jpg
naj mi prosim napiše
drugim pa se lepo zahvaljujem
grem na vikend in pridem komaj v ponedeljek

ni interneta, ni tehnike, ni galame, samo tišina in hladni špricer
lp andrej
 0   

Blaž Ogorevc @balž 22. Jul 2005, 08:43

Nimam pojma o tem ampak te prosim, da spremeniš naslov teme (odpreš in pri tvojem prvem postu klikneš uredi). Da ne bo treba gledat tistim, ki jih ne zanima (čeprav mislim da je itak tema ki zanima vse) in predvsem da lažje najdejo tisti, ki jih zanima. Hvala.

ni pa mi čist jasn - spodna je itak najboljša.
Balž

Look at the Earth talking to you! YAB grin

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati