0   

Sigma @Sigma 25. Jul 2005, 16:15

Pozdrav vsem,

Tako, v soboto 23.7.2005 je v Ljubljani pred City Parkom potekalo mednarodno tekmovanje za najmocnejsega Martina Krpana smile
11 mocnih silakov se je na vse pretege trudilo da bi jim uspelo opraviti vse naloge, ki pa se zdalec niso bile enostavne.
Zal sem na tekmovanje malce zamudil in tako izpustil prvi dve igri, ki sta bili vlecenje vec-tonskega tovornjaka in pa vlecenje avtomobila po klancini, vam pa na ogled ponujam nekaj fotografij preostalih treh iger.

V tretji igri je bilo potrebno prenesti tri tezke predmete iz enega konca poligona na drugi konec in se dvigniti na rampo, ki je bila izmerjena za vsakega tekmovalca posebej na visino komolca.
In kaj so bili ti trije tezki predmeti?
Najprej so se morali spopasti z vreco soli in kot pravi Martini Krpani nositi 120 kilsko vreco.

Ja nekaterim je tudi prva naloga predstavljala veliko preglavic.

Druga tezava s katero so se morali spoprijeti silaki je bilo traktorsko kolo. Sicer je tehtalo le dobrih 80 kilogramov , ampak je bilo le to zelo nerodno za prijeti.

Nekateri tako....

...drugi tako, vsak je imel svoj nacin.

Tistim, ki niso odnehali ze pri vreci soli je ta naloga v vecini uspela.

Nekateri so staknili lazje poskodbe vendar jih to ni motilo pri nadaljnem tekmovanju.
To je drugace glavni favorit tekmovanja in tudi koncni zmagovalec DARAZS Adam.

Tretja tezava in hkrati tudi zelo zanimiva, pa je bila traktorska zracnica napolnjena z vodo. Obnasala se ke kot zivo srebro in tudi rocajev ni bilo na njej, tako da jo je bilo zelo tezko nesti.

Tako se je z zracnico spopadal nas Krpan MATJAŠIČ Martin.

Ko pa so enkrat imeli zracnico zataknjeno za vrat je slo lazje, a le do rampe, tam se je nekaterim spet zataknilo, saj jo je bilo potrebno dvigniti na visino komolca.

Ja nisem bil edini, sem imel pa za razliko od teh slabsi polozaj, saj sem se gibal samo za ograjo.

Ja po koncu igre je sledilo nekaj minut premora, da so organizatorji lahko pripravilo vse potrebno za naslednjo igro. Vmes pa ni bilo dolgcas.

Vecinoma so se klofal.

Evo ga nas silak MATJAŠIČ Martin. Med pogovorom z enim od gledalcev sem slisal, da mu je priznal , da so njegove kvalitete ze za njim in da sedaj prihajajo njegove sibke tocke. Klub temu se je boril kot lev.

Naslednja igra, prevracanje kozolcev...ups kolesa.

Zgleda lahko a z dobrimi 400 timi kilogrami je bil velik trn v peti vsem tekmovalcem.
Ja ja sodniki si ga sedaj samo ogledujejo in upajo da jim ga ne bo potrebno premikati.

Ah, ko bi bilo vsaj kaj pravice na tem svet.

Tu pa je bilo potrebni napeti misice.

Snemal so, a je bilo kaj po TV-ju?

Nekateri so poskusili prav vse, se z zobmi so si pomagali, a zal to ni pomagalo.

Prav vsi so si pa oddahnili, ko so prevagali kolo.

In spet je bil tu kratek predah pred naslednjo igro.

Tokrat se niso klofal. Je bil bolj prijeten pogled, vendar se morate zaradi moje slabe pozicije izadovoljiti s to fotko. :?

Se zvizg sodnika pred zadnjo igro in gremo.

V zadnji igri so morali silaki prenasat kovcke. In to ne navadne kovcke, ampak 115 kilogramov tezke in ne enega ampak dva, vsakega v eni roki. To skupaj nanese 230 kilogramov. To je vec kot polovica kolesa iz prejsnje igre.

Nekateri so nosili pocasi in umirjeno .

Drugi hitro in napeto.

Ampak prav vsi....

Pa so na koncu popustili.

Se ena slika glavnega favorita in koncnega zmagovalca, ki je imel pred zadnjo igro ze neulovljivo prednost in je tudi v zadnji igri blestel.
Potem ko pa je premagal vse tekmece se je skupaj s kovckoma sprehodil do mizice in si zmagoslavno kar sam postregel s pokalom.

Koncni vrstni red:
1 DARAZS Adam
2 DUDKINS Oleg
3 MATJAŠIČ Martin (SLO)

Upam da vam je bilo vsec.
Na spletni strani Martina Krpana pa najdete se ostale termine tekmovanj, katerih ogled vam priporocam.
 0   

Blaž Ogorevc @balž 25. Jul 2005, 16:31

Zelo dobra reportaža pohvaljen. In super fotke, še posebej glede na to da nisi imel akreditaciej in si moral izza ograje skakat. Lepo. Najboljša mi je tretja. Super. Še kdaj.
Balž

Look at the Earth talking to you! YAB grin
 0   

Heretic @Heretic 25. Jul 2005, 17:06

dobre fotografije! všeč so mi izrazi teh krpanov, hehe 8O biggrin
 0   

Pele @Pele 25. Jul 2005, 18:57

Super reportaža. No naj te spomnim, da je reportaža omejena na okoli 15 slik. No ko so slike že tako dobre ti oprostimo. smile

Sicer bi pa lahko notri prišel. Če vidim gingerja, Vita notri, mislim da bi lahko tudi ti prišel.
 0   

Sigma @Sigma 26. Jul 2005, 05:32

Uf! Se opravicavam. Nisem vedel da je pri reportazah 15 slikovna omejitev. Bom drugic pazil na to.
Kar se tice pa vstopa na poligon bi verjetno vprasal koga, ce bi prisel pred zacetkom kako pa kaj, vendar sem prisel ravno med tekmovanjem pa so bili etaq vsi zatopljeni v tekmovalce in vse ostalo. Pa se vse je bilo okrog in okrog ograjeno.
 0   

Peter Bernik @Noob 26. Jul 2005, 06:16

Bravo, zelo dobra reportaža.
[url=http://www.peterbernik.com/][img:58355b6b4e]http://blog.peterbernik.com/wp-content/images/podpis.jpg[/img:58355b6b4e][/url]

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati