0   

Grega @pajo 27. Jul 2005, 13:52

Sigma objektivi. To je shopping center pred Dunajem. Tedensko se sluzbeno vozim tja,kupil bi si pa Sigmo 70-200 f2.8. Ni ravno objektiv ki ga imajo v vsaki fototrgovini na zalogi. Zato me zanima ce me kdo lahko direktno kam napoti v tem centru ali okolici Dunaja,da nebom prevec lutal naokoli.
 0   

Blaž Ogorevc @balž 27. Jul 2005, 14:01

Še ena možnost - napiši mejl v fotocenter Harb v lipnici in vprašaj za kakšno ceno ti ga lahko zrihtajo. In ga greš iskat če je ok. Al se pa kar tam ustaviš v centru.
Balž

Look at the Earth talking to you! YAB grin
 0   

Grega @pajo 27. Jul 2005, 15:50

Tehnik shop,a to kdo pozna?
 0   

Grega @pajo 27. Jul 2005, 15:53

Nc,brcnu u temo,tole je v nemciji trgovina. Tale Harb v lipnici,imas kak www naslov ali kaj? sem iskal v googlu pa nc najdu. Kje pa je ta lipnica? Autoroute jih samo ene 200 na poljskem najde smile
 0   

milosh @milosh 27. Jul 2005, 15:58

kaj pa gratz, je na poti, mas tut moznost
 0   

Grega @pajo 27. Jul 2005, 16:00

Seveda je moznost samo jaz teh koncev poznam nic sploh. Zato sprasujem se me kdo lahko direktno kam napoti, da pozna trgovino kjer naj bi to lahko bilo na zalogi,

Ja sem najdel tale Harb. Leibnitz po avstrijsko, to me je zjebal. Nasel sem pa samo email, Rado ga je objavil v enem starih topicov. Sem ze pisal kako in kaj. Home page mi je pa se vedno neznanka, ali ga imajo? Z googlom nimam srece
 0   

rado @rado 27. Jul 2005, 16:29

Nimajo svoje strani , tud trgovina je bolj taka kot, da je v Jugi in ne v Evropi zrihta pa vse vendar bo verjetno potreben avans tako , da se je treba tam oglasit pa z tastarim Martinom se je treba pogovarjat , ker ta mladi je malo smotan.
 0   

rado @rado 27. Jul 2005, 16:31

Skoraj pozabil , če se kdo odloča za nakup tam naj si iz neta sprinta kakšne cene online shopov in mu pokazat na tak način se , da kar približat tistim cenam.
 0   

Grega @pajo 28. Jul 2005, 13:30

No tkole je, u Harbu mi ga nudijo za 890evro, najceneje pa sem ga nasel na www.technikhaus24.de! Z poštnino in davkom ga po predračunu dobim za 768evro. So tole vredi online cene,malo sprašujem ker nimam občutka za te stvari. Če je tale ponudba od technickhausa po vašem mnenju dobra bom kar naročil.Mal mi je sitno ker je garancija veljavna samo tam,ampak nekej moreš požret za ta denar.
 0   

rado @rado 28. Jul 2005, 14:53

Ti online shopi pri katerih velja garancija samo pri njih prodajajo robo iz amerike , verjetno pa pri objektivu nimaš kaj zgrešit.
 0   

Grega @pajo 29. Jul 2005, 08:49

A v Grazu ali Leibnitzu se kdo kako trgovino pozna? Ime ali kaj takega? Približna lokacija?
 0   

rado @rado 29. Jul 2005, 10:19

http://www.classiccamera.at/normal_frame.html
Ta je v starem delu Graza blizu tromostovja imaš jih pa še nekaj v tem delu na Anenstrasse

http://www.geizhals.at/a139446.html
Pa med temi poišči jih je nekaj iz Graza ki imajo tudi trgovine večina jih je pa online
 0   

reklamar @reklamar 4. Avg 2005, 09:54

Jaz sem kupil moj D70 pri Harbu in moram reči, da sem bil zelo tadovoljen, zato ga z veseljem priporočam naprej.
Po telefonu se lahko v kombinaciji različnih jezikov zmeniš vse.

+43345284484
+436641617683

Eno je stacionarna, drugo mobitel, ne vem katera je katera. Prosim, da jih ne zlorabljate.
Šef je Martin Harb, prodajalec pa je Thomas.
Uspešen nakup!
 0   

Grega @pajo 4. Avg 2005, 11:11

Ja,ste me kar malo prepričali,tako da bom sigurno kar tja sel. Samo eno vprasanje,koliko je garancije v avstriji? baje 2 leti ali se motim? Rabil bom tudi 77mm s-hmc Hoya UV filter ki ga pri nas ne dobis nikjer,uvoznik ima pa tudi 2 leve roke za te stvari.
 0   

rado @rado 4. Avg 2005, 14:42

Ja 2 leti kot je v povsod v EU zgleda , da mi še nismo tam saj večina naših
( kvazi ) uradnih servis te tudi ne priznava . Imaš pa z doplačilom pri 1000eur. vrednosti mislim , da kakih 30 eur. podaljšat na 3 leta.
 0   

Jaka @Guda 4. Avg 2005, 14:59

Ta teden sem dobil Hoya UV Pro1 77mm, ki sem ga kupil na eBay-u za 24 GBP + 4 GBP poštnina, dobiš pa že za dobrih 40 USD. Profi filter, 3mm debeline, tako da ga lahko uporabljaš tudi za široki kot.
 0   

Grega @pajo 5. Avg 2005, 10:05

vceraj sem pri nas dobil 67mm s-hmc. kaka je pa razlika med pro1 in to mojo serijo?
 0   

Jaka @Guda 5. Avg 2005, 12:29

Pro1 je oznaka za profi filtre --> boljša kvaliteta izdelave (12 plasti), boljša svetlobna propustnost (40% svetlejši od navadnih filtrov, 99.7% propustnost)) ter tanjša izdelava (steklo 1mm, ohišje 3mm), ki omogoča uporabo tudi na širokokotnih objektivih. Je pa super HMC še vedno zelo kvaliteten filter - se mi zdi, da je edina razlika v tem, da je Pro bolj primeren za široki kot.
Glede na to, da sem dal kar nekaj denarja za kvaliteten objektiv, se mi je zdela upravičena pripomba na forumu, da naj ne dajam gor slabega filtra.
Opisi:
http://www.thkphoto.com/products/hoya/coatings.html
in na eBay-u
http://cgi.ebay.com/NEW-Hoya-77mm-Super-HMC-Multi-Coated-Pro-1-UV-Filter_W0QQitemZ7536096398QQcategoryZ67353QQrdZ1QQcmdZViewItem
http://cgi.ebay.com/NEW-Hoya-77mm-SUPER-PRO1-HMC-Multi-Coated-UV-Filter-77_W0QQitemZ7536274742QQcategoryZ67353QQrdZ1QQcmdZViewItem

Če je verjeti reklamam :wink: :wink: :wink: :wink:
 0   

Grega @pajo 5. Avg 2005, 12:41

Se jo mi ni jasno,ti si navedel podatke za s-hmc filter. meni se zdi kot da je tale s-hmc in pro1 ena in ista stvar.mah saj ni vazno,ce slucajno kdo tocno ve zakaj se gre pa lahko na hitro razlozi. Jaz imam isto filozofijo,kupil dober objektiv in nebom varceval na uv filtru. in kupil vceraj Hoya s-hmc UV v eurovisionu za 8000sit. Mislim da je to tadobra zadeva.
 0   

miha @mih 6. Avg 2005, 10:30

Pozdravljen pajo!

Če še nisem prepozen, ti lahko predlagam še eno tgovino v Grazu, kjer sem pred dvema mesecema kupil svojega D70.
In sicer plačal sem ga cenej (790 EUR) kot so bile cene na geizhalsu.
Takrat mi je tudi ponujal rabljeno Sigmo 70-200mm s 2X telekonverterjem po zelo ugodni ceni (ampak se je več ne spomnim).

Mur Foto
Foto Film Video
Südtirolerplatz 9 (blizu centra, zraven Kunsthaus-a)
8020 Graz
Steiermark
Österreich
Tel: ++43 / 316 / 713268

LP Miha

PS: Dugače pa sem tudi jaz pri Harbu pred kakimi 8 leti kupil EOS 50e in sem bil z njihovimi storitvami zelo zadovoljen.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati