0   

saso @saso 12. Avg 2005, 12:30

če se kdo kj bolš spozna na te stvari bi prosu da kj več pove. kupiu bi enga digitalca najrajš sony-ja, model H1 al pa kakšn drug dober sony-jev model. za canon-a pa nism glih preveč navdušen, lahko pa vseen kdo kj napiše, da bom primerjau. hvala za informacije.
lp
 0   

Pele @Pele 12. Avg 2005, 12:59

Tukaj pa morem pohvalit članek od sosedov. Preberi si ga in se boš mogoče lažje odločil.
http://www.e-fotografija.com/artman/publish/article_724.shtml
 0   

Matej @matoxX 12. Avg 2005, 13:48

Med temi aparati ni neke bistvene razlike. Odločiš se lahko že samo po tem kateri ti je oblikovno bolj všeč.

IMO.

LP
 0   

Gorazd Zupančič @Zupi 12. Avg 2005, 14:04

Sam sem bivši lastnik Panasonica FZ5, aparat je res izredno majhen in lahek je primeren za popotnike, optika je vrhunska ravnotako ima dobro avtonomijo baterije ter predvsem dela res dobre slike kar je pač najbolj važno.

Ampak zaželel sem si DSLR in je moral it od rok....

Mi je kar malo žal da sem ga prodal....
 0   

Dominik Snedec @niky 24. Avg 2005, 10:44

saso, zanima me ali si že nabavil karkoli že ? sem lastnik FZ5 pa me enostavno preveč moti slab domet fleša. baje ima H1 do 8 metrov.
 0   

Miha @mauss 24. Avg 2005, 11:45

S2.
vrtljiv displej dostkrat prav pride.
LpM
 0   

gasper trampus @gtyrant 24. Avg 2005, 11:52

poglej še malo k FUJIFILM-u , KONICI MINOLTI, OLYMPUSU,....imajo tud zlo dobre zadeve,....
 0   

Samo @pergarec 24. Avg 2005, 12:25

Tudi mene muči enaka dilema.

Verjetno se bom odločil za H1. smile
 0   

Marko @alessy 24. Avg 2005, 13:10

Jaz če bi se odločal bi bila v igri samo Canon s2 is in pa Panasonic fz5.

Odločil bi se pa glede slike. Če te ne moti slika s2 potem definitivno s2, če te pa moti, potem pa fz5. Pa lahk tudi to rečem, da so razlike v sliki res minimalne. Opazijo se le z cropanjem. Torej.
Pomoje je sony najkrajšo potegnil, ker v obeh konkurentih maš vse kar ma sony in še plus ostalih izbolšav.
Sony je še samo ime firme sony , vse ostalo je bol tak. Torej drugače povedano tisti ko vidi samo firmo bo kupil sony, ostali pa odvisno kaj potrebuješ in čemu daješ prednost.
 0   

Samo @pergarec 24. Avg 2005, 13:29

Ja, prebral sem primerjalni članek in se vedno bolj nagibam h Canon-u.

Vrtljiv LCD je res uporaben pri Macro fotografiji.
 0   

Marko @alessy 25. Avg 2005, 06:36

pergarec je napisal/a:
Ja, prebral sem primerjalni članek in se vedno bolj nagibam h Canon-u.

Vrtljiv LCD je res uporaben pri Macro fotografiji.

To ti tudi jaz priporočam.
Canon ali Panasonic. V odvisnosti kaj potrebuješ.
Ali potrebuješ sliko skoraj brez napak "panasonic"ali ostale stvari kot so makro, vrtljiv lcd, filmčki in zoomiranje med snemanjem, veliko funkcij, .... "canon" In še bi se našlo.

Sony-jev aparat se mi zdi bol neka kamoflaža za imenom. Definitivno se je premalo potrudil glede na konkurenco saj z ničemer ne izstopa. Zgleda da računajo bol na zvestobo kupcev kot na kvaliteto aparata.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati