0   

Jovica @YOC 16. Avg 2005, 15:16

Ž!

Gre za Nikon F55 in ko hočem sfokusirat mi premakne objektiv naprej in nazaj kot da bi fokusiral a ko ga vrne nazaj je pač nesfokusiran.
In če hočem kljub nejasnosti fotografirati on pač tega noče.
Ko dam pa na "manual" pa fotka.

Kaj bi blo lohk narobe?

Prosim in hvala za pomoč

lp

YOC

8)
CHEEEESEEEEE!
 0   

Jovica @YOC 18. Avg 2005, 09:49

Res noben ne ve? :? :oops:

lp

8)
CHEEEESEEEEE!
 0   

Jaka @Guda 18. Avg 2005, 10:38

Vedno, ali samo v slabih svetlobnih pogojih in če si zelo blizu objekta, ki ga slikaš.
 0   

Jovica @YOC 18. Avg 2005, 10:45

Vedno.

8)
CHEEEESEEEEE!
 0   

ksantipa @ksantipa 18. Avg 2005, 10:46

ti je guda s svojim vprašanjem že odgovoril. ne sfokusira zaradi slabih ali pa nemogočih svetlobnih pogojev oz. si preblizu objekta fotkanja ... uporabi manual grin
LP X
 0   

Jaka @Guda 18. Avg 2005, 10:57

Domnevam, da ni problem v aparatu, ampak v objektivu.

Jaz sem imel podoben primer s Canon-om in mojim prvim objektivom Sigma 28-300/3.5-6.3, namesto hitrega fokusa, se mi je objektiv premikal naprej in nazaj, če so bili svetlobni pogoji dobri, mu je uspelo izostriti, sicer je trajalo v nedogled (motiv že zdavnaj mimo :evil: :twisted: :evil: sleep) na koncu pa enak učinek - slika ostra ali ne v aparatu mi je utripala zelena lučka in ni hotel sprožiti. Nisem pa nikoli spraševal, zakaj se to dogaja --> še ni bilo

Moja rešitev: 95% časa sem ostril ročno!

Z originalnimi Canon objektivi (50/1.4 in 70-200/2.8L) nimam teh problemov, da ne govorim o hitrosti in natančnosti (bom raje nehal, da me ne bo spet kdo obtočil, da primerjam zelenjavo s sadjem Rofl )
 0   

Jovica @YOC 18. Avg 2005, 11:02

ksantipa je napisal/a:
ti je guda s svojim vprašanjem že odgovoril. ne sfokusira zaradi slabih ali pa nemogočih svetlobnih pogojev oz. si preblizu objekta fotkanja ... uporabi manual grin

Neglede na pogoje vedno ista težava. Očitno je nekaj res narobe z objektivom.

tnx

lp

YOC

8)
CHEEEESEEEEE!
 0   

Jaka @Guda 18. Avg 2005, 11:02

Kakšen objektiv imaš?

V mojem primeru, so bili slabi pogoji zelo hitro sad , fotkala sva skupaj s kolegom, ki je imel Canon kit objktiv z enakimi fotiči, pa sem imel jaz že probleme s svetlobo. Dokler nisem imel drugega objektiva, praktično nisem vedel, kaj pomeni AF, ker je bil z mojim objektivom praktično neuporaben.
 0   

Jovica @YOC 18. Avg 2005, 11:10

28-80 mislm da Nikkor al neki tazga. :oops: :oops:

Sem pa z njim sliku in v zelo dobrih in v obupnih pogojih in je vedno naredu fotko tko kt je treba zdej pa enostavno zelena lučka sam utripa in noče fotkat.

lp

8)
CHEEEESEEEEE!
 0   

Dan @db_ 18. Avg 2005, 12:12

Meni se je nekaj podobnega zgodilo na Canonu, ni in mi hotel ostrit ne glede na objektiv ali pogoje. Zgodilo se je pa sledeče, poškodba na zrcalu, torej zadnji del zrcala se po proženju ni več postavil v pravilen položaj in sistem za avto fokus ni več mogel najti prave točke. Zato je pomikal ostrenje naprej nazaj, ampak brezuspešno. No problem so potem rešili na servisu z zamenjavo ogledala. Priporočam da poskusiš, če ti ne ostri ne glede na to kateri objektiv imaš na aparatu.

LP Dan

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati