0   

shere-kan @shere-kan 17. Avg 2005, 23:41

Video posnetki na digitalnih fotoaparatih...
Torej, odločam se za nakup digitalnega fotaparata pa sem na tem področju še malo lajk sad ....presenetila me je novica da le redko kateri fotoparati pri snemanju video posnetkov snemajo v stereo kvaliteti. Ali je to res?? Torej naj bi vsi snemali le mono?....
Prosim vas nujno za odgovor smile
Hvala bigrazz
 0   

shere-kan @shere-kan 19. Avg 2005, 16:37

Kaj zdej mi nobeden ne ve pomagat? sad
 0   

Matjaž @sajhtam 19. Avg 2005, 16:45

Da! Men se zdi da Canon PS 2 to zmore stereo. Sicer je pa snemanje videoposnetkov le en ubog kompromis, ki ga uporabljaš, če je "nujno" in nimaš nič druga pri roki. Jaz sem to funkcijo imel pri HP 850, pa so bili posnetki za kozlat, zvok zanič, pa če si zoomiral, se je slišalo, kot da bi se fičak mimo peljal! Če češ snemat, si raje omisli videokamero!
 0   

chips @chips 19. Avg 2005, 17:34

Po kaki logiki lahko snemajo stereo? A majo na vsaki strani en mic?

:?
 0   

Miha Rekar @Mih@ 19. Avg 2005, 17:35

Kaj ti bo streo? Z leve pa z desne strani aparata al kaj? Sploh veš kva stereo pomen? Nima smisla stereo, pri taki velikosti (majhnosti).
[url=http://mr-foto.net/zsfb.html][img:aa918317cc]http://www.kalisce.com/blogblog/zsfb_userbar.png[/img:aa918317cc][/url]
[url=http://mr-foto.net/][img:aa918317cc]http://www.kalisce.com/miha/userbars/mihaowner_userbar.png[/img:aa918317cc][/url]
 0   

Jan @ghandaed 19. Avg 2005, 18:17

čisto tako za info... vi vsi mislite kako boste fajn video posnetke snemal z temi digitalčki...

na 1 DV kaseto gre ura videa, ki zasede cca 18 GB (gigabajtov) podatkov. na digitalčkih pa gre enaka dolžina na nevemkolko 512MB ali pa še manj :wink:

Fabula dicit: digitalni fotoaparati so za FOTOGRAFIRAT, digitalne videokamere pa za SNEMAT :wink:
acta non verba!
 0   

Matjaž @sajhtam 19. Avg 2005, 18:46

@ chips: JA, saj drugače ne gre. Pri stereo se snemata posebej levi in desni kanal. Tako dobimo poseben zvok (ki smo ga vsi navajeni)!

@ ghandaed: Genau! biggrin
 0   

Schatzi @Schatzi 19. Avg 2005, 21:31

Ni pametno kupovat kompromis fotoaparata za video in fotografijo.
Dobil boš najslabšo možno kombinacijo. Če se odločiš da se boš
začel ukvarjati s fotografijo, potem kupiš dober aparat za slikanje,
če pa misliš, da se boš začel ukvarjati z videom pa kupiš digitalno
kamero.
Če pa hočeš samo malo fotkati za zabavo na avtomatski način in
bolj za spomin, ter hočeš posneti še kakšen video, da se vidi,
kakšno je blo npr. vzdušje na partyu, potem pa itaq ni pomembno
al je stereo al mono?

Sam sem posnel s prijatelji kar nekaj filmov na digitalni fotoaparat
fuji finepix m603 in je bil zvok zelo dober in tudi pri zoomu ga ni nič
sral, kvaliteta slike je bila pa sploh zelo dobra...samo mirno roko je
treba imeti.

lp
 0   

rado @rado 20. Avg 2005, 03:16

Si dobil odgovor že v temi , ki si jo odprl pred to , nevem kak stereo pričakuješ , in pa a sploh veš kaj pomeni stereo ? Čisto laično, to naj bi bil zvok , ki ga ti slišiš recimo, će si pred orkestrom , ki igra in slišiš instrumente vsakega na svoji strani tako kot so pred tabo, če pa hočeš to posnet, da se bo slišalo tako kot to slišiš v živo pa ni dovolj aparat ali video camera , ki ima možnost snemanja v stereo načinu ampak boš potreboval še dodatne mikrofone , ki bodo postavljeni malo bolj na široko kot dopušča aparat ali camera, ker s tistim , ki je na aparaturi bo to bolj slabo , delno bo že razdelil zvok vendar daleč od tega , kar bi naj bilo.

Pa ja ne misliš snemat kak videospot , da ti je to tako pomebno.
 0   

chips @chips 20. Avg 2005, 07:22

rado: zvok, ki ga slisis v zivo ni stereo, nego sorround:) Ala 5.1, ampak boljse Rofl
 0   

rado @rado 20. Avg 2005, 08:59

chips je napisal/a:
rado: zvok, ki ga slisis v zivo ni stereo, nego sorround:) Ala 5.1, ampak boljse Rofl

Ko se pa pojavita še tvoja draga in tašča pa imaš 7.1 Rofl Rofl Rofl
 0   

kjask @kjask 20. Avg 2005, 09:04

rado je napisal/a:

Ko se pa pojavita še tvoja draga in tašča pa imaš 7.1 Rofl Rofl Rofl

temu se pa potem reče "dolby horror surround" Rofl Rofl
 0   

Rajko Koražija @vreme 6. Sep 2005, 09:09

Tudi jaz mislim da snemnje z digitalcem ni bogve kaj, a včasih se pač zgodi da si kljub temu kaj zanimivega posnamem. Ima nekaj posnetkov katere bi pa rad združil v en sam film, a pozna gdo slučajno kakšen progrm, kjer bi lahko uredil te moje posnetke.
 0   

matej brezovšek @brincelj 8. Sep 2005, 15:40

Če misliš snemati konkretno s kao "stereo" zvokom, potem digitalna kamera...

Če misliš slikat, potem fo-to-a-pa-rat!!!!!!
 0   

plizzzzzz @plizzzzzz 8. Sep 2005, 22:01

cis komot bi meli fotoaparati stereo zvok sej so dosrt velki za po en mic na vsako stran. Idealna razdalja med mikrofoni pa je sicer tolk kot imas uhlja narazen.
mas pa tu http://www.dpreview.com/ podatke ker ma stereo.
Pa glej se na to da jih vecina ne zna zoomirat med snemanjem.
 0   

Aleksander @discom 2. Okt 2005, 19:47

ghandaed je napisal/a:
čisto tako za info... vi vsi mislite kako boste fajn video posnetke snemal z temi digitalčki...

na 1 DV kaseto gre ura videa, ki zasede cca 18 GB (gigabajtov) podatkov. na digitalčkih pa gre enaka dolžina na nevemkolko 512 MB ali pa še manj :wink:

Fabula dicit: digitalni fotoaparati so za FOTOGRAFIRAT, digitalne videokamere pa za SNEMAT :wink:

Kar se tiče uporabe digitalnih aparatov,ti dam tudi jaz prav. yes
Drugače pa lahko posnameš eno uro videa na 1 GB (nekateri na 512 MB ),samo če fotoaparat podpira snemanje v MPEG4 ali MPEG2 formatu.Drugi,ki snemajo v JPEG formatu pa lahko spravijo na 1 GB samo do cca 8-10 minut videa
thumbsup
 0   

Gregor1 @Gregor1 2. Okt 2005, 20:00

Pejt rajš delat, da si zaslužiš za kamero in fotoaparat in bo konec dileme, kaj kupiti... thumbsup
 0   

Aleksander @discom 2. Okt 2005, 20:33

Gregor1,
vidim da si tako kot jaz pozabil pogledati zadnjo objavo. confused
Potem pa odpisujem na dva meseca staro zadevo. confused
S..t happens all the time. laugh bigrazz laugh
thumbsup
 0   

Gregor1 @Gregor1 2. Okt 2005, 20:37

laugh

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati