0   

robert @zumi 18. Avg 2005, 16:57

Eno vprašanje, zakaj ni več informacij o sliki blenda, čas, ISO...?
Če, se ne motim je bilo tega včasih več. Mislim, da se tako lahko učiš tudi od drugih slik.
 0   

Heretic @Heretic 18. Avg 2005, 17:23

lahko si pomagaš z majhnim in preprostim programom - exifread :wink:
 0   

Matev @Matev 18. Avg 2005, 17:36

če imaš winXP si prenesi sliko na svoj računalnik in nato z desno miškino tipko klikni nanjo in izberi lastnosti (properties) in zavihek povzetek (summary)
tam je exif
imaš lahko enostavnega z okrnjenimi podatki ali razširjenega (advance) z vsemi podatki
 0   

ales @ales 18. Avg 2005, 20:27

Vecina programov avtomatsko pri resizu exif izgubi. Ce mene vprasas, bi mogu ze upload pogledati ce je Exif, in le tega dodati descriptionu.
 0   

Matev @Matev 18. Avg 2005, 20:44

fotošop ohrani exif
večinoma
 0   

Dejan Dular @smejo 19. Avg 2005, 06:17

A pozna kdo kakšen addin za firefox, ki prikaže potatke iz exifa?
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 19. Avg 2005, 06:19

Če se govori zakaj v galeriji ni več EXIF info, lahko še 1x omenim, da je prihajalo do napake pri prikazu. Bomo to morali tudi v kratkem popravit.
 0   

robert @zumi 19. Avg 2005, 20:04

Lucifix ravno to sem hotel slišati.ODLIČNO !!!! Tako se lahko učimo od drugih slik ne samo od svojih posnetkov. Sam sem rešil marsikatero težavo, ko sem videl sliko od izkušenih fotografov kako so naredili sliko. Upam, da boste čim preje uvedli EXIF info.
 0   

chips @chips 20. Avg 2005, 07:28

Osebno mi EXIF podatki niso nikoli pretirano koristili (mislim na fotke na portalih)... Bolj je pomemben opis tehnike fotkanja, ampak se ljudem ocitne tega ne da opisovat (saj meni tudi ne)smile
 0   

Rok @De-žo 22. Avg 2005, 10:12

Zdravo, wem da je tole malo off topick, ampak vseeno mnda bolše kot odpiranje nove teme.

Zanima me če se da tole slikco še bolj obdelat al sm iz nje potegnu vse oz kako takšno slikco popraviti na čim bolj enostavnen način. Vsem hvala za komentarje.
 0   

Aleš Orel @ulebule 22. Avg 2005, 10:18

Matev je napisal/a:
fotošop ohrani exif
večinoma

Kaj pa če slikaš v RAW ?
Potem ko ga shraniš v jpg exif izgine... a mi manjka mogoče kakšen plug-in ?
 0   

Heretic @Heretic 22. Avg 2005, 10:20

@ de-žo
poglej po forumu, kar nekaj tem je, kjer je govora o predelavi fotografij, pa bi dal tja :wink:

verjetno je pa to res vse, kar lahko potegneš iz take fotke...seveda-če ne želiš iti v konkretnejše predelave :wink:
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 22. Avg 2005, 10:22

Se bi jo še kar dalo popravit. Če smem, bi jo malce probal, ko pridem domov?
 0   

rado @rado 22. Avg 2005, 10:39

Če slikaš RAW , EXIF v PS ostane. V Win. pregledovalniku pa ne pokaže več vseh podatkov.
 0   

Aleš Orel @ulebule 22. Avg 2005, 10:48

rado je napisal/a:
Če slikaš RAW , EXIF v PS ostane. V Win. pregledovalniku pa ne pokaže več vseh podatkov.

V galeriji pa ga tudi ni..... ali je to ta popravek o katerem je Luc pisal zgoraj :wink:
 0   

Aleš Orel @ulebule 22. Avg 2005, 10:50

Lucifix je napisal/a:
Če se govori zakaj v galeriji ni več EXIF info, lahko še 1x omenim, da je prihajalo do napake pri prikazu. Bomo to morali tudi v kratkem popravit.

... na to sem mislil ne na obdelavo slike smile
 0   

Rok @De-žo 23. Avg 2005, 08:38

Lucifix je napisal/a:
Se bi jo še kar dalo popravit. Če smem, bi jo malce probal, ko pridem domov?

Lepo prosim, če hočeš ti pošlem original. Potem pa če se boš lotiu tega prosim tudi napiši kaj si vse naredil in s katerim programom. thx

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati