0   

samsara2004 @samsara2004 19. Avg 2005, 11:54

Omisliv si bi rad en Imaga Tank za shranjevanje fotografij na potovanjih.
Imate kakšne izkušnje z Image Tanki? Kakšnega posedujete, kake funkcije ima, kje ste ga kupili in koliko ste odšteli zanj....?

Hvala za vse informacije....
"Freedom comes when you learn to let go / Creation comes when you learn to say no" - Madonna, The Power of Good-Bye
 0   

Heretic @Heretic 19. Avg 2005, 11:59

zdajle nazadnje sem jih shranjeval kar na filme Rofl
drugače pa na laptop :wink:
 0   

tinekr @tinekr 19. Avg 2005, 12:02

Ja, imam image tank z diskom 40 giga in sicer je takšen no name, ampak vrhunsko dela in je odlična stvar!!! Namreč sem prenesla gor na morju 14 giga fotk, pa je zdržala baterija cel čas in sploh nobenih problemov. Zaaaakon!
 0   

samsara2004 @samsara2004 19. Avg 2005, 12:05

@Hereti: mam tud notebook, sam npr. a ga naj vlečem s sabo v Indijo al' pa Maroko?
"Freedom comes when you learn to let go / Creation comes when you learn to say no" - Madonna, The Power of Good-Bye
 0   

samsara2004 @samsara2004 19. Avg 2005, 12:10

@Tinca: kakšen no name, napiš od kere firme, kolk si dala in kje si ga kupila.
A lahko pregelduješ fotke na displayu?
 0   

Tocko @Tocko 19. Avg 2005, 12:16

Apacer Share Steno CD211 + čitalec kartic + 40GB disk - cena 34k sit. (brez čitalca)

Star je Ok, baterije so malo bolj švoh, je pa hiter. (3min za 8x 512MB kartico)
Za USB OTG moraš imeti disk formatiran v FAT32, kar pomeni največjo velikost particije 32Gb.
 0   

tinekr @tinekr 19. Avg 2005, 12:21

image tank=no name= digimate II, disk pa je zelo dober(40giga), vendar ne vem kateri. Stal je 30 K, Image tank pa 12 K. Hope it helps smile
 0   

tinekr @tinekr 19. Avg 2005, 12:28

Aha, že vem- Hitachi-jev disk za prenosnike biggrin
 0   

Jaka @Guda 19. Avg 2005, 13:02

Shranjujem na film - dia :wink:
Sem pa letos v Maroku veliko gledal po foto studijih - praviloma izgledajo popolnoma solidni (do profi Kodakovih) --> kot pri nas. Po pogovorih z različnimi popotnikih z digitalci, jih večina shranjuje na kartice, ali pa za male pare pečejo na CD-je v lokalnih studijih (lahko na licu mesta preveriš, ali so kopije dobre, če vzameš več kopij se lahko zagotovo zdilaš za popust ...).
Domnevam, da so cene manjše kot pri nas, pa še pocenkat se da - malo povprašaj na lonely planet forume, ne vidim razloga, da ne bi bilo podobno v Indiji, ki je tudi računalniško zelo razvita.
 0   

Gumby @Gumby 19. Avg 2005, 14:46

Da te popravim, tinekr. Disk je stal nekaj malega vec kot 20kSit, sam Image tank pa 12kSit = skupaj 33kSit. V DigiMate II pase vsak 2,5" disk za prenosnike, najin je res 40G Hitachi. Zadeva je zelo osnovna, namenjena zgolj shranjevanju podatkov - torej, nobenega pregledovanja slikic, predvajamja mp3 ali kaj podobnega, samo skopi display za prikaz stanja napravice (potek kopiranja, preostali prazen prostor ipd.). Uradne strani ne najdem in je tudi ni v nobenem od prilozenih (zelo skopih) dokumentov. Izgleda pa priblizno takole, le da je najin najverjetneje predhodnik (nima plus). Se pa zares dobro obnese oz. se je vsaj doslej.
Tocko, da popravim se tebe. Ni res namrec, da je lahko najvecja FAT32 particija velika samo 32G. datotecni sistem FAT32 ponuja najvec 268435456 klasterjev (=2 na 28. potenco in ne na 32 zaradi dolocenega rezerviranega prostora), ti pa so v obicajni praksi lahko veliki med 4 in 32 KB. Torej najvecji disk, ki ga je teoreticno mogoce formatirati v tem datotecnem sistemu naj bi bil velik 8796093022208 bajtov oz. 8 TB! (2^28 x 32). In se dodatek: ta datotecni sistem podpira celo 64KB klasterje. Nazalost vecina programov ne, tako da se tovrstno formatiranje uporablja izredno redko. Teoreticna meja 8 TB se v praksi običajno zniza na 2 TB iz preprostega razloga ker bi tako velika FAT32 particija bila dokaj neucinkovita (ze sama tabela datotek (FAT) bi namrec bila velika 1GB, torej kesiranje tabele v ram prakticno odpade (tudi ce imas veliko ram-a, ga najbrz potrebujes za kaj drugega). Je pa res, da je nam vsem ljubi M$ omejil formatiranje FAT particij na vec kot 32G. Sam sem postopil takole: najprej sem DigiMate sformatiral z XP-ji na dve particiji, potem pa s Partition Magic obe zdruzil v eno 40G in stvar brezhibno deluje.

LP
 0   

David Vatovec @davidv7 19. Avg 2005, 14:52

FAK! 8O
 0   

David Vatovec @davidv7 19. Avg 2005, 14:53

Hotel sem napisat FAAK!!! 8O
 0   

tinekr @tinekr 19. Avg 2005, 19:08

Ja, Gumby, kar popravi me. Go ahead.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati