0   

furbi @furbi 25. Avg 2005, 04:18

ojla,

A mogoce kdo pozna kako online trgovino, kjer imajo poceni diafilme?
Tole sem najdo na amazonu.
http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/detail/-/B00009XVP5/qid=1124939451/sr=1-3/ref=sr_1_3/002-5098721-8360057?v=glance&s=electronics
Tukaj je cena za 20 velvia 50 103$.
A je to ugodno? Kako je kaj z kvaliteto teh diafilmov. Ker se iz Amerike odpravlajm direktno v Juzno Ameriko, jih imam namen kupit vecjo kolicino.

A mogoce ve kdo kako je s posiljanjem dia filmov iz Slovenije v Ameriko? Malo me skrbi, da bi se unicli, ko bi sli cez rengent.

hvala vsem
furbi
 0   

Jaka @Guda 25. Avg 2005, 07:39

Vprašanje je, kakšne rentgene uporabljajo pri skeniranju poštnih pošiljk, kot npr. pri skeniranju ročne prtljage na letališčih, ki naj bi bili varni za filme, ali rentgene kot jih uporabljajo za skeniranje ostale prtljage :?:

Ne vem pa zakaj bi pošiljal diase iz SLO v ZDA, ker domnevam, da so pri nas dražji. (103$ za 20 kom Velvie 50 se mi zdi ugodno)

So pa 50 ASA manj občutljivi na rentgen kot 400 ASA. Velvia 50 je odličen film, vendar imej s sabo stojalo, ker hitro postane pretemno za iz roke. Ta film (in Sensio 100) sem uporabljal v Maroku in se je odlično obnesel.

Po mojem bi bilo dobro, da preden greš na daljšo pot, naročiš filme in jih preizkusiš, ker jaz bi se požrl, če bi ostal brez fotk iz potovanja biggrin biggrin biggrin

Če si za skupinski nakup, se takoj javim za najmanj 5 kom (za prvič za preizkus). Pa potem lahko napišemo, kako se je obneslo pošiljanje filmov po pošti.
 0   

Jaka @Guda 25. Avg 2005, 07:48

btw. koliko pride pa poštnina?
 0   

milosh @milosh 25. Avg 2005, 08:28

v ameriki zihr majo take rendgene ki ne vplivajo kaj dosti na filme, pomoje cist nc, to se je bl za bat v drzavah kjer majo kaksne stare stare masine. sej lahko tut pr rocnem rendgenu reces da nebi rad filmov cez rendgen daju, sam jih mors met posebi zapakirane, pa po moznosti izvn skatlc. v eni knjigi sm bral da jih das kr v taperware posodo (kaksno prozorno, pa v ruzak in pol brez problema tm vn uzames, pa tut proti vlagi je zavarovan, sploh ce gres v juzno ameriko.
 0   

Blaž Ogorevc @balž 25. Avg 2005, 09:11

je pa to zlo ugodna cena 5USD za film je skor dvakrat cenej kot pri nas.
Balž

Look at the Earth talking to you! YAB grin
 0   

Jaka @Guda 25. Avg 2005, 09:26

Rentgeni za "check-in" prtljago se razlikujejo od rentgenov za ročno prtljago, prav tako povsod odsvetujejo dajati filme v "check-in", da ne govorim o tem, da se zna zgoditi, da ti jo zgubijo cry cry , medtem ko naj bi bili tisti za ročno prtljago "varni".
Osebno sem nekajkrat poizkusil nesti filme mimo rentgena, kot je milosh opisal, vendar so bili cariniki neomajani in so morali vedno skozi rentgen sad sad, od 11. sep. pa so tako in tako vsi malo paranoični in se niti ne trudim več.
 0   

milosh @milosh 25. Avg 2005, 10:36

no mogoce mal poglej na netu, na Brniku (frankfurt,...in podobni) majo vecinoma rendgene znamke Heimann, lahko pa tut na aerodrom poklices (ne adira) pa vprasas.
 0   

primoz75 @primoz75 25. Avg 2005, 11:03

hm, na te cene moraš dodat še: poštnino, carino in DDV...

kar bo prišlo cca 30 % več po kosu filma...
 0   

Jaka @Guda 25. Avg 2005, 11:23

milosh je napisal/a:
no mogoce mal poglej na netu, na Brniku (frankfurt,...in podobni) majo vecinoma rendgene znamke Heimann, lahko pa tut na aerodrom poklices (ne adira) pa vprasas.

Ma nima smisla, ker ko si na letališču nimaš veliko izbire, pri poštnih pošiljkah pa tako in tako ne veš, kako in kje bo šla. Zato sem pa predlagal poizkusno pošiljko, najbolj se bo videlo, če poslikaš in razviješ, pa mogoče primerjaš s pri nas kupljenim.

Glede carinske stopnje bi bilo pa mogoče dobro preveriti, ker DDV je zagotovo 20%.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati