0   

miha @mihaaa 26. Avg 2005, 00:16

Zanima me ali ima kdo ta objektiv... ve kako se obnasa.. v primerjavi s sigmo npr, pa ce ga ze ima ali bi mi pustil pogledati mogoce skozi... 1 min... pod nadzorom se razume bigeek)))

lp

m
 0   

Bojan Javornik @Boka 8. Jan 2006, 23:41

Si prišel kaj dlje pri poizvedovanju?

Tudi sam sem ga malo gledal, ker pravijo, da ima EOS 350 kit 55-200 resne probleme z izdelavo in alergijo na tresljaje.

http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1029&message=16353833

Ker pa, roko na srce, nisem profi, bi mi bil ta za namen ravno pravšnji. Glede na to, da ga kar ugodno ocenjujejo - z ozirom na ceno!

http://www.fredmiranda.com/reviews/showproduct.php?product=254&sort=7&cat=43&page=1

Bom vesel vsakšnega odgovora.

Pa vsem srečnega in srečnega (zdravje in ostalo je relativno)!
 0   

miha @mihaaa 9. Jan 2006, 16:16

Ja kaj naj recem.. objektiv sem kupil... kar se tice ocene ti svetujem da raj kaksen forum review ali kaj podobnega preberes kot pa da mene poslusas... vsekakor pa ni extremno oster, hiter ipd... ampak je pa za to ceno cisto ok... fokus je malo pocasen.. ampak glede na to da je fokus obroc precej mehak sem to na roko komot postimal.. edino kar je mene motilo je da se sprednja stran vrti, ce hoces recimo stabilzirat z roko bolj pri koncu objektiva in ostris se ti zapelje... ampak takega so pac nardili.. ;O), je pa res da stabilizator nebi bil odvec :oDD, oz soncen dan, daljse od 1/100 pri zoomu do konca niti pod razno nisem kaj pametnega naredil..
aha se to.. makro dela samo med 200 in 300mm ce se ne motim.. sem pozabil, ker ga nekaj casa nisem rabil.. delovna razrdalja (1m v tistem tvojem reviewu pa se po moje nanasa na makro... drugace je pa ene 2 m), je pa verjetno precej podobno uni sigmi ki ima makro "stikalce"
za kaksne napake pa ne odgovarjam ...(zato sm rekel da se raj v review-u pozanimaj)

lp in srecno

miha
 0   

Bojan Javornik @Boka 9. Jan 2006, 22:34

Hvala. To imam najraje - odgovor nekoga, ki uporablja.

Teoretiziranje ubija vprašanja!

Ja, cca to kar so na fredmirandi rekli. Za nas, veseljake torej. Mooče če bi še kakšno sliko pokazal, pa bi rekel super (prosto po Tinetu Streli).

Če ni že prehudo, kje si ga kupil? Rad bi imel še 28-70/2.8 - čudo čuda - a kaj, ko je vsake toliko kakšen fuč. Pa ga moraš poslati nazaj... In je dobro kupiti od koga zanesljivege in z referencami. In takšnega iščem. Je ta takšen?

Hvala za odgovor, tudi drugih odgovorov bom vesel.
 0   

miha @mihaaa 10. Jan 2006, 09:35

...ja jaz sem ga kupil brez referenc, nekako sem upal na sreco.. vendar se je izkazalo da sem imel sreco oz da je bp.. no kar hocem reci je da ga nisem imel prej v rokah, kupil sem ga prek interneta (USA).. sem pa videl da ga prodajajo tudi v sloveniji... ampak kot sem jaz takrat gledal uvoznika za slovenijo ni..
slike ti lahko pokazem.. ce zelis ti posljem kaksno (jih pa nimam na tem racunalniku)... poslji mi mail na zs (lahko tudi kako drugace ce zelis)..
ce si zainteresiran se lahko dogovoriva za kaksno kupcijo, nabavil sem malo boljsi teleobjektiv tako da sem tega (po vsej verjetnosti, se v fazi odlocanja) nameraval prodati, malo me matra ker ga lahko v sili vseeno uporabim za makro, ker drugega nimam

lp
 0   

ratluk @ratluk 10. Jan 2006, 15:25

mihaa: kje si ga pa nabavil v usa, oz. na kateri strani?

pa kako je bilo s carino in poštnino?
LP L
 0   

miha @mihaaa 10. Jan 2006, 15:51

nabavil v usa ... ampak tudi prevzel v usa.. carina nebi vedel... stran pa tudi trenutno ne.. (za tamronov objektiv) lahko pogledam na racun.. (ki pa ga nimam pri sebi) ampak ce gres v eno normalno stacuno (recimo preizkusil sem pri beachcamera, pa duydig..) ni problemov (no saj jaz jih nisem imel, ce pa je kaj narobe (in je priporpocljivo da si v ameriki) pac posljes nazaj), nekatere trgovine, oz. vedno vec pa posiljajo tudi v evropo, mislim da to dela B&H photo, ki sicer ni najcenejsi vendar pa tudi po razlicnih forumih ful hvalijo njihove usluge (pa da ne bo pomote.. to je moje mnenje, ki ga ni treba upostevati, da ne bom potem jaz slucajno kaj kriv ;o)), tako da se mogoce splaca malo vec dat pa da ni problemov, ko sem jaz kupoval sem naletel na ene stacune ki so bile 100$ nizje od ostalih najnizjih, pa se je pol izkazalo da soto eni k majo dobesedno 50 "razlicnih" trgovin, oz naslovov, in da so ful dostikrat problemi, ki se ce nisi v usa verjemi "dajo na kvadrat" ce ne se kaj vec... pozoren je treba biti na garancijo ce jo zelis imeti ker v v ameriki ponavadi US only guarantee.. in drugo najveckrat tezko dobis.., obstajajo ene variante da dobesednokupis garancijo pri drugi firmi in ti za recimo 3 leta krije okvare... ampak samo pri njihovih avtoriziranih serviserjih...

postnina pa tudi pise na strani od BH ce se ne motim.. oz jim pisi mejl ker je odvisno od nacina, velikosti...

carina je pa mislim da ene 25-30%, z vstetim DDV

lp
 0   

ratluk @ratluk 10. Jan 2006, 18:10

hvala za odgovor mihaa!

LP thumbsup
 0   

ro-bi @ro-bi 11. Jan 2006, 09:03

Takega tamrona sem imel cca 1.5 leta nazaj in za tisti denar je dober objektiv!
lp
 0   

anže @anz 11. Jan 2006, 15:49

mihaaa
v avstriji, geizhals.at ga dobiš za 117 eurov, kar je cca. enkrat cenej kor pri nas ,
maš pa možnost še mal šparat pa kupiš raj

tamron 28-300 f3,5-6,3 asp XR Di LD za 338 eurov. To je 20 kilo mn kot pri nas.

lp
 0   

miha @mihaaa 11. Jan 2006, 16:47

@ anz: jaz sem ga ze nabavil... ampak vseeno hvala.. se mi pa zdi res opceni.. v USa stane prbl 150-160$ zato me res cudi da je toliko cenejsi v avstriji ... dobro si ti to nasel.. ah ce bi to prej vedel.. :O)), ceprav nekateri drugi pa imajo enake ce ne visje cene.. tako da izgleda da so mogoce te dobili ugodno..

lp

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati