0   

Bostjan @bostjank 26. Avg 2005, 20:49

Obstaja en kup programov, spletnih servisev in modulov (denimo orodje v Photoshopu), ki nam tako ali drugače skupino slik preoblikujejo v všečno galerijo v obliki spletne strani in ker je ob tem...

...uporaba flash tehnologije povod za atraktivno grafiko, angažiranje vizualnega učinka na uporabnika še večja, me zanima, katere programe oz. servise uporabljate v ta namen (izključno tiste z možnostjo uporabe flash-a), da...

...na hiter in enostaven način vašo mapo slik preoblikujete v flash animiran album (po možnosti s kakšno orodno vrstico za hrambo, tisk, pomik po galeriji in podobno).
 0   

tinekr @tinekr 26. Avg 2005, 21:04

Moj dragi mi zadevo naredi v eni uri, vendar pač ne zgleda Atraktivno, ker nima časa ozr. ga ni imel, ko sem jaz to rabila, hehe. Drugać pa po principu Miško napiši si sam- Action Script v Flashu. Npr. kartice z morja http://www.3delavnica.com/index.php?main=galerija_image&oddelek_id=8&image_id=11544
 0   

chips @chips 27. Avg 2005, 20:55

To tudi mene zanima, keri progy je namenjen tem zadevam. Sicer nekaj flash-a znam, pri scriptah je pa tema...pa se casa in volje nimam se s tem ubadat:)

Tako da...tisti ki kaj ve o temu, bi mu bil tudi jaz hvalezen, ce bi povedal kaj vec.
 0   

Gumby @Gumby 28. Avg 2005, 10:42

Ne vem, ce obstaja kaksen instant program, ki bi enostavno sproduciral SWF (in vse ostalo) iz podanih fotk. Ceprav verjamem, da se da kaksnega najti na net-u. Sicer se pa to pocne s Flash-om. Stvar pac ni cisto preprosta in je treba biti tudi kar malo programer (oz. poznati Flash-ev ActionScript). Ce je komu do tega lahko poskusim spisati en clanek o tem (kako narediti eno tako preprosto Flash galerijo z osnovno navigacijo in kaksnim enostavnim prehodom med fotkami na primer). Za tiste, ki jih to zanima, bi bilo to morebiti kar dobro izhodisce. Za zares dobro Flash stran pa je seveda potrebno se veliko vec (oblikovanje, malo fizike za sprogramirat razne vizualne efekte... in podobno) .
 0   

MareŽ @maremare 28. Avg 2005, 11:00

no pa probaj napisati kakšen preprost članek,bi tudi mene zanimalo
lp, mare
 0   

Bostjan @bostjank 29. Avg 2005, 00:30

Tako kot naj bi mojstri slikali s Canonom (tako pravi "tinekr"), tako sem se potrudil še jaz in napravil popolnoma avtomatizirano flash predstavitev, kjer mi je potrebno le posneti slike na server ter vpisati ime albuma. Ostalo naredi php (tehnično) oz. flash (vizualno) aplikacija.

Namig: predstavitve fotografij (foto galerije), ki jih generira Adobe Photoshop CS2, so odlično izhodišče za tovrstne podvige.

http://www.chip.si/bostjan/

Zdaj bo dragi od "tinekr" zagotovo stopil v defenzivo.smile Ali pa tudi ne, če nima časa.
 0   

tinekr @tinekr 29. Avg 2005, 01:10

Hehe bigrazz
 0   

Matjaž Očko @matias 29. Avg 2005, 07:19

bostjank: tole si sam sprogramiral ali se to dobi kje na netu? biggrin Namreč zadevo bi definitivno rad imel! hehe
 0   

Gumby @Gumby 29. Avg 2005, 07:42

bostjank, lepo si tole naredil, res. No, jaz casa nimam glih na pretek, sem pa vseeno, ce bo zanimanje, pripravljen nekaj o tem napisat. Ceprav, tako podrobno (s PHP-jem in popolno avtomatizacijo) se s tem nisem imel namena ukvarjati, ker verjetno povprecni (neracunalniski) juzer zadeve ne bi razumel...
 0   

Simon @SibA 29. Avg 2005, 08:34

Program Jalbum omogoča z nekaterimi skini (npr. bananalbum) fotogalerijo v Flashu, je pa zastonj.[
 0   

chips @chips 29. Avg 2005, 08:50

Siba, hvala! Zgleda zelo uporaben program...
 0   

Matjaž Očko @matias 29. Avg 2005, 08:52

Jalbum je kr kul zadeva, ja... sem že pred časom probaval. Ampak tist od bostjana je tud fajn grin
 0   

dean kosmač @mulc 6. Sep 2005, 17:15

res bo najboljša rešite s programom Flash, saj ima funkkcij obilno, z kodo lahko nastavimo čisto vsako podrobnost, omogočena je vektorska grafika, in še ne zasede toliko zelo ogromno kot bi take stvari v naprimer .gif formatu. Flash niti ni toliko zahteven za začetnike le nesmete se ga ustrašiti, če vam bo delal preglavice pa uporabite kak drug program ali pa naredite statično galerijo smile, mislim rešitev je tudi z java script kakor je zgoraj omenjeno, vendar to je pa res samo koda, koda in še enkrat koda, pa še bolj potrošniška je mislim tistim ki se neda delat kake grafike da bi malce olepšali zadevo lahko uporabite tudi java script

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati