0   

chips @chips 27. Avg 2005, 07:49

Ze dalj casa je govora, zdaj pa naj bi bilo ze potrjeno, da s prihodom novega leta, bo prisla tudi prepoved kajenja v javnih prostorih.

Zdaj pa jaz vas vprasam... Se vam zdi tako radikalni ukrep potreben?
Zanima me mnenje kadilcev (ki so najbrz proti, od prvega do zadjega:), kot tudi nekadilcev. Slednji: vas cigaretni dim resnicno tako moti, ali bi lahko nekulturo kajenja pripisali le posameznikom?
 0   

tomaž @mju 27. Avg 2005, 07:59

mah, sej so/ste bogi, to je tko k heroin, če ne dobiš v žilo/pluča, si grozen.....

ampak..... čist sami ste si krivi, kdo vas je pa silu kadit, če bi na leto pršparal tist dnar, k ga za čike pokurte bi 1D-ji padal sleep

Torej, skrajni čas je bil da prepovejo!! :oops:

(hobi oprost, sam ni dobr tut zate ne to :oops: )
 0   

Miha Rekar @Mih@ 27. Avg 2005, 08:15

Mene pošteno povedano boli kur**. Če kdo hoče kadit in si s tem uničit življenje, naj kadi, men je vseen. Itak je pa na vsaki škatlci tok enih opozoril, da kdor bi se hotu bi se lohk že odvadu. Če pa en zravn mene kadi pa da me moti grem pač stran, big deal. Men so taki zakoni brez veze. Če bi blo pomoje bi legaliziral vsa mamila in vse, sej kdor jih hoče jih lahko dobi tut zdej, tko da si je brez zveze zatiskat oči pred resnico. :?
[url=http://mr-foto.net/zsfb.html][img:aa918317cc]http://www.kalisce.com/blogblog/zsfb_userbar.png[/img:aa918317cc][/url]
[url=http://mr-foto.net/][img:aa918317cc]http://www.kalisce.com/miha/userbars/mihaowner_userbar.png[/img:aa918317cc][/url]
 0   

ksantipa @ksantipa 27. Avg 2005, 08:27

meni se tako radikalen ukrep vsekakor ne zdi potreben, saj so zakonsko kajenje že tako omejili, ponekod celo popolnoma prepovedali ... saj so prostori za kadilce in nekadilce, pa so večinoma tisti za nekadilce prazni (sedijo pri kadilcih), torej same nekadilce očitno kajenje le ne moti tako zelo.
LP X
 0   

milosh @milosh 27. Avg 2005, 08:37

ma ni fora v zakonu, fora je v inspekciji, ki je pri nas dobesedno ni. sam sm nekadilec mam pa v druzbi tut dost kadilcev. ni mi problem prenest dima, sam najbl pa sovrazm ce kdo pri kosilu kadi. poleg tega me pa fulll mot ce grem zvecer kej vn v kaksn lokal al pa na kaksn koncert na metelkovo, 4-ko,.. (kaksn mejhn prostor) in ko pridm domov vse obleke smrdijo po dimu in oci pecejo,.... to je res neprijetno. problem je pa tut v kadilcih samih, vecina jih je itak tok egoisticna da se vprasa ne ce te moti ampak kr przge, k da je to samoumevno da mors bit ti zravn pasivni kadilec. se tut dogaja da ti hoce kdo kr v avtu przgat al pa pride k teb na obisk pa zacne przigat cigareto, takih je na sreco bl mal sam tut obstajajo. ce ma ze clovk eno razvado nej bo saj tok pozorn do drugih da jih vprasa ce jih mot. nevem kako bi reagiral ce bi mel jst fetis se dret komu na uho skos al pa ful pluvat ko govorim,....
mal vec normalnega razmislanja kadilcev in sploh ne bo problema, ker nekadilci smo ze tko prevec strpni kar se kajenja na javnem mestu tice.
 0   

Matej @OKO 27. Avg 2005, 08:39

delaj in govori tako, da ne škoduješ drugemu.
[b:a0bce5c5bb]kali juga[/b:a0bce5c5bb]
 0   

Andrej @fotokaj 27. Avg 2005, 08:57

Oh mju, kako lepo je biti tvojih let, kaj? Sem kadilec in takšen ukrep sploh ni 'radikalen'! Kaj pa je tu radikalnega? Posameznik se sam odloči, ali bo kadilec ali ne in kdor kadi, naj počne to drugje kot tisti, ki tega ne počno. Nimam pravice posegat v osebno integriteto nekadilca s tem, da mirno žgem cigaret tik poleg njega, če ga to moti. To je vdor v človekovo zasebnost. Kradem mu pravico do sproščenega počutja na javnem mestu! Tile ločeni prostori za nekadilce in kadilce so itak scanje v morje; gre bolj za popuščanje ponudnikom storitev (gostincem...) kot skrb za nekadilce.
Koliko pa dejansko nekadilce moti cigaretni dim, pa mene sploh nič ne sme brigat - kadilci si moramo predstavljat, kot da je vsem nadvse odvraten in škodljiv!
Je pa tudi res da bi potemtakem morali lokale ločevat na del (oz. lokale medsebojno) kjer strežejo brezalkoholno pijačo in na del, kjer strežejo alkoholno pijačo. Sam ne pijem, uživam alkohola in meni gre na ku..., da grem na kufe s kokto, pa mam v lokalu tri pijančke, katerim je glavna zabava primitivno debatiranje o pi..ah, šlatanje kelnarce in prepiranje o tem, kam grejo še na en pir - ajde, jebozakone, kje je pa moja osebna integriteta?!
 0   

Jaka @Guda 27. Avg 2005, 09:04

Sem nekadilec :!: v družbi kadilcev.
Zakon je pa neumnost, se strinjam z Mih@-tom, vse legalizirat, potem pa davke pobirat, pa od (narko)turizma živet - kot Nizozemci Rofl Rofl Rofl

Sicer moti me samo, če se dim iz cigareta kadi direktno vame in preveč zakajeni prostori - kar pa moti tudi kadilce.

Sicer pa ni fora v prepovedih - ampak v kaznih, ki so za polnit proračunsko blagajno, če bi jim bilo res do prepovedi, bi najprej prepovedali VSAKO oglaševanje cigaret (ne pa da so mesta preplavljena z jumbo plakati za cigarete za 200 sit), tisti napisi na škatlicah so pa lari-fari, samo škatlic nihče več ne zbira smile
 0   

ales @ales 27. Avg 2005, 13:37

Jaz sem bil strasten kadilec 10 let, zdaj pa ze 10 let ne kadim. Moje mnenje je,
da bi morali kajenje povsem prepovedati v lokalih s hrano (razen ce ni to res strogo locen prostor z vrati). Da pa so locili kadilce od nekadilce samo z nalepkami, je pa vec kod absurdno.
Ksantipi pa, kaj nam pa drugega preostane ce je ves prostor zakajen, da se vsedemo kjer je pac plac. To se ne pomeni, da nas dim ne moti.
Sicer je pa mene dim motil tudi ko sem kadil, in sem sel npr. na kosilo.
Sicer bi pa v kaficih pustil kajenje kot pac je. Sam pac zahajam tja kjer se ne
kadi (slascicarne itd..).
Aja, pa v trgovskih centrih kot je Mercator tudi ne bi pustil. NIKJER. Ze zaradi otrok.
 0   

Robert Purkart @robert_purkart 27. Avg 2005, 15:47

Doooooooolgo nazaj je bila v časopisu iskrica, ki mi je ostala v spominu:

Le redki vpraša spoštovano; "Je tu dovoljeno kaditi?" Vsem drugim pa to žal ni dano.
 0   

sanja @sanja 27. Avg 2005, 15:58

kar se zakona tice nimam mnenja ker se mi ne da razmislajt
samo kolikor poznam zakonodajo oz. predpise kar se gostilne tice
nikjer nebi smelo biti dima, ker ce bi bile gostilne urejene po predpisih
se dima v noben delu lokala nebi smelo cutit in se ga tudi ne ce je pravilo urejeno
sm bila v gostilnah kjer je kadilo saj polovico gostov in nisi tega sploh opazil
 0   

tinekr @tinekr 27. Avg 2005, 16:00

Sem nekadilka in me ne moti, če kdo kadi, razen, če gre direkt v moj nos. Takrat me to moti in to tudi povem- jasno in glasno.
 0   

Matev @Matev 27. Avg 2005, 17:29

mene pa oči začno peči če kdo v moji bližini kadi
nosim namreč kontaktne leče
 0   

Jan @ghandaed 27. Avg 2005, 17:57

men se zdijo taki zakoni brezveze. pa nisem aktivni kadilec... zakaj nekaj prepovedovat :?
acta non verba!
 0   

ales @ales 27. Avg 2005, 20:24

Zakaj prepovedovat ? Po moje samo zaradi nemorale posameznikov...
 0   

tomaž @mju 27. Avg 2005, 21:53

fotokaj je napisal/a:
Oh mju, kako lepo je biti tvojih let, kaj? Sem kadilec in takšen ukrep sploh ni 'radikalen'! Kaj pa je tu radikalnega? Posameznik se sam odloči, ali bo kadilec ali ne in kdor kadi, naj počne to drugje kot tisti, ki tega ne počno. Nimam pravice posegat v osebno integriteto nekadilca s tem, da mirno žgem cigaret tik poleg njega, če ga to moti. To je vdor v človekovo zasebnost. Kradem mu pravico do sproščenega počutja na javnem mestu! Tile ločeni prostori za nekadilce in kadilce so itak scanje v morje; gre bolj za popuščanje ponudnikom storitev (gostincem...) kot skrb za nekadilce.
Koliko pa dejansko nekadilce moti cigaretni dim, pa mene sploh nič ne sme brigat - kadilci si moramo predstavljat, kot da je vsem nadvse odvraten in škodljiv!
Je pa tudi res da bi potemtakem morali lokale ločevat na del (oz. lokale medsebojno) kjer strežejo brezalkoholno pijačo in na del, kjer strežejo alkoholno pijačo. Sam ne pijem, uživam alkohola in meni gre na ku..., da grem na kufe s kokto, pa mam v lokalu tri pijančke, katerim je glavna zabava primitivno debatiranje o pi..ah, šlatanje kelnarce in prepiranje o tem, kam grejo še na en pir - ajde, jebozakone, kje je pa moja osebna integriteta?!

ja lepo je bit jz :mrgreen: vse je ravno ko.... nekakšno polje..... :mrgreen:

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati