0   

gasper trampus @gtyrant 27. Avg 2005, 19:12

zanima me kateri format uporabite takrat ko pripravite fotografije na tiskanje..... RGB color ali CMYK color ????

ko sem nesel natisniti fotografije v HARTLAUER so mi dejali da slik katere v imenu vsebujejo šumnike ne morejo natisniti ker jih program ne odpre,....ubistvu pa ni odprl slik katere so bile v CMYK colorformatu,...a tega prodajalec ki nima pojma ni ugotovil in čeprav sem mu skušal dopovedati kaj je morebiten vzrok mi ni verjel,.....ker baje 16 letnik ne more vedeti o ig. fotografiji več kot prodajalec ki dela v trgovini,....
 0   

daylight @daylight 27. Avg 2005, 19:45

CMYK je za tisk.
Masine za foto pa mislim da so vse nastimane za RGB (mogoce se motim)

Kar se tiče pa šumnikov je res.. nekatere digi-mašine za razvijanje ne preberejo datotek ki imajo čšž
 0   

gasper trampus @gtyrant 27. Avg 2005, 19:48

čisto možno da nekatere mašine ne podpirajo šumnikov,samo ta njihova mašina jih in je bil to samo prodajalčev izgovor ,....
 0   

chips @chips 27. Avg 2005, 20:51

No, ste ze sami ugotovili in si odgovorili... Fotka ne sme biti v CMYK (na nobeni masini, kolikor jih poznam) in tudi sumnike ne sme imeti. Slednji so problematicni pri nekaterih strojih, baje pa ne pri vseh. Ampak kakorkoli, raje jih ne pisite...

Kar se pa nevednosti laboranta tice, verjemi, da je takih fotk na desetine dnevno in clovek res nima casa vsake odpirat v PSju in ugotavljat, kje je stranka naredila napako...

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati