0   

furbi @furbi 28. Avg 2005, 05:04

Zivijo,

Mal sem pobrskal po netu, in ugotovil, da so dia filmi tuki v ameriki bistveno cenejsi kot pri nas v sloveniji.. najbol sem presenecen nad tem, da ni bistvene razlike med Velvio in sensio v ceni.
Glede na to, da se odpravljem v Juzno Ameriko, me zanima, kaksne so razlike med spodaj nastetimi filmi. velvia 50, 100 in 100F. Kateri filem je najbol primeren za nekoga, ki mu je fotkanje predvsem uzitek, in dopusca tudi manjse spodrslaje?

Mal sem pa tudi pogledal za Kodaka, pa me je kar minlo, ko sem zagledal kolko razlicnih vres filmov ima Kodak.
http://www.bhphotovideo.com/bnh/controller/home?A=search&Q=&b=49&a=89_629&a=0&a=0&shs=&ci=337&ac=&Submit.x=12&Submit.y=9
Najbol me je tale navduso, pa se cenovno ugoden je.2.79$.
Kodak EB 135-36 Elite Chrome 100 Color Slide (Transparency) Film (ISO-100) Imported .
ALI pa tale za v dzunglo
Kodak EL 135-36 Elite Chrome 400 Color Slide (Transparency) Film (ISO-400) Imported 4.79$.

Kaj mi svetujete, katere filme naj vzamem? A je pametno, da na potovanje vzames kodaka in Fujia, in jih izmenicno uporabljas? zaven bom se vzel neki 200 in 400, ce bom kje v dzungli.

Hvala vsem za pomoc.

lp
furbi
Nikon F75

P.S.
a je 60 filmov za 2meseca in pol dosti?

Type 35mm color reversal (slide) film
Speed ISO 100
pplications Wide range of applications from nature and landscape, to photojournalism, sports, commercial, product and interior photography
Process Kodak process E-6, or Fujifilm Process CR-56, etc
Color Saturation High
Grain Fine grain
Sharpness Very high
Exposure Latitude Narrow
Push/Pull Push-/Pull-processing from -1/2 stop up to +1 stop
20 x RVP 135-36 Fujichrome Velvia 100-F 115$
ali Type 35mm Color Transparency (slide)
Speed 100
Applications Landscape and nature
Process E-6
Color Saturation Very high
Grain Ultra-fine
Sharpness Extemely sharp
Exposure Latitude Narrow
Push/Pull - 1/2 stop to + 1 stop with minimal changes to color balance and gradation - Push can even be extended to up to 2 stops
Fujifilm RVP 135-36 Fujichrome Velvia 100 Professional Color Slide (Transparency) Film (ISO-100) - 20 Pack 125$

ali

Type 35mm color reversal (slide) film
Speed ISO 50
Applications Wide ranging needs of fashion, product, art, landscape and scientific photography; when precise rendering and enhanced color tone are especially important
Process Kodak process E-6, or Fujifilm Process CR-56, etc
Color Saturation Dynamic
Grain Ultra-fine grain
Sharpness Very high
Exposure Latitude Narrow
Push/Pull Push-processing allowable up to one stop (equivalent to ISO 100) for underexposure compensation
Fujifilm RVP 135-36 Fujichrome Velvia 50 Professional Color Slide (Transparency) Film (ISO-50) - 20 Roll Pack 110$
 0   

Jaka @Guda 28. Avg 2005, 15:11

Kodak in Fuji sta edini firmi, na kateri sploh pomislim pri kupovanju dia filmov (za ČB še Ilford). Fuji Velvio uporabljajo celo profiji, Sensie 100 imaš več vrst, profi je pa Provia. Kodak Elite je tudi OK na nivoju Sensie.
Koliko jih boš vzel je odvisno od tvojega načina slikanja, 60 kos za 60 dni je OK (vsaj zame prej preveč) - čeprav te bo bolela glava, ko boš plačeval razvijanje sad
Občutljivost pa je odvisna od večih dejavnikov
- 200 praktično ne uporabljam, ker če rabim hiter film vzamem 400 sicer raje 100
- če boš nosil s sabo stativ, vzami (50 in 100, ter kakšno 400 za slikanje ljudi pri slabši svetlobi),
- odvisno od tvojega najhitrejšega objektiva, če imaš najhitrejši objektiv z f3.5 boš rabil bolj občutljive filme (če imaš kakšno 50/1.4 se da tudi pri slabši svetlobi uporabljati, kakšo 100-tko)
- odvisno od situacije in preferenc v slikanju, npr. v Maroku sem slikal smo na 50 in 100 (15 dni - 12 kos), medtem ko bi v Laosu in Vietnamu (1 mesec - 27 kos) krvavo potreboval še kakšno 400 - predvsem za slikanje ljudi na tržnicah ...
 0   

Jan @ghandaed 28. Avg 2005, 15:47

Ektachrome 64 (če ga še kje dobiš)
.................. E100
................... E200

:!:
acta non verba!

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati