0   

HONDA @HONDA 29. Avg 2005, 19:55

Kaj poleg Photoshopa oz. namesto njega uporabljate za obdelavo fotografij?
 0   

Heretic @Heretic 29. Avg 2005, 20:05

photoshop CS pa panorama factory. kar je v zvezi s fotografijo pa še exifRead smile
 0   

Jaka @Guda 29. Avg 2005, 20:25

IrfanView - za pregledovanje, crop in resize; drugega ne rabim, ker slikam na film biggrin biggrin biggrin
 0   

Marko @Fioko 29. Avg 2005, 20:27

photoshop CS2 in PaintShopPro ter razne plugine
 0   

HONDA @HONDA 29. Avg 2005, 20:28

Bolj me zanima za korekturo barv, svetlobe..., se pravi to kar se drugače dela v photoshopu. Rad bi kaj enostavnejsega :oops:
 0   

Heretic @Heretic 29. Avg 2005, 20:49

v PSju uporabi dva preprosta ukaza: image-adjustment-brightnes/contrast ali hue/saturation
to ti je za svetlobo in barve dovolj in najbolj preprosto.
priporočam!
 0   

chips @chips 29. Avg 2005, 20:55

heretic: za korekcijo barv ne mores uporabljat hue/saturation:) Mislim...lahko, ampak ni to to:)

Tudi sam sem iskal kake progy-je, ki bi naredili auto-korekcijo barv, ampak nic od tega. Sicer sem pa preizkusil Picaso, in lej ti ta programcic, naredi izjemno dobro korekcijo barv in expozicije. Ampak pol fotke ne mores shranit, ce se ne motim...
 0   

Heretic @Heretic 29. Avg 2005, 20:58

chips, vem kaj misliš. samo s tem ukazom v kombinaciji z brightness/contrast se da pa marsikaj uredit. odvisno, kako zahtevno. no, vedno ostanejo še avto levels, avto contrast in podobno...
 0   

Peter Bernik @Noob 29. Avg 2005, 21:11

Te avto zadeve samo zajebejo fotke (v 95% primerih). Najlažje je uporabiti levels, kjer premikaš drsnika - ponavadi samo zgornjega in ponavadi samo iz leve proti desni, s tem dodaš malo kontrasta in barve postanejo manj izprane. Poleg tega narediš še crop, dodaš malo USMja (če je sploh potrebno), pomanjšaš in potem obvezno dodaš USM. Simple, stvar minute, če nisi natančen (če ne delaš veliko izrezov in ne kompliciraš z levelsi). Tako jaz obdelam 95% barvnih fotk. Pravzaprav s tem fotka sploh ni obdelana, razen če res drastično spreminjaš vrednosti.
[url=http://www.peterbernik.com/][img:58355b6b4e]http://blog.peterbernik.com/wp-content/images/podpis.jpg[/img:58355b6b4e][/url]
 0   

Pele @Pele 29. Avg 2005, 21:24

Citiram:
obvezno dodaš USM

A tok neostre slike pridejo iz Canona? smile Hec
 0   

chips @chips 29. Avg 2005, 21:56

Sem falil temo..se oproscam...
 0   

Matjaž Očko @matias 30. Avg 2005, 07:37

Še najbolj easy se mi zdi Picasa2, pa še zastonj je. grin
chips: shraniš jo tko, da daš export (mal zoprno, vem).
noob: upam, da veš, da se barvne informacije izgubljajo, če pri levelsih greš predaleč oziroma preveč v področje samega histograma. Poskus držat alt med premikanjem slider-ja. Pa sej vem, da ti to veš... grin Drugač je pa isto tud pri curves: bolj kot je linija horizontalna (na kateremkoli delu), več informacij se izgubi in barv je manj.
No, pa sem takoj zašel s teme! biggrin
V glavnem, probaj Picasa2 (www.picasa.com). Za hitre popravke in domači album je super in 90% ljudi več ne rabi.
 0   

Goran @darkdragon 30. Avg 2005, 09:07

photoshop cs za obdelovanje, poleg mam naložene še plugine kot so mystical eye, nik-filter, auto eye, ...

za pregledovanje mam jst photoshop album.

za noise uporabljam neat image

za panorame panorama factory in pa realviz sticher

za v koš metat pa shift+delete. hhhhh Rofl
Nobody Is Perfect, But I Am Pretty Fucking Close ! Don´t Hate Me Because Of That !
 0   

Jože Novak @_____ 30. Avg 2005, 10:13

Gimp - dokaj zmogljiv in FREE!
 0   

MareŽ @maremare 30. Avg 2005, 11:24

Photofiltre,dober in podoben PS,je zastonj in poslovenjen
lp, mare
 0   

Matjaž Očko @matias 30. Avg 2005, 11:34

No, tud sam zlo velik uporablam PS CS2, ker potrebujem curves in delo z layerji in maskami, ampak Picaso sem predlagu zato, ker včasih nimaš časa obdelat vseh fotografij ali pa jih niti ni potrebno, začetnika pa popolnoma zadovolji. Lahko uporabiš tudi batch, vendar ga ne moreš napisat sam. Najbolj pa mi je všeč poravnava horizonta, uporaba graduacijskih filtrov, filtriran b&w (v ps-ju traja kar nekaj časa, da kanale namešaš) v kombinaciji z barvno temperaturo in shadowsi in pa to, da ni potrebno vsake slike odpirati posebej (tega smo veseli uporabniki bolj počasnih mlinčkov). grin
 0   

HONDA @HONDA 31. Avg 2005, 07:31

Hvala vsem bom malo isprobal omenjene stvari in se odločil za enega smile
 0   

Danilo @sailor 14. Sep 2005, 13:10

HONDA je napisal/a:
Hvala vsem bom malo isprobal omenjene stvari in se odločil za enega smile

Zivjo Honda,
tudi jaz iscem kaksen enostaven foto editor,
ki bi delal na WIN98, Pentium 166, 42 MB RAM,
zraven pa bi rabil se nekaksen "album"
za shranjevanje in urejanje slik.

Ali si se ze odlocil, kaj bos ti izbral?
Imam vtis, da bi bil IRFAN kar v redu,
samo se mi zdi, da nima "albuma" ?

gl, DD+
 0   

tinekr @tinekr 14. Sep 2005, 13:16

Photoshop album 2 je odličen
 0   

Goran @darkdragon 14. Sep 2005, 13:18

sam uporabljam photoshop cs1 + photoshop album 2 in se mi zdi super.
Nobody Is Perfect, But I Am Pretty Fucking Close ! Don´t Hate Me Because Of That !

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati