0   

dorian @dorian 30. Avg 2005, 16:24

na morju sem nekaj sliko pol pa sem doma ugotovil da morje visi. a mi lahko kdo lepo prosim po korakih obrazloži kako se to dela???
imam photoshop 7

LP dorian
 0   

Heretic @Heretic 30. Avg 2005, 16:42

okej, takole:
odpri photoshop in sliko bigrazz
image - rotate canvas - arbitrary
potem daj naprimer vrednost 1 (stopinja) in CW - v smeri urinega kazalca ali CCW kontra od urinega kazalca
stisni enter biggrin, povečaj vrednost ali ponovi, da bo horizont izravnan - orientiraj se po zgornjem rodu :wink:
vzemi orodje crop (levo v toolbox-u zgoraj) in označi fotko, da bo brez belih robov. enter
 0   

dorian @dorian 30. Avg 2005, 16:59

najlepša hvala

0   

Kris @kris 30. Avg 2005, 17:08

Obstaja bistveno lepša, hitrejša in boljša rešitev:

- na paleti z orodjem klikni na pipeto in zadrži klik toliko časa, da se ti odpere še več možnosti
- nato izberi measure tool
- z njim potegni črto po horizontu tako le-ta trenutno poteka
- nato menu: Image/rotate canvas/arbitrary
- v polju boš že imel vpisano točno vrednost, ki je potrebna, da se slika izravna
- izbereš samo v kateri smeri naj jo zasuče in klikneš OK.

Gotovo! biggrin
 0   

tomaž @mju 30. Avg 2005, 17:13

še lažje je, če si zdownloadaš Picaso :wink:
 0   

bockorek @bockorek 30. Avg 2005, 17:20

Prikažeš si mrežo Ctrl+ ' oz. ? označiš celo sliko Ctrl+A in z desnim klikom Free Transform in jo obračaš v kotih, dokler se ti ne bo zdela OK smile
Možnosti maljon.
 0   

Heretic @Heretic 30. Avg 2005, 17:27

@kris: kater PS uporabljaš? ker sem sam že poskušal po postopku, ki si ga opisal, pa ne vnese vrednosti. uporabljam PS CS1
 0   

Matjaž Očko @matias 30. Avg 2005, 17:45

heretic: meni je pri PS CS(1) to delovalo, sedaj mi pa pri CS2 prav tako deluje. Čudno. none Je pa to res najboljša varianta, ker se ti ni treba ukvarjati s koraki po desetinko stopinje, če želiš biti natančen. Tako pa lahko poravnaš horizont tudi s kakšnim krajšim (ravnim) objektom - recimo del ograje na sliki ali kaj podobnega. Potem ti pa recimo vrže ven 1.37° grin hehe
 0   

Matjaž Očko @matias 30. Avg 2005, 17:48

Aja, s Picaso je pa še lažje! - ni pa tolk natančno in točno, ker se ravnaš le po grid-u (mreži) in svojem opažanju grin Je pa fajn, ker ti sliko sam cropa, če pa v ps-ju daš, da sliko sam obreže, se pa včasih zmoti.
 0   

Kris @kris 30. Avg 2005, 17:54

Preizkušeno deluje v PS7, PS CS(1), PS CS(2), verjetno tudi v kakem starejšem. Mogoče si kaj narobe kliknil.
 0   

Heretic @Heretic 30. Avg 2005, 17:54

ok, rešeno. deluje :wink: :oops:
 0   

JureV @JureV 30. Avg 2005, 18:31

deluje tudi ps6:)
[url=http://www.tarok4.com/][img:cb4cc67d4e]http://www.tarok4.com/themes/default/images/t8.gif[/img:cb4cc67d4e][/url]
http://blog.slo-foto.net/jurev/
 0   

iztok @izo 30. Avg 2005, 19:02

tole je osnovna funkcija obračanja canvasa v ps in je enaka ža ne vem kolk verzij do zdej. že vse povedano..
 0   

Robert Purkart @robert_purkart 31. Avg 2005, 11:11

Ker bo moral rotirano sliko tudi obrezati, je še hitrejša varianta, če z ukazom Crop označiš izrez in nato pomakneš miško iz okvirja ven in rotiraš izrez. Kurzor takoj, ko pride iz označenega okna ven, zamenja svojo ikono - takoj preideš na rotiranje. Sedaj zarotiraš do približne izravnave, kurzor pomakneš v označeno okno pritisneš in držiš pritisnjeno levo miškino tipko in stranico izreza primakneš k horizontu, ali katerikoli drugi vodoravni ali navpični zadevi na sami sliki. Spet zapelješ kurzor ven na rotiranje in fino poravnaš..... 8)
Z enim samim ukazom narediš prav vse. Najhitreje in najenostavneje.
 0   

Matev @Matev 31. Avg 2005, 16:24

Citiram:
Ker bo moral rotirano sliko tudi obrezati, je še hitrejša varianta, če z ukazom Crop označiš izrez in nato pomakneš miško iz okvirja ven in rotiraš izrez.

točno tako
ko si pa zadovoljen z izrezom in rotacijo pa dvoklik in je odpravljeno

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati