0   

Matjaž Štefančič @Puscavnik 1. Sep 2005, 13:57

lep pozdrav, tukaj vas kar nekaj uporablja Nikonovega D70 pa me zanima kako ste se vi znebili (če se vam sploh pojavi) zelenega odtenka na fotografijah, posnetih z omenjenim aparatom. O tem sem nekaj že bral na tujih forumih, upošteval nasvete, pa pravzaprav nič ne pomaga. Fotografije z mojega D70 vlečejo na zeleno. Načeloma odtenek odstrani "Auto Colour" funkcija v PSu, vendar me kljub temu zadeva vse bolj moti, saj poskušam večino naredit že v programu Nikon Capture, ki pa te funkcije nima.

LP, Matjaž
 0   

chips @chips 1. Sep 2005, 14:05

Po vseh pravilih bi moral Nikon vlect bolj na plavo-magenta barvo, to pa zaradi nikon objektivov. Probaj s kako Sigmo, bo zgodba cisto druga...
 0   

Miha Rekar @Mih@ 1. Sep 2005, 14:05

Kokr jest vem je vsega kriv objektiv
[url=http://mr-foto.net/zsfb.html][img:aa918317cc]http://www.kalisce.com/blogblog/zsfb_userbar.png[/img:aa918317cc][/url]
[url=http://mr-foto.net/][img:aa918317cc]http://www.kalisce.com/miha/userbars/mihaowner_userbar.png[/img:aa918317cc][/url]
 0   

Matjaž Štefančič @Puscavnik 1. Sep 2005, 14:11

A gre tukaj za samo za 18-70 kit objektiv ali na zelenkasto potegnejo vse nikonove leče?

Bom poskusil s kakšno sigmo. Kaj pa priporočate ali uporabljate?
 0   

chips @chips 1. Sep 2005, 14:21

Z nikonovimi bo vse isto... Sicer pa preberi si o krivuljah (curves), ki jih lahko nalozis v aparat za optimizacijo slike. S tem lahko naredis tudi toplejse fotke.

Sigma...kaj pa vem. Sam prisegam najbolj na brand name, ker imam doma Sigmo 28-70 2.8, pa nisem najbolj zadovoljen in je ne uporabljam.
 0   

tinekr @tinekr 1. Sep 2005, 14:22

A tu ne gre za wb?
 0   

chips @chips 1. Sep 2005, 14:28

tinka: nope...
 0   

tinekr @tinekr 1. Sep 2005, 14:29

Dobro te pa nemrem pomagat.
 0   

misfits @misfits 1. Sep 2005, 14:38

Men Nikonovi objektivi ne vlečejo na zeleno, se mi zdijo čisto vredu barve.
Matjaž, pokaži kakšen primer, da vidimo o čem govoriš
 0   

Matjaž Štefančič @Puscavnik 1. Sep 2005, 14:44

OK...dam gor zvečer, ko pridem domov.
 0   

Ljupče Manevski @fotosannja 1. Sep 2005, 15:09

Ja človk ma kr prav.Nikon D 70 in vsi nikoni vlečejo na cian oz. je hladen pa naj bo gor nikonov ali kateri koli objektiv..Tud jest bi rad vedel zakaj je temu tako.Že prej ,ko sem slikal z analognim je blo isto ,zdej mam pa canona in glede barv ni primerjave.So veliko bol tople .
 0   

chips @chips 1. Sep 2005, 15:31

fotosanja: ne, ce das npr. Sigmo, bodo barve toplejse. Tokina npr. ima tudi hladne barve... To je zaradi sloja, ki je na lecah objektivov.
 0   

Goran @darkdragon 1. Sep 2005, 15:43

najlepša kombinacija je CANON + CANON hhhh.
Nobody Is Perfect, But I Am Pretty Fucking Close ! Don´t Hate Me Because Of That !
 0   

Ljupče Manevski @fotosannja 1. Sep 2005, 16:36

Ja chips sej po en stran maš čist prav..Sam to še zmeri ni to.Žena je maja prešalltala iz analognega canona na d70 ,ker smo ga pač ugodno urajmal .Slika z širokoktotniim nikonom in tele sigmo pa ni nevem kaj razlike.Na teden obdelam od 500 do 1500 fotk odvisno kok mava porok .Pa pri njej porabom veliko več časa ,da dobim "težko" sliko,če jo sploh.Pol se pa razp..... pa jest uzamem nikona kao boš zdej vidla ,da se da .white balance gor pa dol ,merjenje svetlobe itd..
In moj zaključek je ,da se ne da dobit takih barv kot pri canonu pa ,če se na glavo postavm al pa postavš.smile))Razumem pa tud ,da svaki cigo svoga...... pa vsake oči majo.......Tko ,da jest čist usazga štekam.
 0   

Heretic @Heretic 1. Sep 2005, 19:18

objektivi nikkor oziroma nikon so res bolj hladni - to lahko preprosto rešite že v fotoaparatu z nastavitvijo beline, malo -1 ali -2. lahko pa tudi +, ali pa greste v meni in v stopinjah nastavite Hue adjustment. s tem se da že kar pomagat.
:wink:
 0   

Matjaž Štefančič @Puscavnik 1. Sep 2005, 21:48

Ehhh, dve uri sem gledal v fotke in nisem več prepričan, ali moj prvi post drži. Kakorkoli, nekaj primerov za presojo. Me pa zanimajo tudi iskušnje kanonašev kako je z konsistentnostjo barv...

Prva slika pred, druga po auto colour funkciji v PS

0   

misfits @misfits 1. Sep 2005, 22:06

ja, res so bolj čudne barve. Sploh 1. in zadnja.
Jaz tega pri mojih nisem opazil. No, verjetno je tak samo kak primer.
Morda bi pomagalo, če si naložiš kakšno kruvuljo (ne vem jaz se ne spoznam na te krivulje, samo mislim, da se da z njimi izboljšat barve).
 0   

Matjaž Štefančič @Puscavnik 1. Sep 2005, 22:15

Ma ja...tolk ekstremne so redke, moram pa skor pri vsaki popravljat barve. Pri nobeni ni bilo neke posebno zahtevne svetlobe, ki bi lahko zmedla fotoaparat.
 0   

Matjaž Štefančič @Puscavnik 1. Sep 2005, 22:21

Kar se pa krivulj tiče, sem jih imel naložene nekaj časa, sedaj pa čisto dobro shajam tudi brez. In zelenkasti odtenek se je pojavljal tudi tam.
 0   

Borut Hočevar @bot-sub 2. Sep 2005, 06:42

Sicer se ne spoznam na Nikone vendar pomoje obstaja auto WB.
Naštimaj belino in zadeva bi morala štimati. Saj zato pa se WB štima, da se razne barvne štihe uniči.

Al pa slikaj v RAW-u pol pa se doma igraš s krivuljami. Ko ugotoviš česa je preveč in česa premalo pa si nastavitve shraniš in to je to... Temu se reče prednost digitala. Rofl
----------------------------------------------
Gnoj je zlato in zlato je gnoj ... Kdor nima duše,ne potrebuje zlata, kdor ima dušo ne potrebuje gnoja.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati