0   

Gorazd Zupančič @Zupi 2. Sep 2005, 09:51

Pozdravljeni

Kupujem rabljen Canon 300D z objektivom 18-55, povprašal bi na kaj moram bit pozoren pri nakupu, saj želim seveda kupit ispravno opremo. Aparat namreč ni več v garanciji.

to bo moj prvi DSLR - can't wait....
 0   

Sandi @Sandi 2. Sep 2005, 10:31

Tako na hitro, predvsem št. posnetkov .... po govoricah naj bi zaklop zdržal cca 60 000 proženj, objektiv naj bi bil brez prask in pa pravilno fokusiral, tipalo čim manj zapacano ...
Škljoc !
 0   

Roman @Filth 2. Sep 2005, 10:41

jest sem pred kartkim kupil rabljenega 300D vendar je moj še v garanciji 7 mesecev...... predvsem pazi na praske, razne odrgnine, število posnetkov (moj jih je mel v času nakupa približno 300 zdej jih mam pa okol 750), preglej senzor, mirror za razne nečistoče, preglej objektiv če se lepo prilega ohišju, prah v objektivu, če so kšne praske na leči, dead pixli na LCDju..... vratca za baterijo in CF kartico, da niso kej zmajana ali kej podobnega in še in še..... skratka temeljito ga preglej..... ker vsaka napaka, poškodba lahko zbije ceno...... primer: jest sem dal za svojga 300D + sigma 18-50 + 1GB Steno II + 7 mesecev garancije 130.000sit..... glede na to da folk prodaja brez garancije in z 256MB kartico za isti denar sem ga dobil več kot odlično........

Dober nakup!!
 0   

Gorazd Zupančič @Zupi 2. Sep 2005, 11:07

Kako pa naj vem kolko posnetkov je bilo narejenih? Baj verjamem na besedo?
 0   

Roman @Filth 2. Sep 2005, 11:15

nardiš sliko pa pogledaš katera po vrsti je...... samo nevem pa če se da resetirat....
 0   

Jaka @Guda 2. Sep 2005, 11:24

Pa nujno naredi nekaj posnetkov, da ne bo izgledal na zunaj OK, ko boš pa slikal pa ... cry
 0   

Dejan Dular @smejo 2. Sep 2005, 11:43

Število posnetkov se da resetirat. Če pa daš notri kartico, ki vsebuje sliko z višjo številko od tiste v fotoaparatu, aparat avtomatsko začne šteti od tiste številke na kartici.

Preveri dead/hot pixels. ISO nabij na 1600 (3200 če ima ruski fiemware hack) in na bulb, pokrij objektiv da ne bo prišlo nič svetlobe not. Potem pa osvetljuj 1 minuto. Ponovi parkrat in poglej če se "šum" pojavlja na istih točkah. Če se, potem to ni šum.

Za dead pixels pa slikaj belo steno in poglej če so vsi pixli vredu. Men se zdi, da obstajajo programi za to.
 0   

Gorazd Zupančič @Zupi 2. Sep 2005, 12:10

Hvala za vso pomoč.
 0   

Martin kavscek @ninja_man 4. Okt 2005, 16:38

kateri pa so ti programi....kupujem namreč rabljen dslr pa bi rad to sprobal...
 0   

masa gojic @maha 19. Okt 2005, 15:50

smejo je napisal/a:
Število posnetkov se da resetirat. Če pa daš notri kartico, ki vsebuje sliko z višjo številko od tiste v fotoaparatu, aparat avtomatsko začne šteti od tiste številke na kartici..

potem lahko ali ne mores pogledat koliko vseh slik skupaj je bilo narejenih?
v firmi smo nabavl olympusa e-300 in me je ravno to zanimalo kje se preveri celotna vsota fotografij.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati