0   

Roman @Filth 2. Sep 2005, 10:52

kupil bi ta objektiv pa me zanima, če se ga splača, kajti bral sem same pozitivne članke vendar me moti plastičen navoj in cheap izdelava..... a ga kdo ima in kako je ne/zadovljen z njim..... kje bi lahko dobil prvi serijo teh objektivov baje da majo kovinski navoj in ne tako cheap izdelavo.....

hvala!
 0   

Goran @darkdragon 2. Sep 2005, 10:54

toje objektiv ki je predober za svojo ceno. zelo lepo riše sliko in je uporaben tut za kake portretke. zelo uporaben je skratka v vseh situacijah zarad zaslonke 1.8.

če te pa moti plastična izdelava in navoj si kupi pa 50mm 1.4 samo ne pričakuj nizke cene. slika bo pa povsem ista
Nobody Is Perfect, But I Am Pretty Fucking Close ! Don´t Hate Me Because Of That !
 0   

primoz75 @primoz75 2. Sep 2005, 10:55

prvo serijo dobiš rabljene na ebayu...sam so rabljeni dražji kot tej novi...

ma saj ni tko slab, glede na ceno...če pa ne ti še vedno ostane 1.4 verzija.
 0   

Roman @Filth 2. Sep 2005, 11:14

ok, hvala za odgovore, kmal se bo znašel v moji torbi....smile

hvala!
 0   

Jaka @Guda 2. Sep 2005, 11:18

Jaz sem tudi bral članke pred nakupom in sem se na podlagi njih odločil za 50/1.4, s katerim sem zelo zadovoljen. biggrin biggrin biggrin

Če pa želiš občutek, da imaš objektiv, boš moral nabaviti 1.0 ali vsaj 1.2, saj tudi 1.4 s svojimi 290g ni veliko težji od 1.8 (absolutno ne relativno grin)
 0   

samsara2004 @samsara2004 2. Sep 2005, 11:18

Če te zanima....

V kompetu prodajam (objektiv + UV HMC filter + polarizacijski linearni filter), kupljen letos marca.
Cena novega je cca 31.000 SIT. Spodaj imaš linke kjer sem kupil to:

http://www.mixi.tv/trgovina/izdelek.php?id=1614
http://www.mixi.tv/trgovina/izdelek.php?id=939
http://www.mixi.tv/trgovina/izdelek.php?id=2227

Vse skupaj prodam za 22.000 SIT in je res skoraj nerabljeno.
Prodajam zato, ker sem si omislil en zoom objektiv, ki mi ta objektiv nadomešča in ga od takrat nisem uporabljal. Je pa res super objektiv, sam men je res odveć da mi leži doma.
"Freedom comes when you learn to let go / Creation comes when you learn to say no" - Madonna, The Power of Good-Bye
 0   

Jaka @Guda 2. Sep 2005, 11:21

samsara2004 je napisal/a:
... Prodajam zato, ker sem si omislil en zoom objektiv, ki mi ta objektiv nadomešča in ga od takrat nisem uporabljal. Je pa res super objektiv, sam men je res odveć da mi leži doma.

Mislim, da ti bo žal :!:
(ko boš slikal v slabših pogojih skoraj zagotovo)
 0   

samsara2004 @samsara2004 2. Sep 2005, 11:32

Mamo še enga EF 50 1.8/ MK I v familiji, tako da si ga lahko sposodim....
"Freedom comes when you learn to let go / Creation comes when you learn to say no" - Madonna, The Power of Good-Bye
 0   

Jaka @Guda 2. Sep 2005, 12:22

@samsara2004:
Kaj linearn polarizacijski dela normalno z AF?
 0   

samsara2004 @samsara2004 2. Sep 2005, 12:37

Na 300D brez problema!
 0   

milosh @milosh 2. Sep 2005, 13:02

ja tole z navojem se men zdi da folk mal pretirava. dost menjam objektive in mam tako kit 10-55 in 50/1.8 s plasticnim navojem, dost menjam v guzvi na koncertih, partijih,... pa se mi ni cist nc se zrabl, mors bit pac nezen, ne pa neki na silo, ker casa porabs isto in isto se gor nasadi.
 0   

Goran @darkdragon 2. Sep 2005, 13:06

milosh s temi objektivi je isto kt z ostalimi isto se ti zjebe metal navoj če z njim tolčeš po tleh in ga mečeš vsepovsod. pomoje bo prej kaka optika crknla oz (avtomatika) zaradi grobosti kot pa se zjebal navoj. Itak je pa treba bit prov z vsemi objektivi nežen.
Nobody Is Perfect, But I Am Pretty Fucking Close ! Don´t Hate Me Because Of That !
 0   

Peter Bernik @Noob 2. Sep 2005, 15:01

Sicer si se že odločil...A mogoče še pomišljaš. Nikar! Objektiv je enostavno zakon (sem že 100x napisal zakaj), na kratko povedano; ni objektiva za Canon, ki bi imel boljše razmerje med ceno in kvaliteto.
[url=http://www.peterbernik.com/][img:58355b6b4e]http://blog.peterbernik.com/wp-content/images/podpis.jpg[/img:58355b6b4e][/url]
 0   

Goran @darkdragon 2. Sep 2005, 15:12

go noob, go noob, go noob.

itak da je zakon objektiv. v nobeni firmi pomoje niso nardil tazga k bi mel tako kvaliteto za to ceno.
 0   

Roman @Filth 2. Sep 2005, 15:20

ok, ok, sj ga bom kupu....... resno, ste me prepričali.....
 0   

karusel @karusel 7. Sep 2005, 18:37

Ne bi rad zdej miniral kej, ampak morm pripomnit, da med 50 1.4 in 50 1.8 ni razlika samo v največji blendi. Dve bistveni razliki: 1.4 je USM in iris ima 8 lističev, 1.4 jih ima 5, če se ne motim, kar pomeni, da ima 1.8 slabši bokeh, nič kaj kremast. Če lahko živiš s tem, nima smisla kupovat 1.4. Pa plastika gor ali dol.
Tempi cambi.
 0   

Roman @Filth 7. Sep 2005, 19:09

ja vem.... sem že gledal primerjave...... to mene ne moti.....

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati